26. 9. 2016

 

Svoz popelnic připadající na středu 28. září bude proveden již v úterý 27. září – jedná se o místní část Vlčovice a ulici Českou, dále lokality svážené multikárou s lisem: U vodojemu, K očnímu, Moravská, Na Vápenkách, Janáčkova, Bratří Vašků a místní část Lubina.

Svoz kompostejnerů bude uskutečněn ve čtvrtek 29. září – jedná se o ulice Sportovní, Jarní, Pod Bílou horou, Sluneční, Sadová, Na Drahách, Francouzská, Severní, Na Pinkavce, Příborská, Dolní, Na Luhách, Mírová, 1. května, Dělnická, Čs. Armády, Štefánikova, Česká, Kadláčkova, Obránců míru, K Pasekám, Moravská, Západní, Nádražní

Žádáme občany, aby včas přistavili nádoby pro svozovou techniku.

 

Hejtman Novák: Dostane se na všechny žadatele o kotlíkovou dotaci. Přes 71 milionů korun z krajského rozpočtu uvolní Moravskoslezský kraj, aby si nové ekologické kotle mohli pořídit i lidé, na které se v první vlně kotlíkových dotací hrazených z evropských peněz pro velký zájem žadatelů nedostalo. Ve čtvrtek 22. září 2016 o tom rozhodli krajští radní.

 

Dne 1. října 2016 od 8:00 hod. do 18:00 hod. moravskoslezští policisté zopakují inovativní preventivní projekt „Řídím bez opice“, který bude probíhat v areálu Centra bezpečné jízdy Ostrava. Účastníci této preventivní aktivity budou mít možnost vyzkoušet si jízdu (ve vozidle autoškoly nebo ve vlastním vozidle) pod „vlivem“ alkoholu nebo drog. Nápomocny tomu budou dva simulátory tzv. alkobrýle – simulátor vidění opilého řidiče a tzv. drogobrýle – simulátor účinku požití marihuany. Nejprve trasu projedr tzv. „za střízliva“ a následně s uvedenými brýlemi. Účastníci budou muset před každou jízdou dojít k vozidlu, odemknout jej, nastartovat a jízda již bude na jejich osobní odvaze. Po jízdách následuje krátká beseda s dopravními policisty na téma alkohol a drogy za volantem.

 

SOUTĚŽ KTK S FITCENTRUM SPALGYM LUĎKA VYMĚTALA.

Otázka: POMOCÍ SPECIÁLNÍHO ZAŘÍZENÍ „ABS CORE“ ZPEVNÍTE A POSÍLÍTE:

  1. STŘED TĚLA
  2. DOLNÍ KONČETINY
  3. KRČNÍ PÁTEŘ

 

Výherci:

  1. Anna Štefková (2 vstupenky na přednášku Filipa Grznára)
  2. Pavel Polášek (1 vstupenka na přednášku Filipa Grznára)
  3. Pavlína Máchová (volný vstup do fitcentra Spalcgym Kopřivnice)

 

Ceny jsou připraveny k převzetí v redakci TV KTK,

v Kopřivnici na ulici Záhumenní 1152 do 7. října 2016. Info: 595 179 140 nebo studio@ktk.cz

 

SOUTĚŽ KTK S ČAJOVNOU MANDALA A KAPELOU VÍTRHOLC:

Otázka: Členem kapely Vítrholc je kopřivnický hudebník

A / Petr Sasín

B / Pavel Pohořelský

C / Jaroslav Škvarňa

 

Odpovědi nám posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď

prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474

nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz

Uzávěrka je ve středu 28. 9. 2016 ve 12:00.

 

Radnice upozorňuje obyvatele, že na základě rozhodnutí Katastrálního úřadu pro Moravskoslezský kraj a Katastrálního pracoviště Nový Jičín probíhá na území města Kopřivnice revize katastru nemovitostí. Vlastníci nemovitostí v tomto katastrálním území a jiní oprávnění mají povinnosti vyplývající z 1. katastrálního zákona, a to zúčastnit se na výzvu katastrálního úřadu jednání nebo na toto jednání vyslat zástupce, ohlásit katastrálnímu úřadu změny údajů týkajících se jejich nemovitosti, a to do 30 dnů ode dne jejich vzniku a předložit listinu, která změnu dokládá a na vyzvání předložit ve stanovené lhůtě příslušné listiny pro zápis do katastru. Jednání se zaměstnanci katastrálního úřadu bude v době revize, tedy do 31. prosince 2016, možné po předchozí telefonické domluvě.

 

Vítězky ankety o nejlepší zdravotní sestru v regionu získaly certifikát s titulem. Vítězky druhého ročníku ankety Moravskoslezská sestra 2016 převzaly certifikáty a dary na slavnostním galavečeru v aule Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava. Letos se v pěti kategoriích utkalo celkem 69 zdravotnických pracovníků, které do soutěže nominovala odborná veřejnost. Podmínkou pro zařazení byla minimálně pětiletá praxe v oboru, v kategorii Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči pak 25 let. Do finálového večera postoupilo 12 favoritek ve čtyřech kategoriích, které zvolila odborná komise spolu s vítězkou kategorie Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči. Porota pak vybrala absolutní vítězky. Anketa byla letos rozšířena i o soutěž veřejnosti.

Vítězky v jednotlivých kategoriích:

Sestra u lůžka: Martina Šebeková, NsP Havířov, p. o.

Ambulantní a domácí péče: Dagmar Šrámková, Městská nemocnice Ostrava, p. o., Dětský rehabilitační stacionář

Paliativní a hospicová péče: Andrea Radomská, Mobilní hospic Strom života, Nový Jičín

Porodní asistentka: Irena Pěřinová, Nemocnice ve FM, p. o.

Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči: Kula Přikrylová, NsP Havířov, p. o.

V soutěži sestra veřejnosti zvítězila Danuše Walachová, MEDICA zdravotní péče, s.r.o., Třinec.

 

Nová silnice zajistí dopravní připojení k mošnovské zóně. Rekonstrukce silnice mezi Sedlnicemi a Mošnovem odstartovala 13. září 2016 slavnostním poklepem na základní kámen. Na opravy staré silnice naváže stavba nového úseku, který povede k průmyslovému závodu Hyundai Mobis. Práce na projektu za téměř 35 milionů korun budou trvat zhruba rok. K vybudování dopravní spojky, vedoucí k průmyslové zóně Mošnov, se Moravskoslezský kraj jako vlastník komunikace, zavázal v investiční smlouvě se společnostní Hyundai Mobis. Rekonstrukce staré cesty bude podle předběžných odhadů trvat zhruba dva měsíce, dalším krokem bude výstavba nové, zhruba kilometrové silnice včetně tří křižovatek, nových chodníků, cyklostezky i autobusových zastávek. Práce proběhnou za úplné i částečné uzavírky provozu.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice