24. 4. 2017

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Štramberské a Bratří Vašků č.p. 11 dne 26. dubna od 8:00 do 14:00 hodin.

 

Z důvodu čištění místních komunikací a parkovišť bude na místech označených dopravním značením zakázáno stání nebo zastavení motorových vozidel. Vozidla nerespektující dopravní značení budou odtažena. Pondělí 24. dubna – Štramberská, Máchova, železniční stanice Štramberk, Horní, Bratři Vašků, Na Vápenkách.

 

SOUTĚŽ KTK a Kinokavárny u Machů o 4 x dvě vstupenky na film Příchozí v sobotu 29. 4. 2017,

2 x 2 vstupenky od 16:00, 2 x 2 vstupenky od 19:00 hod.

Jak se jmenuje herečka, která ve filmu Příchozí ztvárnila hlavní roli lingvistky, která se vypravuje prozkoumat jazykové zvyklosti mimozemšťanů?

A/           Sandra Bullock

B/           Amy Adams

C/           Julia Roberts

Odpovědi nám posílejte ve tvaru: vaše jméno mezera a odpověď A / B / C

prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz

Uzávěrka je ve středu 26. 4. 2017 ve 12:00.

 

Od pondělí 24. 4. 2017do pátku 28. 4. 2017 se chystají Dny otevřených dveří jednotlivých MŠ v Kopřivnici, podrobný rozpis najdete na webové stránce Mateřských škol.

 

Alexandra Valchářová bude vystavovat své obrazy v K galerii od úterý 25. dubna, vernisáž je v 17 hod.

 

Vila Machů zve na koncert vsetínské kapely JAZZEVČIK v úterý 25. 4. 2017 v 19 hod.

 

Přehlídku technických profesí připravuje průmyslovka na 2 dny: středu 26. 4. 2017 a čtvrtek 27. 4. 2017. Prezentace řemesel bude probíhat v prostorách sportovní haly na ulici Husově v době 9.00-16.00.

 

Co to znamená, když nás bolí SRDCE? To se dozvíte od Jany Kozlové ve středu 26. 4. V centru Balsamina.    

 

Poslední dubnový týden bude v místních částech města Kopřivnice ve znamení tradičních veřejných setkání. První setkání vedení města s obyvateli je naplánováno na pondělí 24. dubna. Od 17 hodin se uskuteční v Kulturním domě ve Vlčovicích. Následovat bude místní část Lubina, kde bude veřejnému setkání patřit středa 26. dubna. Naposledy přijedou představitelé radnice diskutovat s obyvateli do Mniší, a to ve čtvrtek 27. dubna. Všechna setkání začnou v 17 hodin. Program veřejných setkání bude velmi podobný. Nejprve dojde na představení členů komise rady pro město a danou místní část. Následovat bude vyhodnocení Akčního plánu rozvoje městě Kopřivnice na léta 2016 – 2017 a informace o akcích plánovaných na další období. Posledním a nejstěžejnějším bodem programu bude diskuze s občany, při které mohou obyvatelé kopřivnických místních částí nastínit vedení města problémy, se kterými se potýkají. „Přijďte zjistit, co se ve vaší místní části plánuje a zeptat se na vše, co Vás zajímá,“ pozval na veřejná setkání všechny obyvatele starosta města Miroslav Kopečný s tím, že program je zveřejněn nejen ve všech místních částech na vývěsních plochách, ale také v místních médiích.

 

Rozhledna na Bílé hoře v Kopřivnici, se chystá na zahájení letošní – 17. sezóny. Oficiální termín zahájení provozu je 29. dubna 2017. Rozhledna bude přístupná nepřetržitě až do 14. května, vždy v době od 9. do 18 hodin, neboť bude vyjímečně otevřeno i ve dnech státních svátků v pondělky 1. a 8. května. Poté již bude v platnosti běžná otevírací doba – od úterý do neděle. Ceník zůstává stejný. Dospělí se mohou rozhlédnout do kraje za 25 Kč, děti, ZTP, důchodci a držitelé Beskydy card za 15 Kč, hromadné vstupné pro skupiny 20 – 39 osob je 335 Kč. Rozhledna na Bílé hoře byla poprvé otevřena 28. dubna 2000 a od té doby na vyhlídkovou plošinu v nadmořské výšce 583 metrů vystoupalo na 115 000 návštěvníků.

 

Od 11. března probíhá ve městě jarní úklid. S tím je spojeno i nepopulární omezení parkování na označených komunikacích, což mnozí nepozorní majitelé aut nerespektují, za měsíc úklidu tak muselo být odtaženo na 50 překážejících automobilů. Nejvíce práce měla městská policie se zákazem stání na ulici Francouzské, celkem tu překáželo 11 aut. Poplatky za odtah se nemění, 2 x 1050,- zaplatí majitel vozu za odtah a vrácení zpět, pokud si vůz nevyzvedne, a 80 Kč parkovné v prostorách Slumeka. V případě, že vlastník vozu prokazatelně doloží, že nemohl vozidlo přeparkovat, poplatky za něj hradí město. Úklid je podmíněn především počasím, 19. dubna práce přerušil sníh a návrat zimy. Ulice, které nemohly být vyčištěny, budou zařazeny na konec harmonogramu, úklid města by měl být dokončen počátkem května.

 

Pracovnice Anděla Strážného představila zájemcům SOS tlačítka, což je jedna ze služeb spadajících do moderních asistenčních systémů pro seniory a osoby s tělesným postižením. Informační přednáška pro veřejnost se konala ve středu 19. dubna od půl čtvrté odpoledne ve vile Machů. Obecně se jedná o dálkový dohled nad klienty po celý den sedm dnů v týdnu, který se zajišťuje přes monitorovací jednotku. Anděl strážný působí v celé české republice a jedná se o snadno dostupnou službu. Klienti nemusí nic složitě vyřizovat, potřebují u sebe nosit pouze mobilní zařízení s červeným SOS tlačítkem. Jednotka automaticky dává signál na dispečink, který obratem klientovi volá a zjišťuje jeho stav. I když by klient hovor nemohl zvednout, automaticky se po určitém čase zapne hlasitý hovor, aby pracovníci zjistili aktuální zdravotní stav. Pokud se osoba neozývá ihned je k ní vyslána pomoc. Tísňová péče je určena primárně seniorům a osobám se zdravotním postižením, kteří mají zdravotní komplikace a žijí ve svém domácím prostředí.

 

Práce kopřivnických dobrovolných pletařek byla zúročena. Všechny čepičky, ponožky a bačkůrky, které v březnu vyráběly v naší knihovně pro předčasně narozená miminka, byly 12. dubna předány zdravotnímu personálu ostravské fakultní nemocnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice