29. 5. 2017

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na těchto ulicích: Havlíčkova, Horečkova, Hřbitovní, Husova, Janáčkova, Komenského, Pabla Nerudy, Palackého, Pod Stadiónem a Tyršova. Odstávka proběhne v pondělí 29. května od 7:30 – 12:00 hodin.

 

Ve čtvrtek 25. května 2017 se uskutečnilo v kopřivnické automobilce TATRA TRUCKS slavnostní vyhlášení vítězů druhého ročníku projektu „Navrhni svoji Tatru“, který podporuje technické vzdělávání v ČR a zájem veřejnosti o něj. V rámci soutěže mohli účastníci navrhovat nákladní vozidla značky Tatra nebo jejich dílčí konstrukční celky. V kategorii studentů středních škol porotu nejvíce zaujal návrh kabiny aplikovatelný pro modelovou řadu TERRNo1 (resp. jejího případného nástupce) od Tomáše Klečky. Ze studentů vysokých škol projekt nejlépe obhájil Václav Januška, který připravil nový stylistický a konstrukční návrh přední masky kabiny a nárazníku vozidla TATRA PHOENIX. Z řad veřejnosti zvítězil projekt ucelené řady vozidel TATRA FORCE určeného pro hasičský a záchranářský segment s řadou zajímavých myšlenek. Tento projekt připravil František Kováčik.

 

Od 29. května bude možné žádat o dotaci MŽP na podporu efektivního a udržitelného hospodaření s vodou v domácnostech.

 

V pondělí 29. 5. od 15:00 hodin se v 10. p. radnice uskuteční jednání pracovní skupiny „Osoby v tíživé životní situaci“.

 

SOUTĚŽ KTK O 10 X DVĚ VSTUPENKY NA KONCERT KAPELY CITRON V SOBOTU 10. 6. OD 18:00 V AREÁLU  RESTAURACE NA KOUPALIŠTI V KOZLOVICÍCH. V současné sestavě Citronu zpívá:

a/  Tibor Šándor

b/  František Michalík

c/  Láďa Křížek

VYHRÁVAJÍ:

1/   Michal Novobilský

2/   Zdeňka Holubová

3/   Eliška Hanzelková

4/   Anna Benišová

5/   Zuzana Šrámková

6/   Jana Polášková

7/   J+P Sukeníkovi

8/   Matera

9/   Jiří Lojek

10/ L. Gembčíková

VSTUPENKY SI MŮŽETE VYZVEDNOUT V REDAKCI TELEVIZNÍHO STUDIA

NA ULICI ZÁHUMENNÍ Č. P. 1152 DO 9. 6. 2017.

INFO: STUDIO@KTK.CZ

595 179 140

 

SOUTĚŽ KTK O 5 X DVĚ VSTUPENKY NA FESTIVAL OLDIES 2017 V SOBOTU 10. 6. OD 18:00 V OSTRAVĚ.

Kde se festival koná?

  1. Dolní oblasti Vítkovic
  2. Trojhalí Karolina
  3. Hala Sareza

ODPOVĚDI NÁM POSÍLEJTE VE TVARU: VAŠE JMÉNO MEZERA A ODPOVĚĎ A / B / C

PROSTŘEDNICTVÍM SMS NA TELEFONNÍ ČÍSLO: 774 599 474 NEBO E-MAILEM: studio zavináč ktk.cz

UZÁVĚRKA JE VE STŘEDU 31. 5. 2017 V 10:00.

 

V okresním kole Pythagoriády 8. tříd zástupkyně ZŠ dr. Milady Horákové Kopřivnice Jana Cao Thanh Huyen obsadila 2. – 4. místo (první ze základních škol) a za 6. třídy si Adéla Nguyenová ze stejné školy vypočítala 1. místo.

 

VOP CZ, s.p. vystavuje svou techniku na veletrhu IDET 2017 v Brně, především AJBAN 440A, vysoce mobilní pancéřované vozidlo koncepce 4×4, disponující nejmodernějšími technologiemi v balistické a antiminové ochraně a variantu RIV, upravenou, otevřenou a odlehčenou verzi vycházející z AJBANU určenou pro jednotky rychlého nasazení a vybavenou např. motorem Maserati. Dalším předváděným produktem na veletrhu je dálkově ovládaná zbraňová stanice MGC 01 určená především pro kulomet NSV 12,7 mm pro tanky T-55, T-72 a jejich modernizované verze či další vozidla. Novinkou na českém trhu je ochranný nátěr Battle Jacket proti úniku pohonných hmot z nádrží a cisteren po průstřelu. Prezentovány budou na veletrhu i další výrobky VOP CZ, které jsou výsledkem vývojové práce podniku, autonomní robotické vozidlo UGV TAROS, produkty kontroly podvozku vozidel nebo univerzální nakladač DAPPER MILITARY.

 

Speciální plošné postřiky proti komárům chystají v některých obcích v Poodří. Po jarních záplavách se totiž přemnožili a nálety bodavého hmyzu značně obtěžují tamní obyvatele. Naposledy byla taková mimořádná opatření v oblasti nutná před pěti lety.

 

Povodně, které zasáhly Moravskoslezský kraj letos na jaře, způsobily škody za celkem 13,5 milionu korun. Na několika místech se hladiny řek zvedly natolik, že zaplavily okolí. Mezi způsobenými škodami převažují poškozené a natržené břehy, narušené starší opěrné zdi a nánosy. Povodeň o sobě v kraji dala vědět na všech tocích v povodí Odry. Přišla pozvolna a dříve, než jsou lidé zvyklí.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice