31. 5. 2017

 

Akce kopřivnických mateřských škol Hrajeme si s knihou se z důvodu nepříznivého počasí ruší.

 

Letní teploty přesahující 30°C spolu s vysokou bio zátěží a prudkou změnou počasí přinesly záchranářům v Moravskoslezském kraji během úterý 30. května nárůst pacientů s interními obtížemi. Operátoři ZZS i výjezdové týmy zaznamenaly zvýšený počet epileptických záchvatů, potíží u kardiaků a dalších skupin pacientů. Mezi nimi jednoznačně dominovaly kolapsové stavy, které postihly do dnešní osmnácté hodiny 23 osob, u kterých moravskoslezští záchranáři zasahovali. Jednalo se o 16 žen a sedm mužů, a to napříč jednotlivými okresy. Nejvíce výjezdů k těmto případům zaznamenaly posádky ZZS na Opavsku (9) a v Ostravě (8), v dalších oblastech šlo spíše o ojedinělé kolapsy. Příchodem bouřek a ochlazením v odpoledních hodinách došlo zároveň k poklesu tohoto typu událostí.

 

Nabídka města na nájem jednoho městského bytu na ul. Obránců míru 401, o celkové ploše 79,82 m2, minimální nabídka 40 000 Kč, za podmínky přistoupení k dluhu a za podmínek dle výzvy. Byty je o velikosti 1+2 a je určen pro širokou veřejnost. Nabídka platí od 24. 5.2017 do 12. 6. 2017.

 

Kulturní dům Kopřivnice zve 1. června všechny malé i velké zájemce na indiánský den dětí. Dopolední program od 8.30 do 11.30 hodin, odpolední program od 14.00 do 17.00 hodin.

 

Novojičínská porodnice modernizuje své vybavení i prostory. Nemocnice Nový Jičín investovala do vybavení i interiéru své porodnice, která má nyní k dispozici dvě zcela nová moderní porodní lůžka i novou výmalbu oddělení v barvě lila. Investice tak umožní maminkám rodit podle individuálního přání v příjemném a estetickém prostředí. Porodnice Nemocnice Nový Jičín nabízí budoucím maminkám samostatné uzavřené porodní boxy, které poskytují rodičce i jejímu partnerovi maximální soukromí. Součástí těchto boxů jsou kromě polohovacích porodních lůžek také rehabilitační balony, porodní vak, žíněnky, porodní stolička, sprcha, křeslo, rádio s CD přehrávačem či televize. Porodnice je také držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelské k dětem, která podporuje okamžitý poporodní intimní kontakt matky s novorozencem tzv. bonding, či aktivní přístup čerstvé maminky ke kojení. V minulém roce přišlo v porodnici Nemocnice Nový Jičín na svět 666 dětí, a to konkrétně 332 děvčat a 334 chlapců, z toho sedm párů dvojčat.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice