24. 1. 2022

Lyžařská sezona na domácí sjezdovce byla po krátké přestávce 15. ledna obnovena. Sněhová děla jela několik dní na plný výkon a sjezdovka je připravena na nápor lyžařů. Technickým sněhem je upravena horní část sjezdovky v délce 480 metrů a převýšením 83 metrů. Díky chladnému počasí je na svahu 25 cm umělého sněhu. O víkendu počítejte s drobotinou na svahu, začala tu lyžařská škola domu dětí a mládeže, a ve všední dopoledne školní kurzy. Provozní doba pro veřejnost je: Pondělí – Neděle – 9.00 – 15.00 hod., večerní lyžování při umělém osvětlení: 17.00 – 20.00 hod.

 

V květnu 2020 byl zkušebně odstartován celoroční projekt s názvem Na bílou horu. Soutěží se v něm o největší počet výstupů na Bílou horu, v 8 kategoriích, bez omezení věku. První ročník začal 1. února a končí 31. ledna 2022. Účast: Nultý ročník – 256 lidí, vítěz Jardi v kategorii senior – 1000 výstupů, 1. ročník – 255 lidí, 89 žen, 101 mužů a 65 dětí. Počet výstupů překoná hranici 16500. Průměr na osobu 64 výstupů. Během roku byla na žádost rady města Štramberka vyřazena čtečka ve Štramberku. Ocenění získají všichni účastníci, kteří vystoupali na Bílou horu nejméně 50 x

 

Kopřivnici opět ubylo obyvatel. Oproti počátku roku 2021 je aktuální lednová hodnota o 144 osob nižší. Před rokem došlo k poklesu o 182 obyvatel. Na začátku roku 2017 žilo v Kopřivnici téměř o 800 lidí více než nyní, kdy k prvnímu lednu roku 2022 v našem městě a místních částech žije 21 439 občanů české republiky a 572 cizinců. Minulý rok se na Kopřivnicku narodilo 230 dětí a zemřelo 267 lidí.

 

Ledové sochy neodmyslitelně patří v zimních měsících k Pustevnám. Po loňském kovidovém výpadku si to letos návštěvníci Pusteven opravdu užijí. Do detailů propracované sochy z ledu umístěné ve dvou velkých stanech mohou lidé navštívit od 15. ledna, každý den od 9 do 16.30 hodin, a to dokud počasí dovolí. Díla sedmi sochařů (a dvojnásobného počtu asistentů) ze čtyřiceti tun ledu vznikala týden.

 

V lednu 2022 pokračuje benefit na test protilátek na kovid 19 pro pro dárce na transfuzního oddělení Nemocnice Nový Jičín. Výsledek bude dárcům zasílán na email do 10 dnů od odběru. Zájemci o dárcovství krve v Nový Jičín se mohou objednat online pomocí registračního portálu na webové adrese https://rezervace.nnj.agel.cz/, nebo telefonicky na čísle 556 773 471. Darovat krev může každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, vážící nad 50 kilogramů. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje také lékařské vyšetření, pracovní volno, vitamíny , cestovné, občerstvení a odpočet 3 000 kč ze základu daně z příjmu.

 

V pátek 14. ledna v 17 hodin v Muzeu Fojtství vernisáží začala výstava Kopřivnice očima Jana Zahradníka. Rodinný archiv Zahradníků obsahuje tisíce fotografií a negativů, které zachycují rodinné události, a velkou měrou dění v Kopřivnici, její proměny v průběhu času, zánik staré obce a budování moderního města, oslavy nejrůznějších svátků a výročí, ale také běžný život v ulicích a ruch všedního dne. Aktuální výstava je tak jen drobnou ukázkou toho, co otec a syn Zahradníkovi zachytili v uplynulých desetiletích na svých fotografiích a malou ochutnávkou toho, jak bohaté, pestré a originální má Jan Zahradník vzpomínky. Panely v galerii jsou doplněny o historické aparáty a pomůcky. Výstava bude na Fojtství k vidění až do 3. dubna.

 

V úterý   18. ledna knihovna v centru pětka připravila Zasněžený Bookstart – Hravou zimní návštěvu v teple pro děti do 3 let a jejich doprovod. Během úterního dopoledne si mohly maminky se svými dětmi přečíst spoustu knížek se zimní tematikou, hráli si a povídali, četli o zajíčkovi v zimním kabátku, a vyrobili si sněhovou vločku. Součástí programu je představení jednoduchých ale zároveň poutavých a edukativních hraček pro děti různých věkových kategorií již od narození. Maminky se mohly inspirovat a děti si všechny knížky mohly samy či společně přečíst a aktivity vyzkoušet. Největší zájem nasbíraly ozvučené knihy, děti se zájmem prozkoumávaly také šité knihy quietbooky. Další setkání v rámci Bookstartu na téma karneval má termín 22. 2. 2022

 

I letos pokračuje policejní akce Bezpečně na horách. Policisté ze speciální pořádkové jednotky pracují ve ski-areálech Beskyd a Jeseníků v době, kdy je zde zvýšený výskyt turistů a lyžařů. Policejní lyžařské hlídky působí zejména preventivně a dohlíží na ohleduplnost lyžařů a snowboardistů při pohybu na sjezdových tratích, provádí asistenci Horské službě, poskytují první pomoci zraněným na svazích, kontrolují chaty a rekreační objekty. 15. ledna horská hlídka asistovala hned u dvou zlomenin, kde u transportu zasahoval i vrtulník.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice