24. 12. 2018

 

Uzavírka silnice I/48 mezi Příborem a Novým Jičínem pro vozidla nad 12 tun. Od 22.12.2018 do 31.3.2019 bude silnice č. I/48 ( v úseku výstavby D48) od křižovatky silnic 48 x 482 (Rybí) po křižovatku silnic 48 x 58 – 464 (MÚK Příbor střed) uzavřena pro vozidla o celkové hmotnosti přesahující 12 tun. A to z důvodu zajištění průjezdnosti křižovatky I/48 a II/482, včetně navazujících napojení komunikací nižších tříd a kategorií, v zimním, klimaticky nepříznivém období.

 

Vánoční koncert v Příboře. V úterý 25. prosince, na první svátek vánoční, vystoupí od 16.00 hod. Chrámový pěvecký sbor a Sdružení hudebníků Příbor pod vedením Zdeňka Pukovce, v kostele Narození Panny Marie. Vstupné dobrovolné.

 

DIVADLO: Živý betlém ve Štramberku. Živý Betlém se štramberskými koledami v podání místních divadelních, hudebních a tanečních souborů se uskuteční ve středu 26. prosince od 15.00 hod. v Národním sadě.

 

Umění v kopřivnickém kině: Frankenstein. Nenechte si ujít ve středu 26. prosince od 17.30 hod. v Kině Kopřivnice známý příběh o Frankensteinovi v podání Benedicta Cumberbatcha a Johny Lee Millerem.

 

Štěpánská zábava v Kopřivnici. Rok se opět sešel s rokem a máme tady další příležitost oslavit druhý svátek vánoční, ve středu 26. prosince od 19.00 hod. do Katolického domu.

 

Vánoční show s Elvisem v Příboře. Ve středu 26. prosince od 19.00 hod. v Kulturním domě Příbor vystoupí CZ Elvis & Elvis Presley Revival Band.

 

Odbor životního prostředí upozorňuje občany na změny svozu odpadu. Svoz směsného odpadu popelnic připadající na pondělí proběhne v úterý 25.12.2018 – ulice Severní a Francouzská. Úterní svoz zůstává, pouze ulice Horečková bude vyvezena ve středu 26.12.2018. Svoz popelnic připadající na středu 26.12.2018 proběhne ve čtvrtek 27.12.2018 (jedná se o místní část Mniší a ulice Kadláčkova, Dolní, Příborská, Na Pinkavce, Dukelská, Ke Koryčce, Pod Bílou horou, Sluneční, Západní, Nádražní a Květinová). Popelnice, které jsou sváženy multikárou s lisem v sudý týden ve středu, budou svezeny beze změny – tedy 26.12.2018. Dále upozorňujeme, že svoz žlutých pytlů s plasty bude místo pondělního a úterního svozu proveden v jednom společném termínu a sice ve středu 26.12.2018. Poslední změna svozu popelnic se týká úterního svozu připadající na 1.1.2019, tento svoz včetně sběru pytlů s plastem proběhne ve středu 2.1.2019 (jedná se o ulice Štefánikova, Kpt. Jaroše, Sportovní, Jarní, Sadová, Duhová, Štramberská část od č.p. 104 směr Štramberk, Na Drahách, Na Vápenkách, Horní, Záhumenní, Bratří Vašků Dukelská a Květinová). Podrobnější přehled najdete na webových stránkách města nebo na nástěnce v suterénu radnice.

 

Živý Betlém se štramberskými koledami v podání místních divadelních, hudebních a tanečních souborů uvidíte v národním sadu ve Štramberku ve středu 26. 12. 2018 od 15 hod.

 

Ve středu 26. 12. 2018 Štěpánská zábava s cimbálovou muzikou Pramínky. Katolický dům Kopřivnice 19.00

 

Bílé, čiré nebo stříbrné koule zdobené přírodními motivy – to jsou trendy letošních Vánoc. Průhledné ozdoby si žádají hlavně zákazníci za oceánem. Ve Slezské tvorbě jih museli letos vyrobit 100 000, což je 1/5 veškeré výroby. Některé z nich ozdobily ještě malířky vzory. Už v loni oblíbenou siluetu stromů nečekaně doplnili ještě kamzíci na skále.

Naopak český zákazník má rád osvědčené barvy vánočních svátků, jako je červená, zelená či zlatá.

 

Do Peru na 41 ročník dakarské rallye míří opět naši dva zkušení jezdci se svými posádkami – Aleš Loprais a Martin Kolomý. Pro závodní tým Buggyra Racing se nadcházející rok 2019 se ponese v duchu oslav 50 let od vzniku značky a hned na jeho začátku chce uspět na Dakaru, na který chystají 2 kamiony Tatra. Letos byla prodloužena smlouva mezi roudnickou stájí a automobilkou TATRA TRUCKS a.s. o další dva roky. Za volant usednou Martin Kolomý a Martin Šoltys. Pro Kolomého to bude jubilejní desátý Dakar. Šoltys letos při premiéře dojel na 12 místě. Letošní Dakar bude hodně písčitý.

 

Se sedmičkou a potřinácté vyráží vstříc dunovému Dakaru Aleš Loprais. V kategorii kamionů je Aleš Loprais nejzkušenějším a zatím i nejlepším českým jezdcem současnosti. Od roku 2006 nevynechal Aleš Loprais jediný Dakar. Letos již konvoj míří do Ameriky, Loprais ještě do konce měsíce trénuje v Dubaji. 6. ledna vstoupí do Dakaru se startovním číslem 507 se španělským navigátorem Alcaynou a palubním mechanikem Petrem Pokorou. Závod je rozdělen do 10 etap a v dunách by se mělo odjet až 70 procent z 3000 závodních kilometrů.

 

Walbo Railway generálním sponzorem kopřivnické ploché dráhy. Ostravská společnost zajišťuje dodávky vlakových a tramvajových kol, náprav, dvojkolí a obručí v malých i velkých sériích. Tato firma, která své produkty dodává zákazníkům celé východní a střední Evropy se v pondělí v podvečer stala generálním sponzorem našeho plochodrážního klubu. Kopřivnický tým, který po jednadvaceti letech zasáhne do druhé nejvyšší české plochodrážní ligy se svým vlastním týmem bude startovat pod hlavičkou AK Walbo Railway Kopřivnice. Zástupci kopřivnické ploché dráhy Martin Hyvnar, Tomáš Wanke a Radim Paiger podepsali s generálním ředitelem Walbo Railway panem Vladimírem Málkem a majitelem a jednatelem firmy panem Pavlem Borským roční smlouvu.

 

Poslední měsíc roku si můžete zpestřit návštěvou muzea Fojtství, výstavní prostory v prvním patře na zbytek roku obsadila dílka takřka domácí výtvarnice Jany Povalové. Posledních pár let působí v sousedním Štramberku a má řadu žáků, především ve výtvarném oboru enkaustika – tedy malování voskem, které vyučuje i využívá v rámci arteterapie. Druhá výstava Jany Povalové Kouzlo barev – představuje obrazy, které vznikly postupně od roku 2016, strukturální malbu, či kombinace různých technik, které se dají spojit. Vitríny skrývají drobné prostorové práce a kytky z foamiranu. Výstava bude otevřena do 6. 1. 2019.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice