21. 6. 2013

 BUM BÁC ANEB DEN OTCŮ

V rámci kampaně Den bez úrazů připravuje Mateřská škola I. Šustaly v pátek 21.6. od 16. hodin akci Bumbác ke dni otců, pro děti jsou připraveny koloběžkové závady a řada atrakcí.

 

 

Hlasujte v anketě o největších příležitostech města. Téměř devadesát účastníků zavítalo 20. května na veřejné diskuzní fórum „S Vámi o všem? Ovšem!“ a společně vybíralo tzv. 10 P – deset příležitostí, jimiž by se měla radnice v následujícím období zabývat. Zda se na vybraném desateru shodnou i ostatní Kopřivničané, ověří celoměstská anketa. V čem spatřujete příležitosti pro další rozvoj Kopřivnice Vy? Hlasovat můžete do 27. června zde: https://koprivnice.formees.com/f/anketa-ovsem-koprivnice/

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 25. června od 9:00 – 13:00 hodin nepoteče voda v části obce Lubina., v místech označených letáčky a 27. června od 8:00 – 16:00 hodin na ulici Sokolovské, Dukelské, Štefánkově, Hanse Ledvinky a na ulici České.

 

 

V Kopřivnici před kulturním domem bude připraven třídenní program plný dobré muziky.  Kopřivnice letos, již tradičně, oslaví Evropský svátek hudby. K oslavencům se přidává i samotné město Kopřivnice, které si připomene již šedesáté páté výročí povýšení na město. Oslavy Evropského svátku hudby se rozjedou v pátek 21. 6. od 9.00 hodin ráno v podobě dopoledního programu pro veřejnost a hlavně pro žáky místních školek a škol. Zahrají a představí se finalisté pěvecké soutěže Koprstar 2013, školní sbory a kapely – Petrklíč, Ogaba, Kopřivka a Magistr).

Hlavním dnem oslav bude sobota 22. června s programem na třech scénách. Na hlavní scéně této akce – podiu postaveném přímo na travnaté ploše před KD, se v sobotu od 15.00 hodin vystřídají umělci různých žánrů. Hrát se bude až do přibližně jedenácté hodiny večerní. Sobotu zahájí místní mladé talentované zpěvačky – finalistky soutěže Koprstar 2013 Adéla Demlová a Klára Šejnohová s písničkami, se kterými v této soutěži zabodovaly. Dále zatančí členové dětského folklorního souboru HLUBINKA v doprovodu cimbálové muziky VrZUŠka z Ostravy. Hlavním hostem slavností bude Vlasta Redl s doprovodnou kapelou, který bude hrát od 16.45 hodin. Známý muzikant Vlasta Redl vystupuje již dva roky téměř výhradně se svojí doprovodnou kapelou, ve které hrají špičkoví čeští a slovenští instrumentalisté, z nichž mnozí mají zkušenosti s účinkování a spoluprací se světově proslulými umělci a soubory, jako jsou například Bobby McFerrin, Ray Charles, Richard Muller, Marie Rottrová, Elán, Buty a další. Repertoár bude sestaven z nejznámějších písní, jako jsou: Husličky, Smrt, Carpe Diem, Ej Bože můj, Příteli, A te Rehradice. Hitovky budou prokládány i novou tvorbou. Poté vystoupí autorská hudební skupina Nic víc ze Strážnice se svou muzikou plnou slovácké melodiky, bigbítové razance a křehké poetiky. Vystupovat budou od 18.30 hodin. Před osmou hodinou předvede svůj kytarový rock legendární frýdecko-místecká kapela Prouza pohybující se aktivně na české hudební scéně od roku 1989. Kapela chystá v září 2013 křest nového CD „Ve starém městě”, v Praze v Paláci Akropolis, ke kterému byl v minulém týdnu vydán singl „Krok po kroku”. Sobotní večer na hlavní scéně zakončí Kabát revival Morava. Od 21.30 hodin zazní známé, divácky oblíbené, hity kapely Kabát. Perličkou koncertu bude vystoupení tanečnic kopřivnické ZUŠ Zdeňka Buriana na píseň Dole v dole.

Přestávky mezi vystoupeními na hlavní scéně bude vyplňovat program na druhé scéně, která bude umístěna nad schodištěm u vchodu do Informačního centra Kopřivnice. Vystupovat zde budou místní K.I.S. (Kolegium Ignace Schustaly), ostřílení muzikanti hrající převzaté šlágry od Beatles, Rolling Stones, the Who, Trogs, Kinks, Monkeys, Olympic, Juventus, Flamengo a další známé hity. Střídat je bude kapela Lemon Crow, kterou tvoří místní mladí muzikanti hrající alternativní rock.

Milovníky taneční muziky jistě potěší Silent disco scéna vedle hlavního pódia. V uzavřeném party stanu bude od 19 hodin znít muzika pod taktovkou DJ Stoupy a DJ Raspbera. Zde bude možné tančit a skotačit, vybírat hudbu i její hlasitost přímo dle gusta každého z návštěvníků, nerušeně od ostatních. Muziku zde totiž DJové pouští jen do bezdrátových sluchátek, které si zapůjčí návštěvník u vstupu. Pak již záleží na každém, na jakou hudbu bude mít zrovna náladu. Tento v městech a hlavně mezi mladými lidmi čím dál více oblíbený styl zábavy bude možné si teď vyzkoušet poprvé i v Kopřivnici!

V případě velmi nepříznivého počasí se hlavní program přesune do velkého sálu KD. Vstup na akci je volný.

Celé oslavy budou ukončeny hudebním programem v kopřivnickém kostele Sv. Bartoloměje v neděli 23. června od 18.00 hodin. Na koncertě vystoupí Škampovo kvarteto a čtyři hosté. V jejich podání zazní skladby Franze Schuberta: Quartettsatz c moll, D. 703 a Oktet F dur, D. 803.

 

 

Janáčkovy Hukvaldy 2013 – začínají Zahajovacím koncertem v so 22.6.2013  na Hukvaldch –  V hradní mottě vystoupí Pavel Haas Quartet.

 

 

Jako již tradičně slaví město Štramberk svůj Den města letos opět s Farmářským trhem. Konat se bude v sobotu 22. černa od 10 – do 18 hodin na náměstí ve Štramberku. Pochod dechovek na náměstí, spojený se soutěží o Štramberský škrpál, společný koncert všech hudeb před kostelem. Odpoledne budou mít jednotlivé dechovky svůj koncert. Pro děti sehraje loutkové divadlo V batohu pohádku Nebojsa. Začátek sobotní akce je v 10.00 hod.

Doprovodný program: v pátek 21. června sehraje Divadelní soubor Pod věží – dětský soubor v 17.00 hod. pohádku pro děti Sněhurka, dále dospělí téhož souboru zahrají hru Strakatou komedie od Jiřího Čapouna. Vše můžete zhlédnout v Amfiteátru pod Starou věží nejprve v 17.00 a potom ve 20.00 hodin.

Zároveň vás Muzeum Zdeňka Buriana na náměstí zve na originální výstavu s příznačným názvem CESTA DO PRAVĚKU k 60. výročí natáčení stejnojmenného filmu Karla Zemana.

Výstava byla zpřístupněná 7. května a potrvá do 23. 6. 2013, nenechte si tuto zajímavou výstavu uniknout. V rámci výstavy probíhá znalostní soutěž pro děti, Putujeme za dinosaury.

Stále je možné i tento den je zhlédnout výstavu naší významné výtvarnice, rodačky ze Štrambrka,  která v současnosti pracuje hlavně jako kostýmní návrhářka pro Českou televizi v Praze Aleny Schäferové -Kostýmní návrhy a kresby. Výstava je umístěna v Městské galerii ve Štramberku

čp. 456 (budova MIC).

 

 

Letní den pro Kopřivnici 23. 6. 2013 pořádá Katolická beseda v Kopřivnici. Těšit se můžete na jízdu na ponících, skákací hrad i vystoupení skupin Pramínky a Kondoři.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice