26. 10. 2016

 

Den vzniku samostatného Československa si připomene město Kopřivnice tradičním slavnostním setkáním. To se uskuteční v předvečer státního svátku, ve čtvrtek 27. října v 17 hodin u pomníku Tomáš G. Masaryka. Kytice k pomníku prvního československého prezidenta položí, stejně jako v předchozích letech, zástupci města Kopřivnice společně se členy Masarykova demokratického hnutí a Vojenského sdružení rehabilitovaných. K slavnostní chvíli u pomníku zve město všechny, kteří si chtějí připomenout události roku 1918 a uctít památku těch, kteří se zasloužili o ukončení první světové války, uznání národních práv Čechů a Slováků a vznik samostatného Československého státu. Slavnostní atmosféru středečního podvečera podtrhne vystoupení Pěveckého sdružení Kopřivnice. Všichni jste srdečně zváni!

 

Město spustilo další aukci. Možnost zakoupit nepotřebný a nevyužívaný majetek města za zlomkové ceny se rozhodla široké veřejnosti poskytnout kopřivnická radnice. Na svých webových stránkách ve středu 19. října spustila další aukci. Akce, která se mezi lidmi těší nemalé pozornosti, nabízí k odkoupení majetek, který městský úřad v Kopřivnici již nějaký čas nevyužívá nebo nepotřebuje. V té podzimní budou kromě klasických kancelářských věcí k mání také některé rarity. Město touto formou nabízí například nevyužívaný automobil značky Škoda Fabia, hasičské vozidlo IFA s žebříkem nebo třeba plovoucí čerpadlo. Mezi nabízenými položkami lidé najdou také tři vyřazené počítače, kancelářský nábytek, skříně a další věci. Aukce byla spuštěna ve středu 19. října ve 13 hodin a její konec je naplánován na pondělí 31. října na 15. hodinu.

 

Veřejné projednání týkající se odstavného parkoviště na sídlišti Sever se ve středu 26. října uskuteční v desátém patře kopřivnického městského úřadu. Široká veřejnost se bude moci vyjádřit k návrhu a výběru varianty. Největší kopřivnické sídliště Sever se dlouhodobě potýká s problematickým parkováním. Míst na odstavení automobilů je málo, proto se radnice rozhodla využít prostor areálu bývalého kravína a vybudovat odstavné parkoviště. Nové parkoviště vznikne v rámci urbanistické, funkční a prostorové regenerace sídliště Sever. Všichni, kteří mají zájem zjistit, jak by měla odstavná plocha vypadat, jsou srdečně zváni ve středu 26. října od 15:30 hodin do zasedací místnosti zastupitelstva města.

 

Moravskoslezský kraj ve spolupráci s koordinátorem ODIS s.r.o., připravuje podklady pro výběrové řízení na autobusového dopravce v provozní oblasti Novojičínsko pro rok 2018. V návaznosti na otevírání trhu jsou zveřejněny první návrhy na jízdní řády v oblasti „Novojičínsko – východ“ a „Novojičínsko – západ“. Připomínky a podněty, týkající se vedení linek a četnosti spojů lze zasílat na adresu: richard.petr@koprivnice.cz.

 

Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou navštíví ve dnech 2. až 4. listopadu Moravskoslezský kraj. Prezident navštíví krajský úřad v Ostravě, setká se tu s nově zvolenými zastupiteli Moravskoslezského kraje a starosty obcí. Naplánována jsou také setkání s občany. Kromě Ostravy se podívá i do několika dalších měst a obcí v regionu – Orlové, Rýmařova, Bruntálu, Frenštátu pod Radhoštěm. Nebude chybět ani setkání s podnikateli a návštěva společnosti BROSE v Kopřivnici.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Obránců míru č.p. 870, 871, 872, 878 a 892 dne 31. října od 8:00 – 11:00 hodin.

 

DDM Kopřivnice zve na prázdninové tvoření malé školáky od 1. do 5. třídy ve středu 26. 10. – Podzimní košík nápadů, chystá se také Drakiáda.

 

Katolická beseda Kopřivnice zve ve středu 26. 10. 2016 na povídání s manžely Tkáčovými o potřebách dítěte a o rolích matky a otce v rodině.

 

Městská knihovna Štramberk zve 26. 10. 2016 na cestopisnou přednášku Petra Nazarova – Havajské ostrovy.

 

DDM Kopřivnice připravuje pro děti od 1. do 5. tříd Halloveenskou párty, od středy 26. 10. 2016 do čtvrtku 27. 10. 2016.

 

Krytý bazén v Kopřivnici bude v den státního svátku v pátek 28. 10. 2016 otevřen pro veřejnost od 10:00 do 19:00 hod.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice