26. 12. 2018

Kabelová televize Kopřivnice upozorňuje zákazníky, kteří provádějí platby v hotovosti na začátku měsíce na Kontaktním místě KTK, že kontaktní místo bude pro veřejnost otevřeno až od 7. ledna 2019.

Z tohoto důvodu doporučujeme, aby platbu tentokrát provedli bezhotovostním převodem tak, aby peníze odešly z jejich účtu nejpozději v pondělí 31. prosince 2018. Jinak hrozí nebezpečí, že platba nebude připsána do informačního systému KTK včas a ten provede automatickou deaktivaci služeb.

 

Parkoviště na Severu je v provozu. Na termín těsně před vánočními svátky vyšla kolaudace nového parkoviště na největším kopřivnickém sídlišti Sever. Od čtvrtka 20. prosince tam lidé mohou parkovat. Výstavba parkoviště pro obyvatele sídliště Sever s vjezdem z ulice Moravské začala v září letošního roku. Přestože termín dokončení měla stavební firma JANKOSTAV až koncem ledna 2019, plocha pro odstavování vozidel se kolaudace dočkala ještě letos. „Kolaudace proběhla ve středu 19. prosince a obyvatelé sídliště tak mají již před Vánocemi k dispozici parkovací plochu, která má včetně komunikací a chodníků rozlohu více než třináct set metrů čtverečních,“ uvedl za odbor rozvoje města jeho vedoucí Jiří Štěpán. Na Severu, kde je parkování velmi problematické a radnice se tímto problémem dlouhodobě zabývá vzniklo nových pětapadesát míst. Plochy pro parkování byly vytvořeny pomocí zatravňovacích dlaždic, které umožňují vsakování dešťové vody do speciálních boxů zabudovaných pod parkovištěm. „Tento projekt tak přispěje k zadržování vody v krajině, což je jedno z opatření, kterým město naplňuje svou Adaptační strategii na změnu klimatu. Součástí stavby parkoviště bylo i vybudování neprůhledného oplocení, které odděluje parkoviště od přilehlého areálu kravína,“ doplnil informace Jiří Štěpán. Stavbu v hodnotě 6,5 milionů korun realizovala ostravská firma JANKOSTAV, která pro město Kopřivnici vybudovala také rozšířené parkoviště u Komerční banky anebo stezku pro chodce a cyklisty na Dolních Roličkách v Lubině.

 

Slibované krajské dotace na boj proti kůrovci jsou tady. Vlastníci lesů si mohou zažádat o krajskou podporu na zpracování kůrovcových stromů, ale také na další hospodaření v lesích. Peníze mohou využít na oplocení porostů k ochraně před zvěří, úklid klestu nebo na lapače hmyzích škůdců. Moravskoslezský kraj tak doplňuje dotace, které vlastníkům lesa nabízí stát. Z krajské kasy lesům pomůže 9 milionů korun. Vypsaná dotace určena hlavně malým vlastníkům lesa, mohou požádat i o prostředky na údržbu, jako je třeba úklid klestu. Peníze lze využít i na oplocení porostů, aby byly mladé stromky chráněny před zvěří. Zájemci mohou své žádosti o dotaci podávat v období od 1. února do 28. června 2019. Podrobné informace o vyhlášených dotačních programech jsou k dispozici na webových stránkách kraje.

 

V příborském KD se na středu chystá vánoční šou s Elvisem-od 19 hod.

 

Pohádka o pejskovi a kočičce Jak si myli podlahu čeká na ty nejmenší návštěvníky ve čtvrtek 27. 12. 2018.  Mateřském centru Klokan od 10.00.

 

Vánoční koncert PSK se chystá v kostele na pátek 28. 12. 2018 – 19.00

 

Koncert hostů k 10. výročí založení kapely Alfa Band v Pá 28. 12. 2018 od 19 hod, v kdk s hostem Vladimírem Hronem.

 

Městská knihovna Kopřivnice se přihlásila v loňském roce do projektu Bookstart – S knížkou do života. Projekt Svaz knihovníků a informačních pracovníků a je zaměřený na podporu čtenářství již od nejútlejšího věku, klade si za cíl podpořit rozvoj verbálních schopností nejmenších dětí a probudit jejich zájem o knihy a čtení. Protože nejdůležitější věcí, které můžete pro své děti udělat, je věnovat jim svůj čas a možnost trávit společné chvíle nad knihou. V rámci projektu dostávají rodiče dárkový balíček s knížkou a poukaz na první čtenářskou průkazku do knihovny už při vítání občánků. Knihovna připravila již 4 setkání pro batolata. Prosincové setkání bylo okořeněno vánočním programem.

Půjčovna s čítárnou v kulturním domě bude 24. prosince – 2. ledna uzavřena, znovu otevře ve čtvrtek 3. ledna.

 

Kopřivnické mateřské centrum Klokan, které připravuje program pro maminky s nejmenšími dětmi, slaví letos 20 let existence. Kdo by si chtěl připomenout nejrůznější aktivity, které Klokan připravil, stačí, když se na chvíli zastaví v malé galerii ve vestibulu radnice. Kopřivnice –od 6. prosince tu Mateřské centrum prezentuje ve fotografiích 20. výročí svého založení. Na výstavních panelech najdete škálu aktivit v závislosti na čtyřech ročních obdobích. Mateřské centrum průměrně navštěvuje 12 dětí a miniškoličku pak 8 dětí, uvádí vedoucí centra Zuzana Hrnčiarová. V současné době MC Klokan sídlí z důvodů rekonstrukce v náhradních prostorách ve Středisku sociálních služeb na ulici České. Výstava bude k do 4. ledna.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice