24. 5. 2017

 

V úterý 23. 5. v odpoledních hodinách při silné bouřce byl zasažen bleskem vzrostlý topol na ulici Ke Koryčce. K zajištění bezpečnosti byly přivoláni hasiči. Přibližně  dvacetimetrový topol byl až do své poloviny rozštípnutý od blesku. Na místo byla povolána výšková technika, jelikož strom ohrožoval přilehlé domy a garáže, musel být postupným rozřezáváním kompletně odstraněn.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na těchto ulicích: Havlíčkova, Horečkova, Hřbitovní, Husova, Janáčkova, Komenského, Pabla Nerudy, Palackého, Pod Stadiónem a Tyršova. Odstávka proběhne v pondělí 29. května od 7:30 – 12:00 hodin.

 

Cesta kolem světa pro děti z celého MS kraje bude v Novém Jičíně ekologická a soutěžní. V rámci tradiční oslavy Dne dětí se v neděli 28. května uskuteční na zimním stadionu v Novém Jičíně a v jeho okolí od 10 do 17 hodin Cesta kolem světa. Letos bude navíc její součástí také jeden z dílů seriálu zábavně naučných akcí Přelez, přeskoč, recykluj! Velký den dětí, jak se akce jmenuje, bude letos pojatý jako „cesta kolem světa“. Pět velkých stanovišť pojmenovaných podle světadílů nabídne dětem i rodičům spoustu legrace a zábavy. ELEKTROWIN nechal speciálně pro tento účel vyrobit jedinečnou atrakci – nafukovací závodní dráhu o rozměrech téměř 12×3 metry, kterou budou návštěvníci zdolávat na čas. Nejlepší časy dosažené v Havířově i během dalších dílů seriálu budou v půlce září porovnány a vítězové tří kategorií si ze závěrečné akce odnesou ceny v hodnotě 20 000 Kč. Vyhlášení vítězů a předání cen se uskuteční na pražské Letné.

 

Město Frenštát pod Radhoštěm, Městské kulturní středisko, VSPT Radhošť Trojanovice ve spolupráci s Valašským královstvím, CVČ Astra a ValFoS vás srdečně zvou na XVII. Setkání cimbálových muzik Valašského království, které se uskuteční ve dnech 25.- 27. 5. 2017 na náměstí Míru ve Frenštátu pod Radhoštěm. Hudební festival „Setkání cimbálových muzik Valašského království“ je hudebním folklorním festivalem s mezinárodní účastí dětských a dospělých lidových muzik valašské kultury Karpatského oblouku trojmezí Slovenska, Polska a České republiky (Těšínského Slezska a Valašska). V průběhu tří dnů se můžete těšit na 10 různých souborů a umělců, kteří představí své hudební pořady. Vstup na akci je zdarma, v případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do Domu kultury.

 

Mladí cyklisté porovnají své dovednosti a znalosti ve Frenštátu pod Radhoštěm. Krajské finále dopravního klání BESIP – Dopravní soutěž mladých cyklistů, bude ve dnech 25. a 26. května hostit dětské dopravní hřiště v autokempu Frenštátu pod Radhoštěm. Sportovní a vědomostní „prověrky“, rozdělené do dvou kategorií podle věku (od 10 do 12 let a od 13 do 16 let), se zúčastní vítězná žákovská družstva okresních kol z Moravskoslezského kraje. Čeká na ně mimo jiné test z pravidel provozu na pozemních komunikacích, včetně jízdy po dopravním hřišti, praktická prověrka jízdy zručnosti na kole, práce s mapou nebo zkouška ze zásad poskytování první pomoci.

 

Pošta Kopřivnice bude v sobotu 27. května z technických důvodů uzavřena.

 

Radnice chystá aktualizaci obecně závazné vyhlášky o regulaci provozování hazardních her. Novou obecně závaznou vyhlášku o regulaci provozování hazardních her plánuje starosta předložit zastupitelům ke schválení na červnovém zasedání. Nový předpis by nahradil aktuální vyhlášku, platnou od roku 2012, o stanovení míst a času, ve kterém mohou být provozovány sázkové hry pomocí technických zařízení. Důvodem změny je existence nového zákona o hazardních hrách, který nabyl z větší části účinnosti na začátku letošního roku, a další jeho ustanovení začnou platit od roku 2018. V době, kdy město schvalovalo dosavadní vyhlášku, byla regulace za strany města nutná, nyní se zákonné podmínky tohoto druhu podnikání výrazně zpřísnily a některá ustanovení vyhlášky by se dokonce mohla dostat do konfliktu za zákonem.

 

 

Před zahájením letošní letní sezony čeká kopřivnické letní koupaliště investice do technologie úpravy bazénové vody za víc jak 2,5 milionu korun. Podle smlouvy má specializovaná firma opravy dokončit do 45 dnů, tedy do konce června. To bude mít za následek určité zkrácení sezony na koupališti. O kolik dní se koupací sezona zkrátí, bude záležet především na termínu dodávky pískových filtrů od výrobce.

 

Od 29. května bude možné žádat o dotaci MŽP na podporu efektivního a udržitelného hospodaření s vodou v domácnostech.

 

V pondělí 29. 5. od 15:00 hodin se v 10. p. radnice uskuteční jednání pracovní skupiny „Osoby v tíživé životní situaci“.

 

Chovatelská přehlídka trofejí na Hukvaldech. Ve dnech 27. 5. a 28. 5. 2017 se v prostorách Základní školy Leoše Janáčka na Hukvaldech, za finanční podpory Moravskoslezského kraje, uskuteční chovatelská přehlídka trofejí pro oblast chovu jelení zvěře „Beskydy“ za hospodářský rok 2016. V rámci této akce uživatelé honiteb předloží k posouzení správnosti lovu a chovné hodnoty trofeje jelení zvěře ulovené za hospodářský rok 2016 a současně budou na této chovatelské přehlídce předloženy trofeje ostatních druhů zvěře ulovených uživateli honiteb za hospodářský rok 2016 v územním obvodu obecních úřadů obcí s rozšířenou působností Frýdek-Místek a Frýdlant nad Ostravicí. Trofejí se rozumí rohy, parohy a parůžky rohaté a parohaté zvěře včetně lebky oddělené před prvním krčním obratlem, zbraně u prasete divokého, lebky a kůže některých šelem. Organizací a zajištěním průběhu chovatelské přehlídky je pověřena Českomoravská myslivecká jednota, z.s., Okresní myslivecký spolek Frýdek-Místek. Veřejnosti bude chovatelská přehlídka trofejí v uvedených dnech přístupná od 9:00 do 18:00 hod.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice