24. 10. 2018

 

VERNISÁŽ: Zbývá jen zlato, Kopřivnice. Ve čtvrtek 25. října od 17.00 hod. v Lašském muzeu bude zahájená výstava Ivana Pinkavy. Malá průřezová výstava další z významných osobností české portrétní fotografie. Ivan Pinkava představí zdejšímu publiku rozsahem omezený výběr své tvorby až do jeho přechodu k digitální technologii. Všechno tedy budou ještě klasické bromostříbrné zvětšeniny. K vidění bude ukázka Pinkavovy rozměrné i komorní, figurální i nefigurální tvorby. Budou k vidění snímky, které Pinkava vytvořil během sedmnácti let od roku 1995 do roku 2012. Výstava potrvá do 20. ledna 2019.

 

PŘEDNÁŠKA: Pět zemí a pěšky do Říma, Kopřivnice. Městská knihovna Kopřivnice v rámci cestovatelského cyklu pořádá ve čtvrtek 25. října od 18.00 hod. v Akademické posluchárně cestovatelskou besedu Pět zemí a pěšky do Říma. Cestovatelská show o pěších cestách Evropou plná hudby, poezie a fotografií, které zachycují 7 000 kilometrů a 3 roky na cestě. Patrik Kotrba spával na schodech pod portály raně gotických bazilik a trávil dny v geniálních románských katedrálách. Prostor i čas ztrácely svůj nevyhnutelný význam.

 

PÁTEK 26. října 2018 – PRO DĚTI: Podzimní pohádkové putování, Příbor. Pohádkové putování s plněním různých úkolů pořádané ve spolupráci s MŠ Kamarád na ul. Švermova je naplánováno na pátek 26. října od 15.00 hod. na školní zahradě MŠ Kamarád. Po splnění všech úkolů dostanou děti malou odměnu.

 

Výročí vzniku samostatného československého státu, Příbor. Vzpomínková akce u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného československého státu proběhne v pátek 26. října od 17.00 hod. u pomníku padlých v Klokočově. Hudební doprovod Dechový orchestr mladých Příbor.

 

Tančírna aneb Vyzkoušejte si taneční kroky první republiky, Kopřivnice. Obdivovatelé tanců se mohou těšit na ukázku a výuku swingových tanců pod vedením zkušených tanečníků. Připomenou si tak prvorepublikovou atmosféru tehdejších společenských sálů a kaváren. Akce se uskuteční v pátek 26. října od 18.00 hod. ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice. Vstupné 120 Kč. Vstupenky možno zakoupit na pokladně kina nebo online na Kulturní dům Kopřivnice.

 

KONCERT: Julie Svěcená + Václav Mácha, Příbor. Slavnostní koncert k 100. výročí vzniku samostatného československého státu se uskuteční v pátek 26. října od 18.00 hod. v Piaristickém klášteře. Na programu zazní hudba autorů tří staletí (např. Bach, Beethoven, Paganini, Ravel, Bartók a další).

 

Proč nemohu spát, Kopřivnice. V pátek 26. října od 19.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice se uskuteční revue Osvobozeného divadla v podání orchestru Ježkovy stopy. Přijďte si připomenout časy první a druhé republiky. Orchestr Ježkovy stopy Vás skrze skladby a mluvené slovo provede historií Osvobozeného divadla, které má v českých kulturně-společenských dějinách své místo. Orchestr, složený z mladých pražských konzervatoristů je nabitý energií a radostí z hudby, která Vás rozhodně nenechá spát. Vstupenky možno zakoupit v Turistickém informačním centru Kopřivnice nebo v Katolickém domě.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice