26. 5. 2017

 

Radní Ladislav Myšák zvolený za ANO (po volbách se s tímto hnutím rozešel), se rozhodl s okamžitou platností rezignovat na všechny funkce i na mandát v zastupitelstvu. Další rezignaci podaly zástupkyně ČSSD Iva Bukovjanová a Ivana Rašková.

 

V sobotu 27. 5. 2017 poprvé startuje eJantar Tour – 1. moravskoslezská celodenní elektrotour, od 8 hodin do večera, trasa Ostrava – Helfštýn – Kopřivnice – Ostrava. Účastnit se mohou registrovaní i neregistrovaní elektromobilisté. Jantarová stezka vedoucí přes Moravu patří k nejstarším a zároveň nejznámějších obchodním stezkám. První etapa povede ze Slezskoostravského hradu na hrad Helfštýn vzdálený 80 km od startu. Druhá etapa povede do Tatra Muzea v Kopřivnici (65 km) a poslední třetí etapa zamíří zpět na Slezkoostravský hrad (40 km), v místech zastávek výstava elektromobilů, prezentace a vožením veřejnosti elektromobily. Kontakt pro dotazy a podrobnosti: Milan Rajchl, tel. 722 931 372.

 

Pošta Kopřivnice bude v sobotu 27. května z technických důvodů uzavřena.

 

V pískovně u Ledčic ve Středočeském kraji se koná v pátek 26. května konat třetí část CAT TATRA ROADSHOW 2017. Na akci určené pro obchodní partnery a zástupce médií budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet nákladní vozy Tatra a stroje Cat přímo v prostředí pískovny. Na místě bude prezentován mimo jiné i vůz TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT, který jako limitovaná edice vznikl při příležitosti letošního 120. výročí zahájení výroby automobilů v Kopřivnici.

 

Nejlepší obce Moravskoslezského kraje převzaly ocenění za třídění odpadu v roce 2016 v Červeném zámku v Hradci nad Moravicí. Ve 13. ročníku tradiční soutěže s názvem O KERAMICKOU POPELNICI byly vyhodnoceny celkem tři kategorie podle velikosti obcí a měst. Do soutěže, kterou každoročně pořádá Moravskoslezský kraj ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s., bylo zapojeno všech 300 obcí a měst. Kopřivnice se v kategorii Města nad 15 000 obyvatel umístila na 5. místě za Třincem, Bohumínem, Českým Těšínem a Opavou.

 

Tři jednotky hasičů se zapojily do středečního (24.5.2017) taktického cvičení, zaměřeného na likvidaci požáru ve strojovně větrné elektrárny Veselí v místní části Oder (okres Nový Jičín), se záchranou dvou zraněných osob. Cílem cvičení, do něhož se zapojilo 14 hasičů z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (stanice Bílovec a Nový Jičín) a dobrovolní hasiči z Oder, bylo mezi jiným procvičit návyky při průzkumu a záchraně osob ve specifickém prostředí větrné elektrárny, rovněž procvičit spolupráci s lezeckou skupinou HZS MSK a s personálem obsluhy elektrárny.

 

Město Frenštát pod Radhoštěm, Městské kulturní středisko, VSPT Radhošť Trojanovice ve spolupráci s Valašským královstvím, CVČ Astra a ValFoS vás srdečně zvou na XVII. Setkání cimbálových muzik Valašského království, které se uskuteční ve dnech 25.- 27. 5. 2017 na náměstí Míru ve Frenštátu pod Radhoštěm. Hudební festival „Setkání cimbálových muzik Valašského království“ je hudebním folklorním festivalem s mezinárodní účastí dětských a dospělých lidových muzik valašské kultury Karpatského oblouku trojmezí Slovenska, Polska a České republiky (Těšínského Slezska a Valašska). V průběhu tří dnů se můžete těšit na 10 různých souborů a umělců, kteří představí své hudební pořady. Vstup na akci je zdarma, v případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do Domu kultury.

 

V sobotu 27. května mohou všichni milovníci hor poděkovat přírodě na třetím ročníku nejrozsáhlejší úklidové akce v Beskydech, která nese název „Poděkuj horám“. Spolek Čisté Beskydy pojal úklid přírody jako zábavu a zakončí ho multižánrovým festivalem. Za odměnu odpoledne na Čeladné zahraje Fleret, populární youtuber Pokáč nebo vycházející hudební hvězda Tomáš Bocek. Akce Poděkuj horám stojí na myšlence, že všichni, kdo chodí do hor celoročně odpočívat, jim symbolicky na jaře poděkují a něco pro ně na oplátku udělají. Spolek pak odpoledne poděkuje za přírodu všem, kdo přiložili ruku k dílu. Lidé se mohou zapojit na 11 místech v Beskydech. Dobrovolníci, kteří se dostaví na sběrná místa v čase mezi 9 a 15 hodinou, dostanou pytle a mohou vyrazit libovolným směrem po jakékoliv turistické trase. Veškerý vysbíraný odpad ze sběrných míst svezou obce nebo provozovatelé rekreačních areálů na skládku. Za vynaložené úsilí získá každý účastník malou pozornost na památku, dospělí i letos obdrží kupón na pivo, které věnoval pivovar Vojkovický koníček, nebo nealkoholický nápoj Smarty Dominika Haška.

 

Mandala Kopřivnice zve všechny na koncert kapely Role, která si vystačí se dvěma kytarami a bicími. 27. 5. 2017 ve 20.00 hodin

 

Obec Tichá zve všechny v sobotu 27. května od 13.00 hodin před obecní úřad na kácení Máje s večerní zábavou. Těšit se můžete na vystoupení dětí z MŠ Tichá a Frenštát, na klauna, skákací hrad, malování na obličej, vystoupení skupiny Fleret, Self Made. Připraveny budou také speciality na grilu, trdelníky a další.

 

VETERAN RALLYE OSTRAVA 2017. Město Příbor zve všechny v sobotu 27. května od 13.30 hodin na XIX. memoriál Františka Procházky a V. setkání přátel italských vozidel. Příbor je jedním z míst, kde se bude konat průjezdní kontrola s komentářem vozů. 13.20 hod. – vyhodnocení výtvarné soutěže, 13.40 – 15.15 hod. – průjezdní kontrola s komentářem vozů.

 

Agentura Poznání zve všechny v sobotu 27. května od 9.00 hodin do parku Dr. Edvarda Beneše v Kopřivnici na piknik. Těšit se můžete na vystoupení skupiny POST MORTEM s ukázkou historické bitvy, na vyhlášení nejstylovějšího účastníka a budete si moct vyzkoušet umění boje s měkčenými zbraněmi pod vedením členů skupiny. Každý účastník dostane na přivítanou drobné pečivo a dárkový předmět. S sebou občerstvení, deku a dobrou náladu.

 

Více jak 100 druhů piv, bezmála pětadvacet minipivovarů z našeho regionu, ale též z Polska, Slovenska, Německa a z Belgie potěší milovníky zlatavého moku na pátém ročníku Pivobraní, který proběhne v sobotu 24. června 2017 od 11:00 hodin na Masarykově náměstí v Novém Jičíně. Můžete se těšit na nabídku mnoha druhů piv a gastronomických specialit novojičínských podnikatelů, ale samozřejmě také na hudební a doprovodný program. Navíc, letošní rok se chováme ekologicky! Místo klasických kelímku budou zajištěny tak zvané „NickNacky“, tedy ekologické vratné kelímky, které někteří z vás jistě znají i z jiných festivalů.

 

Tuning-sport.cz zve všechny příznivce aut v sobotu 27. května od 7.00 do 18.00 hodin na Polygon Tatra v Kopřivnici na tradiční setkání příznivců Tuningu,a Drifterů a nadupaných bouráků, závodní speciály, koncert AK – SERGEI GARRACUDA, PASTOR, Kaskadérské vystoupení, na Polygonu Tatra Kopřivnice.

Časový harmonogram:

7.00 hod. – otevření bran Polygonu

10.00 hod – Registrace – Soutěž Show Shine AUTO FINESSE SHOWCASE

10.00 hod. – Registrace dB Drag

10.00 hod – 13.20 hod – Volné sprinty

13.30 hod. – Kaskadérké vystoupení Adam Peschel

14.00 hod – Měřené sprinty seriál SMS Mistrovství ČR ve sprintech

16.30 hod – Vyhlášení výsledků, předání pohárů

18.00 hod. – Koncert AK – SERGEI BARRACUDA, PASTOR!!!

Dále Vás čeká kaskadérské vystoupení Adam Peschel, jeden z nejlepších streetfighters na světě, účastník několika světových soutěží, představení frem s tuningovými doplňky atd. Vjezd přes nákladní bránu.

 

TJ Závišice zve všechny příznivce sportu v sobotu 27. května na 10. ročník poloorientační cyklovyjížďky s názvem Závišický pedál. Těšit se můžete nejenom na vyjižďku, ale také na společenské odpoledne s programem a bohaté občerstvení v podobě specialit na grilu a domácích koláčů. Možnost vybrat si ze 7 tras v délce od 15 do 92 kilometrů. Prezentace proběhne u Pohostinství U Kremlů. Start od 9.00 do 13.00 hodin.

 

Hrad Hukvaldy zve všechny v sobotu 27. května od 9.00 do 17.00 hodin hodin na hrad, kde budou probíhat ukázky řemesel jako rytí do keramiky, zdobení perníků, výroba svíček ze včelího vosku, řezbářství a drátkování s korálky.

 

ŠOSTÝNSKÁ VENUŠE. Taneční skupina Farridah zve všechny v sobotu 27. května od 14.30 hodin na letní koupaliště v Kopřivnici na 10. ročník festivalu tance, hudby a tvořivosti. Těšit se můžete na taneční vystoupení, agility, poníky, šermíře, Pole dance, tvořivé dílny pro děti a jiné.

 

Českomoravská myslivecká jednota, z. s. zve všechny v sobotu 27. května a v neděli 28. května od 9.00 do 18.00 hodin do ZŠ Leoše Janáčka na chovatelskou přehlídku trofejí lovecké sezóny 2016. Program na sobotu 27. 5. – od 9.30 hodin proběhne okresní kolo soutěže „Zlatá srnčí trofej“, – od 14.00 hodin ukázka troubení trubačů, ukázka plemen loveckých psů a loveckých dravců (sokolníci), soutěže pro děti a další program.

 

ŠTRAMBERSKÁ POUŤ. Město Štramberk zve všechny příznivce kolotočů, dobrého jídla, pití, muziky a zábavy v neděli 28. května na tradiční Štramberskou pouť.

 

Před 10 lety uzamknuli Valaši zemi na 100 let a nyní to pořádně oslaví. V neděli 28. května v 10.00 hodin si desáté výročí této události veřejnost připomene společným výstupem z Pusteven na Radhošť. V poledne bude vyzvánět zvon ve zvonici kaple sv. Cyrila a Metoděje na památném Radhošti. V květnu roku 2007 byl uložen dekret o uzamčení země Valašské do základů této památky. Dvacet šest beskydských obcí a spolků, zastupujících téměř 200 000 lidí, tímto aktem vyjádřilo svůj nesouhlas se záměry těžit uhlí v Beskydech. Tehdy, přesně před 10 lety, vynesl pod prapory jednotlivých měst a obcí dekret z Pusteven na Radhošť průvod několika stovek lidí, v jehož čele kráčel regiment Portášů. Ani letos nebudou chybět krojovaní Valaši, členové Valašského sboru portášského a velice vzácní hosté.

 

Cesta kolem světa pro děti z celého MS kraje bude v Novém Jičíně ekologická a soutěžní. V rámci tradiční oslavy Dne dětí se v neděli 28. května uskuteční na zimním stadionu v Novém Jičíně a v jeho okolí od 10 do 17 hodin Cesta kolem světa. Letos bude navíc její součástí také jeden z dílů seriálu zábavně naučných akcí Přelez, přeskoč, recykluj! Velký den dětí, jak se akce jmenuje, bude letos pojatý jako „cesta kolem světa“. Pět velkých stanovišť pojmenovaných podle světadílů nabídne dětem i rodičům spoustu legrace a zábavy. ELEKTROWIN nechal speciálně pro tento účel vyrobit jedinečnou atrakci – nafukovací závodní dráhu o rozměrech téměř 12×3 metry, kterou budou návštěvníci zdolávat na čas. Nejlepší časy dosažené v Havířově i během dalších dílů seriálu budou v půlce září porovnány a vítězové tří kategorií si ze závěrečné akce odnesou ceny v hodnotě 20 000 Kč. Vyhlášení vítězů a předání cen se uskuteční na pražské Letné.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice