5. 6. 2017

 

Záchranáři ZZS MSK zasahovali v pátek 2. června večer u vážně zraněné ženy na Novojičínsku. Po půl sedmé přijali operátoři zdravotnické záchranné služby tísňové volání, podle něhož došlo k nehodě cyklistky v Kopřivnici. Na místo byla ihned vyslána posádka rychlé zdravotnické pomoci. Šedesátiletá žena měla podle informací, které mají záchranáři k dispozici, narazit při jízdě na kole do stojícího automobilu. Následně spadla na zem a přivodila si vážné zranění. Záchranáři po svém příjezdu zjistili, že cyklistka pravděpodobně neměla ochrannou přilbu. Utrpěla poranění hlavy a mozku, její stav se velmi rychle zhoršoval a v době zásahu ZZS upadla do bezvědomí. Pozemní posádka proto na místo přivolala leteckou záchrannou službu. Pacientce bylo nezbytné zajistit dýchací cesty a přístrojem řízenou ventilaci. Záchranáři podali nitrožilně potřebné léky, infuzní roztok a připravily postiženou k přepravě do zdravotnického zařízení. Žena byla následně vrtulníkem transportována do ostravské Fakultní nemocnice, kde ji tým leteckých záchranářů předal do péče lékařů urgentního příjmu.

 

Přijďte se podívat 7. 6. 2017 v 16 hodin na Fojtství v Kopřivnici na praktickou ukázku fotografických technik u příležitosti končící výstavy Salon kuřpivnických fotografů.

 

Společnost Ovod mění svůj název na Vodotech. Pro SmVaK Ostrava provádí například odečty a revize vodoměrů. Zaměstnanci, kteří přicházejí s odběrateli do kontaktu, budou vybaveni identifikační kartičkou v souladu se změnou názvu společnosti, změnou projde také jejich oblečení, polepy na autech, které využívají, internetové stránky nebo firemní tiskoviny. Zákazníků se tato změna při běžné činnosti společnosti nijak nedotkne.

 

Vernisáž výstavy obrazů Miloše ŠIMURDY „Valašsko a Evangelia“ se koná v úterý 6. června 2017 v 17 hodin v K galerii v Šustalově vile v Kopřivnici. Miloš Šimurda (1924), rodák z Valašského Meziříčí, žije a tvoří v Rožnově pod Radhoštěm a v Bratislavě, kde vystudoval Vysokou školu výtvarných umění. Vystavoval na mnoha kolektivních i samostatných výstavách nejen u nás, ale i v Polsku, Francii, Německu, Itálii, Austrálii….. Výstava potrvá do 16. července.

 

Neformální setkání a diskuzi v rámci projektu První středa se koná 7. června 2017 od 18:00 v Hotelu Tatra v Kopřivnici. Tématem setkání bude Marketing a společenská odpovědnost v praxi. Akce se zúčastní zástupci neziskového sektoru i firem působících v regionu. Formou moderované diskuze představí možnosti a benefity společenské odpovědnosti Petr a Petra Čaníkovi. Oba vystupující mají mnohaleté zkušenosti s řízením projektů společenské odpovědnosti pro klienty a jsou autory studie Aplikace metod a nástrojů podnikatelské etiky v českém podnikatelském prostředí. Na akci bude zároveň představen a slavnostně zahájen projekt, díky němuž může každá nezisková organizace získat potřebnou pomoc a podporu. Více informací naleznete na webu prvnistreda.cz.

 

Změny dozná složení našeho zastupitelstva, tři rezignace obdržel starosta Miroslav Kopečený v průběhu minulého týdne. Radní Ladislav Myšák zvolený za ANO, který se po volbách se s tímto hnutím rozešel, se rozhodl s okamžitou platností rezignovat na všechny funkce i na mandát v zastupitelstvu. Další rezignaci podaly zastupitelky kandidující za českou stranu sociálně demokratickou Iva Bukovjanová a Ivana Rašková. Noví zastupitelé by měli složit slib na dalším zasedání zastupitelstva, které je naplánováno na čtvrtek 22. Června od 16 hodin v 10. patře radnice.

 

Ve čtvrtek 25. května proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů druhého ročníku projektu „Navrhni svoji Tatru“. V rámci soutěže mohli účastníci navrhovat nákladní vozidla značky Tatra nebo jejich dílčí konstrukční celky v jedné z vypsaných kategorií. V kategorii studentů středních škol porotu nejvíce zaujal návrh kabiny od Tomáše Klečky. Ze studentů vysokých škol projekt nejlépe obhájil Václav Januška. Z řad veřejnosti zvítězil František Kováčik. Vítězové si z Kopřivnice odvezli nejen věcné ceny či účast na programu TATRA Experience s možností prohlídky automobilky a zkušební jízdou na polygonu, ale někteří i možnost praxe, případně nabídku zaměstnání ve společnosti pro absolventy.

Kategorie studentů středních škol:

Tomáš Klečka – návrh kabiny aplikovatelný pro modelovou řadu TERRNo1.

Kategorie studentů vysokých škol:

Václav Januška – nový stylistický a konstrukční návrh přední masky kabiny a nárazníku vozidla TATRA PHOENIX.

Kategorie z řad veřejnosti:

František Kováčik – projekt ucelené řady vozidel TATRA FORCE určeného pro hasičský a záchranářský segment s řadou zajímavých myšlenek.

 

Na koupališti letos probíhá oprava technologie úpravy vody a provoz bude zahájen zřejmě až na konci června. Investiceve výšce cca 2,5 mil korun, kterou letos město vložilo do koupaliště, je určena na výměnu pískových filtrů a k částečné rekonstrukci rozvodů vody. Vloni kvůli havarijnímu stavu docházelo k velkým únikům vody, která musela být do bazénů denně doplňována z vodovodního řadu. Smlouva o dílo byla ale podepsána až v květnu, takže začne s výměnou filtrů až počátkem června. Nyní již byla demontována původní technologie a čeká se na dodávku nového zařízení. O kolik dní se koupací sezona zkrátí, bude záležet především na dodání pískových filtrů od výrobce Práce by pak měly trvat cca měsíc. Mezitím se koupaliště připravuje na novou sezonu, natírají se bazénové vany, opravuje se plot, a chystá se zázemí koupaliště tak, aby se co nejdříve začala napouštět voda. Technologicky je možné začít bazénové vany plnit vodou v předstihu, ale otevření pro návštěvníky bude možné až po stoprocentním zprovoznění úpravny vody. Jde o první krok v rámci dlouhodobě plánované modernizace areálu.

 

Stanice TUTY, nový kanál pro děti a mládež, zahájila vysílání 1. června na den dětí. Stanice vysílá česky v 4 hodin denně. Je zařazena do základní – volně šířené – nabídky KTKdigi. TUTY je určena českým a slovenským divákům ve věku od 4 do 17 let. Program nabídne animované seriály, vlastní pořady, to nejlepší z YouTube a hudební klipy. TUTY zahájí vysílání symbolicky 1. června na Den dětí. Tuty počítá s telefony a tablety v ruce, počítá se světem sociálních sítí a je zvyklá denně sdílet své zážitky. Mladí diváci se mohou těšit na novinky ze světa YouTube, dětský společenský magazín, pořad o cvičení a zdravém životním stylu a chybět nebudou ani relace o kráse a líčení či oblíbené prank cally. Tuty je šířena ve formátu mpeg4 /sd, pro příjem je nutný novější stb nebo televize s dvb –c tunerem a mpeg 4 dekodérem.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na těchto ulicích: Havlíčkova, Horečkova, Hřbitovní, Husova, Janáčkova, Komenského, Pabla Nerudy, Palackého, Pod Stadiónem a Tyršova. Odstávka proběhne v pondělí 29. května od 7:30 – 12:00 hodin.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice