28. 12. 2018

Kopřivnická radnice nechala v letošním roce zpracovat Analýzu bezbariérovosti vybraných tras a objektů v Kopřivnici. Dokumentace je v současné době k nahlédnutí na webových stránkách města v sekci Dokumenty. Výstupy analýzy poslouží nejen při přípravě projektů na rekonstrukci a doplnění stávajících pěších tras, ale také při zajištění běžných oprav chodníků a přechodů.

 

Město očima Ivana Polívky ukáže starou Kopřivnici. V novém roce bude zahájen prodej dalšího dílu dokumentárního cyklu Město očima pamětníků. V pořadí čtvrté DVD ukáže starou Kopřivnici zachycenou fotografem a kopřivnickým rodákem Ivanem Polívkou. Pokračování dokumentárního cyklu bude společně s předchozím třetím dílem k dostání v lednu příštího roku na Informacích ve vestibulu radnice. Autor snímku Mirek Hofmann navázal na záměr vytvořit audiovizuální dílo s trvalou hodnotou a zachováním střípků minulého života pro další generace. „Lidé mohou v novém díle cyklu sledovat postupnou proměnu našeho města. Uvidí nejen změny centra, ale také výstavbu nového muzea Tatra, proměny Hokejky, Koreje, Kolonie a dalších míst, které v minulosti vypadaly docela jinak anebo z Kopřivnice postupem času vymizely úplně. Ústřední postavou a průvodcem historií je fotograf Ivan Polívka, který v průběhu desítek let mapoval různá místa a po letech se na ně vracel, aby doložil jejich změny v čase,“ uvedl autor snímku.

DVD Město očima Ivana Polívky bude k zakoupení na Informacích kopřivnické radnice, a to za cenu 100 korun.

 

Společnost České aerolinie a.s. (dále ČSA) informovala vedení Moravskoslezského kraje o ukončení letecké linky Ostrava – Praha. Důvodem má být ztrátový provoz a redukce počtu turbovrtolových letadel ATR, tedy strojů, které zajišťovaly provoz právě této linky. Poslední otáčkový let bude vypraven 11. ledna 2019. Vyjádření náměstka hejtmana kraje pro dopravu a chytrý region Jakuba Unucky:

„Provozování letecké linky Ostrava – Praha společností České aerolinie a.s. bylo výlučně v kompetenci této společnosti, linka byla provozována bez jakékoliv finanční podpory nebo jiného závazku Moravskoslezského kraje. Rozhodnutí soukromého vlastníka ukončit provoz je tak plně v jeho kompetenci. Nicméně načasování a způsob ukončení linky vyvolává oprávněně otázky nejen u cestujících. Vedení Moravskoslezského kraje jednalo s vedením ČSA během letošního roku několikrát. Ze strany ČSA jsme byli během roku několikrát informováni o navýšení počtu letů, naposledy pak na podzim při jednání s generálním ředitelem ČSA v Ostravě při projednávání výpadků linek během letní sezóny. Ukončení linky v podstatě ze dne na den, kdy zahájení provozu nové pravidelné linky není možné dříve, než za několik měsíců, není vůči podnikatelům, obyvatelům i návštěvníkům našeho kraje férové. Vedení Moravskoslezského kraje a management Letiště Ostrava a.s. již dnes zahájili intenzivní jednání o zabezpečení leteckého spojení Moravskoslezského kraje s Evropou i zbytkem světa jinou pravidelnou linkou z mošnovského letiště. Tato ale zcela jistě nebude směrována do Prahy, ale do jiného leteckého hubu, odkud lze bez přestupu létat do většiny destinací.“

 

Neseď doma, přijď sportovat zdarma – pondělí 31. 12. 2018

  • Krytý bazén – od 8 do 12 hodin (vratná záloha na čip 100 Kč)
  • Bruslení veřejnosti – od 10:30 do 11:45 hodin

 

Vánoční koncert v Kopřivnici. V pátek 28. prosince od 19.00 hod. v kostele sv. Bartoloměje vystoupí Pěvecké sdružení Kopřivnice a Dětského pěveckého sboru Gaudium. Vstupné dobrovolné.

 

KONCERT: Alfa Band, Kopřivnice. Koncert k 10. výročí založení kapely s hostem Vladimírem Hronem. Akce se uskuteční v pátek 28. prosince od 19.00 hod. ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice.

 

Vánoční koncert v Příboře. Koncert Pěveckého sboru Schola a sólistů, Komorního pěveckého kvartetu se uskuteční v sobotu 29. prosince od 16.00 hod. v kostele Narození Panny Marie. Vstupné dobrovolné – výtěžek bude věnován na náklady spojené s opravou varhan v kostele sv. Valentina.

 

Umění v kopřivnickém kině: W. A. Mozart-Don Giovanni.Pod taktovkou Fabia Liusiho se v titulní roli představí Mariusz Kwiecien. Po jeho boku v Met debutují lotyšská sopranistka Marina Rebeka v roli donny Anny a německá sopranistka Mojca Erdmann jako Zerlina. Ramón Vargas coby don Ottavio, Luca Pisaroni jako Leporello a mladý slovenský basista Štefan Kocán jako Komtur své role v Met ztvární poprvé, zatímco Barbara Frittoli a Joshua Bloom jsou se svými rolemi donny Elvíry a Masetta již dokonale sžití. Opera se odehraje v sobotu 29. prosince od 17.30 hod. v kinosále Kopřivnice.

 

KONCERT ve Štramberku: Rybova Česká mše vánoční. Benefiční koncert v podání hudebníků a zpěváků ze Štramberka a okolí se uskuteční 30. prosince od 16.00 hod. v kostele sv. Jana Nepomuckého. Na varhany doprovází Magdaléna Křupalová, diriguje Tomáš Socha.

 

V pondělí 31. prosince od 10.00 do 16.00 hod. bude výjimečně otevřená Štramberská Trúba. Nenechte si ujít poslední výšlap na štramberskou dominantu v letošním roce. Zpřístupněná dle povětrnostních podmínek.

 

Náměstí Sigmunda Freuda v Příboře se v pondělí 31. prosince od 24.00 hod. rozzáří pod novoročním ohňostrojem. Vstup volný.

 

V úterý 1. ledna od 16.30 hod. na prostranství před Kulturním domem Kopřivnice se můžete těšit na zahájení nového roku za hudebního doprovodu. Od 17.00 hod. vypukne ohňostroj. Zahraje Hudy Horvát a Trio.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice