24. 5. 2019

Nenechte si ujít závod RC modelů autíček, který pořádá DMR Team dne 25. 5. 2019 na hradě Šostýně. Začátek je plánován na 10:00 hod. Jedná se 3. Závod poháru RC OFF ROAD Trial Morava, celkem je připraven seriál 7 závodů napříč Moravou od Brna po Ostravu. Na místě bude možno si vyzkoušet ovládání těchto modelu zdarma všem kolemjdoucím lidem.

 

Od pondělí 13. května 2019 je omezen provoz zadního vstupu do budovy Městského úřadu Kopřivnice z důvodu rekonstrukce zmíněného vstupu. Omezení bude aktuální po dobu provádění rekonstrukce, která je rozdělena do dvou etap. V současné chvíli je bourána část služebního vstupu do budovy MÚ, vstup na Městskou policii je zatím zachován.Po dobu úředních hodin bude přístup na městskou policii zajištěn přes budovu MÚ, po uzavření MÚ pak bude provizorně zpřístupněn zadní vchod.

 

V rámci probíhající rekonstrukce kopřivnického hřbitova žádá společnost Slumeko nájemce hrobových a urnových míst na staré části hřbitova, aby v průběhu prací, tj. v období od 2.5.2019 do 30.09.2019, umístili výzdobu hrobů dál od tělesa chodníku, případně ji omezili na minimální rozsah. „Prosíme vlastníky hrobového zařízení, které není stavebně stálé -uvolněné obkladové desky, hrobové obruby atd. o zabezpečení nebo demontáž,“ uvedl za společnost Slumeko Vladimír Pustka s tím, že v době provádění stavebních prací a pohybu strojní techniky na staveništi je nutné počítat s omezeným přístupem k hrobovým místům dotčených stavbou.

 

Na poslední květnovou neděli 26. května od 10.00 hod. v sadu E. Beneše připravuje kopřivnická radnice Festival volnočasových aktivit. Park Dr. Beneše včetně prostor Galerie Galaxie by tak měli zaplnit zástupci všech organizací a škol, které se starají o volný čas dětí a mládeže v ORP Kopřivnice. Lidé, kteří na festival přijdou, by měli získat podrobnější představu o nabídkách kroužků i činnosti zájmových organizací. Prezentovat své kroužky budou nejen základní školy z Kopřivnice a Příbora, ale i místní dům dětí a mládeže, skauti, sportovní komise ze Štramberka, hasičský kroužek Soptík, ASK Tatra i TJ Sokol Kopřivnice.

Festival je cílen právě na rodiče s dětmi, aby se zorientovali v nabídce zájmových činností, případně směrovali zájmy svého dítěte na smysluplné využití volného času. Akce se koná pouze za příznivého počasí.

 

Kopřivnická bedna. Od pátku 24. května do soboty 25. května se můžete těšit na XIX. ročník nepostupové přehlídky dětského, studentského a jinak mladého divadla. V průběhu přehlídky budou probíhat diskuzní kluby, za každým představením bude probíhat divácké hlasování o představení. Vstupné na jedno představení 10 Kč, na jeden den 20 Kč, na dva dny 30 Kč. V sále DMM se můžete těšit na přestavení jako je Sůl nad zlato, Walking dead, Smrt klepe na dveře, Potkali se u Kolína a mnoho dalších. Program na jednotlivé dny na LBB.

 

Hrajeme si s knihou, Kopřivnice. V pátek 24. května od 14.30 hod. je pro všechny malé i velké děti připraveno zábavné odpoledne. Star i Mateřské školy Ignáce Šustaly. A na co všechno se můžete těšit? Zábavné aktivity pro rodiče a děti, odměny pro děti, zábavná program s Hit rádiem Orion. Hostem bude Adolf dudek, známý ilustrátor dětských knih. V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

 

PŘEDNÁŠKA: Hückeswagenové a počátky hukvaldského panství 1234 – 1307. V pátek 24. května od 17.00 hod. v rodném domě Leoše Janáčka (budova Informačního centra Hukvaldy) se uskuteční první část z dvoudílné přednášky Igora Jalůvky. Druhá část se uskuteční v pátek 31. května od 17.00 hod. Vstupné dobrovolné.

 

Noc kostelů (Kopřivnice, Štramberk, Příbor). V pátek 24. května od 17.30 hod. se můžete těšit na tradiční noc kostelů. Pro veřejnost bude otevřen kostel sv. Bartoloměje v Kopřivnici, modlitebna apoštolské církve v Kopřivnici, kostel sv. Valetina v Příboře, modlitebna Bratrské jednoty baptistů v Příboře a sborový dům evangelické církve ve Štramberku. Můžete se těšit na bohatý program. Více informací na Noc kostelů 2019.

 

Marijánkový jarmark ve Štramberku. V sobotu 25. května od 10.00 hod. na náměstí ve Štramberku se můžete těšit na marijánková jarmark aneb jak se léčit konopím. Návštěvníci si mohou koupit léčivé a kosmetické výrobky z konopí, mastičky a tinktury, konopné oleje, konopné potraviny a doplňky stravy, vaporizéry a bylinné směsi, oblečení a doplňky z konopného vlákna a mnoho dalšího.

 

Tvořivé dílny s liškou Bystrouškou na Hukvaldech. Vydejte se v sobotu 25. května od 11.00 hod. po stopách legendární Lišky Bystroušky aneb jak ji možná neznáte. Na hradě Hukvaldy se můžete těšit na tiskařské a výtvarné dílny, malý fotografický ateliér, kinematografický kabinet, loutkové divadlo pro děti i dospělé, prvorepublikovou kafírnu, pražírnu kávy a kavárnu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice