24. 4. 2019

Promítání dokumentu s přednáškou Dalibora Stacha Vše o životě po životě je připraveno ve vile Machů ve čtvrtek 25. 4. od 18 hod.

 

Tradiční jarní odpoledne pro seniory vypukne 25. 4. v 17 hod. v KDK

 

Přednáška Daniela Bosáka na téma Urinoterapie zve do Divotvůrny v Kopřivnice ve čtvrtek 25. 4. od 17 hod.

 

Pátek 26. 4. bude u nás zasvěcen Dnu Země – připraven je celodenní program v parkuEB 9:00–19:00

 

Budoucí prvňáčci mají za sebou zápisy do prvních tříd. Ty se ve všech základních školách v Kopřivnici a dvou místních částech uskutečnily 4. a 11. dubna. Spolu se svými rodiči k nim dorazily 308 předškoláků. Což je výrazné navýšení oproti předchozímu roku, to bylo ve statistice 276 dětí. Konečný počet v prvnáčků v lavicích výrazně ovlivňují odklady začátku povinné školní docházky, reálně by do školního roku 2019/20 mělo nastoupit 220 dětí. Nejvíce předškoláků se zúčastnilo zápisů na Základní škole E.Z., přišlo 61 dětí, což se ovšem promítlo do nekonečného čekání ve frontách. Vysoký zájem rodičů je o studium ve škole sv. Zdislavy, tady uvítali 57 děti. Velké školy otevřou po dvou prvních třídách. Pro nový školní rok 2019/2020 se pracuje na zřízení přípravné třídy na ZŠ Milady Horákové. Zápisy do mateřských škol jsou naplánovány na pondělí 6. května 2019 od 8.00 do 15.00.

 

Letošní vítěz Koprstar byl vyhlášen a oceněn na jarním koncertě kopřivnických škol, který se konal 16. dubna ve velkém sále kulturního domu od 17 hodin. Lidé zaslali bezmála 1300 esemesek a z 1201 platných hlasů rozhodlo o celkovém vítězi 217 hlasů, které dostala se soutěžním číslem 1 Anastázie Kudělková, ta se divákům představila s písní z filmu Rebelka. V první trojici s nejvíce hlasy byly Ema Neuwerthová a Adriana Richterová – v součtu celkově všechny tři získaly polovinu z platných hlasů. Letos byla jako novinka vyhlašována i cena internetu. Hlasovat pro svého favorita mohli lidé na facebookové stránce Koprstar a nejvíce tzv. lajků získala Adriana Richterová, ta soutěžila s písní s kresleného filmu odvážná Vajana. Jarní koncert uzavřel velký dětský sbor Kopřivka složený z dětí ze všech základních kopřivnický škol pod vedením paní učitelky Evy Nedjalkové.

 

Ne každý vyrůstá ve své původní rodině. Až 500 dětí každý rok opouští porodnici bez své biologické matky má jen propouštěcí zprávu z porodnice. Pro tyto děti Nadační fondu La Vida Loca realizuje prejekt Život v kufříku. Od r. 2015 se připojují porodnice z celé České republiky a připravují dětem kufříky s fotografiemi, oblečkem nebo hračkou, kterou uháčkovaly dobrovolnice. Kopřivnická knihovna se do projektu zapojila vloni. V první vlně – už před Vánoci začaly dobrovolnice nosit hotové hračky a soupravičky. Sešlo se tolik šitých či háčkovaných hraček a oblečení, že jeden balík již Hanka Žárská odeslala do ostravské porodnice. Druhá vlna zvířátek, hraček a svetříků přichází od Vánoc. Např. paní Chalupová upletla 13 kompletků – svetříků s čepičkami. Všem dobrovolnicím patří velké poděkování, za to, že jim není lhostejný osud odložených dětí. Projekt bude ukončen do konce května, kdo ještě má připraveny dárky, může je doručit do knihovny, aby mohl být vypraven další balík dárků pro miminka do Kufříků.

 

Čtvrté zasedání zastupitelstva města Kopřivnice se bude konat 25. dubna od 16 hodin. Následující souhrn přiblíží plánovaný program. Zasedání můžete sledovat osobně v 10. patře na radnici nebo prostřednictvím obrazovek v přímém přenosu na kanálu KTK.

Hned v úvodu programu se bude probírat revitalizace centra města a zajištění financování v následujících letech. Poté bude představeno memorandum o výstavbě Integrovaného výjezdového centra Kopřivnice a Projekt úpravy veřejných prostranství, příjezdová komunikace a parkovací plochy v okolí nového Technického muzea. Nebude chybět návrh rozpočtových opatření k letošnímu rozpočtu města, směny koupě a prodeje pozemků. Ne program se dostává také kupní smlouva související s prodejem Spínací stanice v PPK včetně technologie a kabelových rozvodů. Zastupitelé také budou projednávat, zda se bude město finančně spolupodílet na rekonstrukci sportovní plochy Letního stadionu, na jehož realizaci dostal od ministerstva školství mládeže a tělovýchovy dotaci místní atletický klub.

K projednání bude také předložena dotace na provoz kopřivnické pobočky pedagogicko psychologické poradny a smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtu města v rámci 2. výzvy tzv. kotlíkové dotace z našeho kraje. Mezi posledními body je na programu návrh smluv na poskytnutí dotací a darů z rozpočtu města v r. 2019 v sociální oblasti, Projednání návrhu nového jednacího řádu Zastupitelstva města a plán kontrol pro rok 2019 Kontrolního výboru.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice