2. 6. 2017

 

Češi vzali dotace na dešťovou vodu útokem. Z programu Dešťovka rozebrali během dne téměř celých 100 milionů korun. Jen za prvních 18 minut podalo žádosti 250 zájemců za zhruba 12 milionů korun. Programem chce stát bojovat proti plýtvání s vodou a proti suchu. Státní fond životního prostředí (SFŽP) během prvního dne přijal celkem 1215 žádostí o dotace v hodnotě 58,7 milionu korun. To je skoro 60 procent z celkových sta milionů, které připadly na projekt. Dalších 1370 žádostí na 32,4 milionu je v systému rozpracovaných, což je dohromady více než 91 procent rozpočtu programu. Prostřednictvím dotačního programu Dešťovka chce ministerstvo životního prostředí připravit domácnosti na možná období sucha. Příspěvky by měly jít například na stavbu zahradních nádrží na dešťovou vodu či na využívání použité vody z umyvadla či pračky ke splachování vodního klozetu. Jedna domácnost může získat až 105 tisíc korun.

 

Organizace se mohou hlásit například o podporu příměstských táborů nebo dopravu dětí do kroužků. Na tyto projekty je vyčleněno téměř 6 milionů korun. Datum ukončení příjmu žádostí o podporu je 26. června.

V rámci těchto Prorodinných opatření je možné žádat o podporu příměstských táborů, práce dětských skupin, školních družin, dopravy dětí do škol a do kroužků a podobně. MAS Lašsko zahrnuje území Frenštátska, zhruba polovinu Novojičínska a Kopřivnicka. Pro ty, kteří by se chtěli dozvědět více, se bude 8. června konat v Novém Jičíně seminář.

 

TATRA TRUCKS společně s ELTON hodinářská představuje limitovanou edici hodinek PRIM Präsident. Hodinky odkazují na legendární vůz, který se v Kopřivnici začal vyrábět před 120 lety Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS si letos připomíná 120 let od zahájení výroby prvního automobilu se spalovacím motorem. Nyní se automobilka rozhodla spojit s jediným českým výrobcem hodinek PRIM, společností ELTON hodinářská z Nového Města nad Metují, která uvádí na trh limitovanou edici hodinek PRIM Präsident.

 

Lanovka Zbojník ve skiareálu na Bílé zahajuje v pátek 2. června letní provoz! Nechte se pohodlně vyvézt na start singletrailů nebo pěších výletů! V měsíci červnu bude lanovka jezdit pátky až neděle. O prázdninách bude provoz denně. Provozní doba 9: 00 – 17:00hod.

 

Mandala Kopřivnice zve všechny v sobotu 3. června do Mandaly na MNDL Fest. Vystoupí: kapela DIV I DED (shoegaze), Andy the Doorbum (folk, psychedelic), Acute Dose (psychedelic) a Aran Epochal (hlas a basa).

 

MISTROSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE VZPÍRÁNÍ. Tělovýchovná jednota Příbor zve všechny v sobotu 3. června od 10.00 hodin na mistrovství České republiky ve vzpírání juniorů do 17 let a juniorek do 17 a 20 let ve Sportovní hale TJ Příbor.

 

Hrad Hukvaldy zve v sobotu 3. června všechny malé i velké na hrad od 9.00, kde budou v průběhu celého dne probíhat soutěže pro děti i dospělé, bude se stavět pec na tavení železné rudy a další překvapení.

 

DĚTSKÝ DEN NA TRÚBĚ. Město Štramberk ve spolupráci s DDM Štramberk zvou 3. června od 13.00 všechny děti na zábavné odpoledne plné her a tvoření ve výtvarné dílničce v Jaroňkově útulně.

 

KOPŘIVNICKÉ DNY TECHNIKY. Město Kopřivnice zve všechny od soboty 3. června do neděle 4. června od 9.00 na tradiční akci na Polygonu Tatry s názvem Kopřivnické dny techniky, kde budete mít možnost zhlédnout expozici historických vozidel Tatra u příležitosti 120 let od výroby prvního automobilu. Těšit se můžete také na na vyhlídkové lety vrtulníkem, řízení vozů Ferrari 458 Italia a Lamborghini Gallardo, na spolujízdu v rally speciálu Mitsubishi Lancer EVO IX, jízdu v obrněném transportéru OT-64, simulátory nárazu a převrácení vozidla, čtyřkolky, motokárty, atrakce pro děti a mnoho dalšího. V průběhu celého víkendu vystoupí kapely Rammstein CZ, Team Revival Martin (SK), Vaťák (Kabát revival), Kiss revival, Stanleys Dixie Street Band a Public Relations. Vstup a parkování zdarma.

 

BLEŠÁK – POŠLI TO DÁL. Katolický dům Kopřivnice zve všechny v sobotu 3. června od 8.00 na Blešák, který se bude konat v Katolickém domě. Budete si moci levně koupit nebo prodat hračky, knihy, hudbu, filmy, oděvy, sportovní věci, retro, domácí potřeby, sbírky či starožitnosti.

 

DEN DĚTÍ A RODINY. Město Příbor zve všechny rodiče i děti v neděli 4. června od 10.00 hodina na den plný zábavy, her a soutěží. Představí se děti zájmových kroužků Luna SVČ Příbor, připravena budou soutěžní stanoviště, malování na obličej, indiánská pohádka a jiné. Děti se také budou moci projet na ponících, podívat se na krocení neposlušných pštrosů a připravena bude i pestrá nabídka občerstvení. Děti, které přijdou v indiánském oblečení, budou odměněny. Akce se bude pořádat v městském parku na Lidické ulici. Večer pak zahraje skupina O5A a Radeček.

 

VČERA, DNES A ZÍTRA ANEB NOVÉ SCÉNKY FELIXE HOLZMANNA. Kulturní dům Kopřivnice zve všechny v neděli 4. června od 19.00 na ojedinělé divadelní představení Davida Šíra ve spolupráci s rodinou Felixe Holzmanna, ve kterém o výběru a pořadí scének rozhodují diváci!

 

Nový Jičín: Skalky už ode dneška hostí legendy. Již 8. ročník svého minifestivalu Legendy Skalky přichystala na první červnový víkend Ivana Tomanová. Po loňském úspěchu open air divadla, mohou zájemci vyrazit do areálu Skalky v Novém Jičíně už dnes, kdy mohou zhlédnout představení komedie Kšanda, ve které se představí Jaroslav Sypal, Michaela Kuklová, Miluše Bittnerová a další známí herci. Představení začne ve 20 hodin. Zítřejší Skalky budou patřit opět legendám. Zahrají a zazpívají František Nedvěd, Petra Janů s kapelami a Dr. Hekto. Legendy 8 začnou v 19 hodin.

 

Letos přichystali v Petřvaldě akci Celý Petřvald čte dětem, která se uskuteční dnes od 16 hodin v petřvaldské hasičárně. V programu pro děti i dospělé vystoupí vypravěč Martin Hak s inscenací Děda Jožka. V rámci akce budou slavnostně ukončeny projekty realizované ve spolupráci školy a knihovny a dojde také na vyhodnocení celoroční čtenářské soutěže pro děti s názvem Lovci perel. O pár hodin později bude v hasičárně opět živo, a také zejména pod ní v areálu U staré řiky. Tam totiž SDH Petřvald pořádá noční soutěž v požárním útoku, XIII. ročník memoriálu Jana Blahuta. Soutěž začne v 21.30 hodin, na start se postaví družstva mužů, žen a mužů nad 35 let.

 

Frenštátská noc dnes rozezpívá muzeum. Tradiční akce láká děti i dospělé do muzea, které už dnes jako

zázrakem ožije. Organizátoři uspořádají další z oblíbených Frenštátských muzejních noci, tentokrát s podtitulem Rozezpívej muzeum. Návštěvníci se kromě expozic dočkají také divadla a hudby. Pohádku jim zahraje Divadlo babky Miládky a o hudbu se postarají Eva Porubová a Petr Drkula s cimbalistou Jaroslavem Hrbáčkem či komorní sbor Nyklband. Program potrvá od 17 do 22.30 hodin a zájemci si kromě prohlídky stálých expozic mohou vyzkoušet interaktivní úkoly, střelbu na laserové střelnici či zhlédnout Foto-grafické obrazy Jana Fuxy. Třešničkou na dortu muzejní noci bude závěrečná noční prohlídka.

 

Rybí: Letošní FishFest bude pomáhat. Milovníci hudby se v sobotu 3. června sjedou do obce Rybí. Od 14.30 hodin se na místním hřišti uskuteční další ročník FishFestu, tentokrát s podtitulem Pro Verunku. Posluchačům se, jak už je v Rybí zvykem, představí řada místních hudebníků a skupin. Celý festival zahájí úderem 15. hodiny uskupení NáSoSka, které o hodinu a půl později vystřídá Emerald Shine. Podvečer pak bude patřit skupině PJ Harvey Tribute Band a o závěrečnou tečku se ve 20.30 hodin postará Věšák.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice