24. 5. 2023

ČSOP Apollo – Jarní výlet za vstavači!

V sobotu dne 27.5.2023 pořádá Český svaz ochránců přírody Apollo Štramberk jarní procházku za klenoty naší přírody – vstavači. Zváni jsou všichni milovníci přírody. Sraz je v 9:15 hodin na nádraží ve Štramberku. Přejedeme vlakem v 9:22 do Kopřivnice, odkud vyrazíme kolem Šostýna a Raškova kamene na Janíkovo sedlo. Potom na sjezdovku pod Červeným Kamenem. Tam všude jsou místa výskytů vstavačů (okrotice, mužské, prstnatce a bradáčky). Výlet zakončíme u kopřivnického koupaliště. Cesta zpět do Štramberka bude individuálně pěšky, vlakem nebo autobusem.

 

KONCERT 1. SZUŠ MIS MUSIC: STŘEDA 24. 5. 2023, KOPŘIVNICE, KDK, KINOSÁL, 18:00 HODIN. V PROGRAMU SE PŘEDSTAVÍ SÓLISTÉ, SOUBORY A PĚVECKÝ SBOR ŽÁKŮ ŠKOLY.

 

Za kopřivnickou přírodou, Kopřivnice

Vycházky do přírody s odborníky na botaniku, zoologii a geologii (lokalita Červený kámen). Průvodci budou pracovníci z Přírodovědného oddělení Muzea Novojičínska.

Trasa: kolem Janíkovy studánky na Bezručovu vyhlídku, po hřebeni na Pískovnu, odbočka na skalní výchoz, poté zpět směr Raškova vyhlídka, pokračování na Janíkovo sedlo a po sjezdovce dolů.

Parkoviště u koupaliště  v 9:00 a 15:00, Vstup zdarma.

 

BESEDA: Plánujme společně, Kopřivnice

Společné setkání s diskusí nad příležitostmi rozvoje Kopřivnice u tematických stolů (volný čas, životní prostředí, zdravý životní styl, doprava, výchova a vzdělávání). Cílem akce je vytipování námětů k řešení nebo návrhů projektů v jednotlivých oblastech a následné hlasování o TOP deseti příležitostech města.
Po pětileté pauze se těšíme na čerstvý přísun nápadů!
Připraven bude pestrý doprovodný program! Městský úřad Kopřivnice 16:00.

 

BLÍŽÍ SE UKONČENÍ VYSÍLÁNÍ CT V SD.  Přechod kanálů na HD vysílání je postupný proces trvající delší dobu a dotkne se všech programových nabídek.  Tyto kanály není možné sledovat na starších typech televizorů, které neumí přijímat HD vysílání a také na nejstarších typech SET-TOP-BOXů. Ukončení vysílání programů české televize v SD verzi proběhne 31. května 2023.

 

Malí a střední producenti a farmáři se mohou ucházet o značku Regionální potravina, která je zárukou kvality, čerstvosti a poctivosti. Ocenění uděluje Ministerstvo zemědělství nejkvalitnějším výrobkům, které zvítězí v krajských soutěžích. Odstartoval už 14. ročník soutěže. Do soutěže Regionální potravina se do konce června mohou hlásit malí a střední výrobci potravin, tedy firmy s maximálně 250 zaměstnanci. Soutěže se nejčastěji účastní mikropodniky do 10 zaměstnanců (56 %) a malé podniky s počtem do 50 zaměstnanců (29 %), pouze v 15 % se jedná o společnosti, které zaměstnávají 51-250 zaměstnanců.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice