27. 5. 2019

Chcete něco prodat? Město má virtuální tržnici. Vlastní inzertní portál zřídila novojičínská radnice. Nabízet bude na něm nejen svůj zbytný movitý majetek, své nabídky mohou bezplatně podávat také občané.

 

Divadlo v rámci Divadelního předplatného – Dobré mravy se v kdk hraje ve Čt 30. 5. 2019 od 19 hod.

 

Kopřivnická knihovna má na kontě již několik dobrovolnických akcí, které pomáhají na potřebných místech. Fotovýstava prezentuje patero těchto charitativních projektů v průběhu posledních 4 let. První velkou podporou bylo v roce 2016 zapojení do aktivity Panenky pro unicef. Panenky bylo nejprve potřeba ušít, a hned napoprvé se zapojilo několik desítek dobrovolnic. Panenky pak bylo možno adoptovat. Získané peníze byly určeny na očkování dětí v rozvojových zemích. Další projekt byl zaměřena na dárky pro nedonošená miminka, například čepičky, papučky, chobotničky a jiné hračky. Další spolupráci knihovna domluvila s místním střediskem následné lůžkové péče. Čtenářky švadlenky vyráběly pro klienty speciální pomůcky pro nácvik jemné motoriky. Páté místo v expozici připomíná projekt život v kufříku ve spolupráci s nadací La vida loca, pro miminka bez rodičů. Celkově se do charitních projektů zapojilo pna 70 dobrovolnic, právě jim patří poděkování za aktuální výstavu. Ta bude v knihovně do 28. června. Novým projektem, který dává prostor pro ruční práce, je výroba šitých knížek pro nejmenší čtenáře.

 

Přípravy vrcholí! Do Olympiády dětí a mládeže s více než 4000 účastníky zbývá měsíc. Pořadatelem Her IX. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2019 je Liberecký kraj. Svou účast na Hrách potvrdilo všech čtrnáct krajů, které vyšlou celkem 4.133 reprezentantů. Ti se utkají o své první olympijské medaile v 18 sportech. Vedle tradičních, jako je atletika, plavání, volejbal či fotbal, budou mít mladí závodníci nově možnost soutěžit také v judu, sportovním lezení, letním biatlonu nebo v umělecké disciplíně – street art.

 

Turisté se budou moci projet po Slezské Hartě na elektrolodi. Od letošní sezóny bude dalším lákadlem pro turisty unikátní elektroloď. Zájemci si užijí plavbu po hladině Slezské Harty už od začátku června. Moravskoslezský kraj tak pokračuje v podpoře cestovního ruchu, na pořízení elektrolodi dal 14 milionů korun. Tato vodní nádrž se řadí mezi deset největších v republice a nachází se v ochranném pásmu, kde je zakázáno používat lodě se spalovacími motory. Proto bude loď poháněná bateriemi. Velkokapacitní elektroloď Harta pojme 45 výletníků a posádku. Má bezbariérové provedení a v podpalubí má prostor na přepravu až 10 kol. Během plavby bude turistům k dispozici lodní bufet, bezbariérová toaleta a vyhlídková i zakrytá paluba, lístky budou v prodeji přímo na lodi nebo v infocentru v Leskovci nad Moravicí, kde bude mít loď svůj domovský přístav s potřebnými technologiemi pro dobíjení. Ceny palubních lístků se budou lišit podle toho, zda si výletník vybere okružní, nebo vyhlídkovou plavbu. Vyhlídková plavba vyjde dospělého na 190 korun, děti do 15 let na 150 korun. O prázdninách bude loď na vyhlídky vyplouvat v pondělí, středu, pátek a neděli, mimo hlavní sezónu o víkendech. Start vyhlídkových plaveb je plánovaný na 1. června. Na okružní plavby se budou turisté moci vydat v červenci a srpnu vždy v úterý, čtvrtek a sobotu. Loď vypluje z Leskovce se zastávkami Razová, Mezina, Nová Pláň, Roudno, zpět do Leskovce.

 

Přípravná třída pro děti s odkladem školní docházky v posledním roce před nástupem do školy začne od září fungovat na kopřivnické Základní škole dr. Milady Horákové. Rozhodli o tom minulý týden radní na žádost ředitelky školy. S přípravnými třídami měly v minulosti v místním systému vzdělávání dobré zkušenosti ZŠ Floriána Bayera a ZŠ Lubina. Se změnou školského zákona ale ani jedna z nich v aktuálním školním roce přípravnou třídu neotevřela.

 

Máte podnikatelský nápad a nevíte, jak ho posunout dál? Tak právě pro vás je určena soutěž Chytrá myšlenka! Chytrá myšlenka je program na podporu inovací, zaměřený na lidi, kteří mají chytré nápady a chtějí je uvádět do života. Programu se účastní také odborníci a je určen i veřejnosti – občanům kraje a všem, kteří se zajímají o rozvoj regionu a zlepšení kvality života ve městech a regionu. Program je otevřen pro projekty z Moravskoslezského kraje. Podmínkou je bydliště či sídlo firmy v kraji. Registrace do soutěže končí 30. 6. 2019. Vítězové se můžou těšit na akceleraci a aktivní podporu svých projektů. Co se tím má na mysli?

▪ 2 měsíce business podpory zdarma

▪ know how, jak začít podnikat a rozvíjet podnikání

▪ zkušené mentory a profesionální konzultace

▪ kvalitní síť kontaktů

▪ nejlepší projekty si rozdělí 300.000,- Kč

Soutěž navazuje na úspěšný loňský ročník, kde celkem 10 projektů dostalo možnost od září do listopadu 2018 vyrůst v akceleračním programu a vítězné projekty obdržely finance na svůj další rozvoj. Mezi oceněnými byly projekty od CodeFlow, Dustee, FairBox a Chytrá bota Miomove. Bližší informace o soutěži najdete na stránkách www.chytramyslenka.cz.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice