24. 6. 2013

 

Dne 25. června od 9.00 do 13.00 hodin bude přerušena dodávka vody v části obce Lubina a 27. června od 8.00 do 16:00 hodin na ulici Sokolovské, Dukelské, Štefánikově, Hanse Ledvinky a na ulici České.

 

 

Kopřivnický psí útulek má nově zřízený podúčet města. Což je důležitá informace pro lidi, kteří příspívají nebo chtějí přispět na jeho provoz. Celý systém tak bude mnohem přehlednější, než když lidé darovali peníze prostřednictvím hlavního účtu města. Dárci byli minulý rok štědří a kromě peněz do útulku nosili i krmivo, přikrývky a pamlsky. Navíc dobrovolníci pomáhají i s venčením psů. Se řízením podúčtu souvisí také udělení oprávnění přijímat dary přímo provozovateli útulku – tedy Městské polici. Nově mohou přijímat věcné i finanční dary až do hodnoty 10 tisíc korun, což celý proces značně zjednodušuje a urychluje. Informace o kopřivnickém útulku, včetně aktuálního seznamu a fotografií umístěných psů, naleznete na www.koprivnice.cz pod záložkou Policie.

Číslo nového podúčtu pro psí útulek  40037-1767241349/0800.

 

 

Hlasujte do 27. června na stánkách města nebo KTKstudia v anketě o největších příležitostech města.

 

 

Dopravní komplikace ve městě by měly být pro řidiče opět mírnější.  Od 7. července dojde k přehození provozu na železničním mostě – tzn., že se bude jezdit po opravené části mostu a nové sjezdové rampě vedoucí  na ulici dělnickou do průmyslové zóny.

 

 

Ve středu 26. června v 10 hodin se ve vestibulu Základní školy dr. Milady Horákové uskuteční tradiční pietní setkání u příležitosti 63. výročí popravy významné právničky a političky, podle níž se kopřivnická škola jmenuje. Památku této výrazné osobnosti české historie uctí představitelé města Kopřivnice spolu se zástupci Konfederace politických vězňů a členy místního Klubu Masarykova demokratického hnutí. Atmosféru pietního shromáždění zpříjemní hudební vystoupení žáků školy.

 

 

Ve čtvrtek 27. června od 9.00 hodin hostí prostranství před kulturním domem  poslední zvonění žáků devátých tříd kopřivnických základních škol letos ve stylu „Hippies“.

 

 

17. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice proběhne ve čtvrtek 27. červan od 16 hodin. Můžete jej sledovat osobně v 10. patře radnice nebo v přímém přenosu na našem kanálu. Dále pak v repríze v neděli od 14 a v pondělí od 19 hodin. Na programu bude mimo jiné účetní závěrka města za rok 2012, vyhlášení místního referenda na území Lubiny, dotace oddělení školství, kultury a cestovního ruchu, obecně závazná vyhláška o místních záležitostech veřejného pořádku či doplnění komise pro strategický rozvoj.

 

 

V sobotu 29. Června proběhnou od 10 hodin na náměstí v Příboře  – lašské hry za účasti soutěžního týmu z kopřivnice. Celý den vyvrcholí koncertem skupiny NO NAME.

 

 

V sobotu 29. června v 19 hodin u nás na chatě Dr. Hrstky opět vystoupí známý anglický zpěvák a kytarista Alasdair Bouch. V rámci jeho celoevropského turné při příležitosti vydání již třetí desky „Third Time Lucky“ navštíví i Štramberk, jež se stal jeho srdeční záležitostí. Těšit se tak můžete na skvělou muziku a úžasnou atmosféru. Za příznivého počasí se koncert uskuteční venku před chatou Dr. Hrstky.

 

 

Kopřivnická radnice získala dotaci na realizaci energetických opatření na další škole. Po ZŠ Alšově a ZŠ 17. listopadu se nových oken a kompletního zateplení dočká Základní škola dr. Milady Horákové. Součástí rekonstrukce bude také úprava hlavního vstupu, kam bude z Anexu přemístěna pamětní deska věnovaná obětem komunismu. Projektové náklady přesahují 31 milionů korun, ale jaká bude skutečná cena ukáže až výsledek právě probíhající soutěže na dodavatele. Dotace z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) činí 90 % uznatelných nákladů, maximálně 10,3 mil. Kč. K dofinancování projektu použije radnice komerční úvěr, stejně jako v případě předchozích dvou škol zateplených už v roce 2010. Stavba bude zahájena pravděpodobně v polovině letních prázdnin a potrvá zhruba čtyři měsíce.

Projektová dokumentace energetických opatření na ZŠ dr. Milady Horákové byla zpracována již v roce 2009. Od té doby se radnice několikrát pokoušela získat dotaci na realizaci, avšak kvůli převisu žádostí až dosud neúspěšně. „Letos v únoru se nečekaně objevila mimořádná výzva OPŽP k podávání žádostí o dotace na zateplení veřejných budov. Na podání jsme měli pouze dva týdny, ale dokumentace již byla naštěstí připravena a stačilo zpracovat pouze samotnou žádost,“ uvedla Lenka Šimečková z odboru rozvoje města s tím, že šibeniční termín pro podání byl důvodem, proč město nepožádalo zároveň o dotaci na rekonstrukci ZŠ Emila Zátopka.

„Situace na ZŠ Emila Zátopka je komplikovaná kvůli nedořešeným vlastnickým vztahům k některým pozemkům. O jejich převod do majetku města se snažíme již od roku 2000, ale jelikož neustále přecházejí pod jiné instituce, jsou jednání velice složitá. Do roku 2011 navíc budova školy oficiálně neexistovala v katastru nemovitostí, což už je nyní napraveno. Pozemky v současné době spravuje Úřad pro zastupování státu a vše se konečně začíná vyvíjet dobrým směrem – možná už v září by mohli zastupitelé schvalovat převod do vlastnictví města,“ vysvětlila Lenka Šimečková důvody, proč zatím nebyla žádost o dotaci podána. Poslední ze čtyř kopřivnických škol, jejichž zřizovatelem je město, by však měla být rekonstruována už příští rok. „V dubnu byl zveřejněn plán výzev OPŽP, podle kterého budeme mít v dohledné době možnost žádat o dotaci pro ZŠ Emila Zátopka. V současné době tedy pracujeme na přípravě potřebné dokumentace a auditu. Pokud dotace vyjde, zateplí se škola již příští rok. Pokud dotaci nezískáme, bude součástí návrhu rozpočtu města na rok 2014 aspoň částka na výměnu oken této školy,“ doplnila Lenka Šimečková.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice