24. 10. 2016

 

Městská knihovna Kopřivnice vás zve v pondělí 24. 10. 2016 na promítání dokumentárního filmu Syrská Love Story.

 

V Beskydském divadle v Novém Jičíně po dvaceti letech zase vandrují hudci. V pondělí 24. 10. tu společně zase vystoupí Jiří Pavlica a Hradišťan a Vlasta Redl s kapelou.

 

Mateřské centrum Klokan (Kopřivnice) chystá na úterý 25.10.2016 od 16:00 do 18:00 seminář s názvem Maminka je nejlepší léčitel.

 

DDM Kopřivnice zve na prázdninové tvoření malé školáky od 1. do 5. třídy ve středu 26. 10. – Podzimní košík nápadů, chystá se také Drakiáda.

 

Katolická beseda Kopřivnice zve ve středu 26. 10. 2016 na povídání s manžely Tkáčovými o potřebách dítěte a o rolích matky a otce v rodině.

 

Městská knihovna Štramberk zve 26. 10. 2016 na cestopisnou přednášku Petra Nazarova – Havajské ostrovy.

 

DDM Kopřivnice připravuje pro děti od 1. do 5. tříd Halloveenskou párty, od středy 26. 10. 2016 do čtvrtku 27. 10. 2016.

 

Novým senátorem za volební obvod Nový Jičín se po druhém kole senátních voleb stal Petr Orel, vedoucí záchranné stanice v Bartošovicích. Získal výraznou podporu, téměř 75 procent hlasů a v celkovém počtu získaných hlasů skončil v celostátním měřítku na čtvrtém místě. Petr Orel vystřídá v senátorském křesle Zdeňka Bestu, který reprezentoval ČSSD. Ten svůj mandát v letošních volbách již neobhajoval. V prvním kole, které zaznamenalo přes 31 procent voličů, dostal Petr Orel nejvíce hlasů, téměř 34 procent. Do druhého kola postoupil i novojičínský starosta Jaroslav Dvořák s necelou 20 procentní podporou voličů. Ve druhém kole hlasovalo méně voličů, k hlasovacím urnám jich dorazilo necelých 15 procent. Avšak Petr Orel získal o více než 1400 hlasů více než v prvním kole a zvítězil s více než 74 procentní podporou nad reprezentantem ČSSD. Ten oproti prvnímu kolu ztratil téměř 2 tisíce hlasů. V našem městě volilo téměř 13 a půl procenta občanů, tedy o necelé procento méně než byl průměr ve volebním obvodu. Avšak téměř stejnou měrou jako v celém obvodu podělili kopřivničané hlasy mezi Orla a Dvořáka. Opět nejslabší účast byla v okrsku číslo 7, kde hlasovalo necelých 7 a půl procenta voličů, nejvíce přišlo do okrsku číslo 3, který je v katolickém domě a bylo to téměř 22 procent voličů. Sedmapadesátiletý Petr Orel, který je zvolen senátorem na následujících 6 let se chce zabývat problematikou životního prostředí, ochranou přírody a krajiny, ale i sociální oblastí.

 

Biskup ocenil novojičínské farníky. Biskup oceňuje farníky pravidelně od roku 2011, a to u příležitosti slavnosti sv. Hedviky, patronky ostravsko-opavské diecéze. I tentokrát putovalo několik ocenění na Novojičínsko. Ve farnosti Štramberk zřejmě není aktivnějšího farníka a patriota města než je Augustin Hykel. Letos osmdesátiletý muž stále vykonává funkci kantora a žalmisty, byl sólistou chrámového sboru a dosud vede zpěvy při pohřbech. Od mládí je spjat s trampskou skupinou Ogaři.

 

Politici v Moravskoslezském kraji hledají nové uplatnění. Doufali ve volební vítězství a v pokračování dosavadní práce, ale voliči o politicích ČSSD a KSČM rozhodli jinak. Ti nyní vyklízejí kanceláře a chystají se na novou životní etapu. Přechod většině z nich může usnadnit „odchodné“, podle zákona totiž mají hejtmani a náměstci, kteří tuto funkci dělají na plný úvazek, právo na tři platy i po jejím ukončení. V případě hejtmana to činí něco přes čtvrt milionu korun.

 

Společnost FASTAV DEVELOPMENT – AOC zahájila rekonstrukci obchodního centra, které bylo zničeno požárem v neděli 25. Září. Minulý týden začaly bagry likvidovat nejvíce zasažené části budovy. Objekt patří společnosti Fastav development. Retail park na ul. Štefánikova uvedla v provozu od r. 2007, Fastav tak využil poslední část pozemků, které získal a rekultivoval v místech bývalého starého závodu Tatry. Jednopodlažní objekt tenkrát stál cca 40 mil. Korun. Objekt poškozený požárem chce Fastav bezodkladně opravit tak, aby na jaře 2017 bylo obchodní centrum opět v provozu. Prodejny, stejně jako doposud, budou pronajaty firmám Takko Fashion. obuv Deichmann a sportovní potřeby Sportisimo. Přesnou příčinu požáru, rozsah škod ani částku na rekonstrukci Fastav nechce komentovat.

 

V úterý 18. října zástupci Kopřivnice před odbornou komisí obhajovali zařazení mezi nejlepší Zdravá města ČR. Hodnotitelé prezentaci chválili, avšak výsledek se Kopřivničané dozví až začátkem prosince na konferenci v Praze.

 

Soutěž KTK s čajovnou Mandala o 2 + 1 vstupenku na koncert britské kapely  Buriers s předkapelou Neurit

v neděli 30. 10. 2016

 

Otázka Jako předkapela britské sestavy Buriers se představí :

A/  nová kopřivnická kapela Neurit

Vstupenky vyhrávají:

2 lístky – Leona Rauchfussová

1 lístek – Michaela Kužílková

Ceny jsou připraveny k převzetí do 28. 10. 2016 v redakci TV KTK,  v Kopřivnici na ulici Záhumenní 1152.

Info: 595 179 140 nebo studio@ktk.cz

 

Soutěž KTK se stanicí HBO o 3 DVD

Otázka: Který český seriál nasadila stanice HBO do svého vysílání přesně před rokem?

A/  MAMON

B/  HOŘÍCÍ KEŘ

C/  TERAPIE

MamonMamon-matěj-hádek

Odpovědi nám posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď 

prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474

nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz

Uzávěrka je ve středu 26. 10. 2016 ve 12:00.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice