19. 6. 2013

 

Večer s country  skupinou  – HOTEL ŠTRAMBERK – 6. července od 17:00 hodin.Právě nyní můžete na tuto akci vyhrát  2 vstupenky, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku:

Která  štramberská country a bluegrassová kapela  na večeru vystoupí?

Své odpovědi posílejte formou SMS  ve tvaru ODPOVĚĎ Jméno a příjmení

na tel. číslo 774 599 474. do čtvrtku 20. června do 12:00 hodin. Dva vylosované výherce zveřejníme v Kopřivnickém magazínu 21. června.

 

 

Vernisáž výstavy Toulky historií Tatry v kresbách Karla Rosenkranze, se koná ve čtvrtek 20. června 2013 v 17h ve výstavních prostorách Muzea Fojtství v Kopřivnici.

 

 

Ve vestibulu kopřivnické radnice je k vidění výstava „Z ústavu do života“ dokumentující proces transformace sociálních služeb v našem kraji. Černobílé fotografie zachycují významné okamžiky v životě lidí, kteří mohou díky tomuto procesu opustit velké ústavy a začít žít důstojný a plnohodnotný život v podobných zařízeních, jako je nové chráněné bydlení v Kopřivnici.  

Putovní výstava vznikla v roce 2012 v rámci individuálního projektu „Podpora procesu transformace pobytových sociálních služeb v Moravskoslezském kraji“ a její autorkou je fotografka Pavla Herzánová. Snímky umožňují odborné i laické veřejnosti sledovat změny v charakteru poskytovaných pobytových sociálních služeb, na jejichž realizaci již Moravskoslezský kraj vynaložil přes 800 milionů korun (převážně z evropských fondů). Fotografie budou ve vestibulu radnice k vidění do 21. června, a poté budou mít Kopřivničané možnost sledovat také navazující film „Z ústavu do života, na svých nohou“, který poběží od 21. do 28. června ve vysílání Kabelové televize Kopřivnice.

 

 

V rámci kampaně Den bez úrazů připravuje MŠ i. Šustaly v pátek 21.6. od 16. Hodin akci Bumbác ke dni otců, pro děti jsou připraveny koloběžkové závady a řada atrakcí.

 

 

Parkování v Kopřivnici zpoplatněno nebude. Radní se rozhodli řešit nedostatek odstavných míst v centru města časově omezeným stáním a změnami organizace dopravy. Kopřivnice tak zůstane jedním z mála měst bez parkovacích automatů. Schválená opatření navíc povedou ke vzniku zhruba šedesáti nových parkovacích míst.

Ačkoliv původně se počítalo s regulací parkování pomocí zpoplatnění a vytvoření rezidentních zón, radní od tohoto řešení upustili: „Jen za dobu, kdy se systém regulace připravoval, vrostl počet aut v Kopřivnici zhruba o čtyři sta. Původní koncept počítal s tím, že auta vymístěná ze zpoplatněných parkovišť bude možné zaparkovat v přilehlých zónách. Když ale vidíme, jak rychle automobilizace roste, musíme uznat, že by nešlo o dlouhodobé řešení a problém by se pouze přesunul dál z centra. Je tedy potřeba zaměřit se na zvýšení počtu parkovacích stání, k čemuž mohou zpočátku přispět změny v organizaci dopravy,“ uvedl starosta Josef Jalůvka s tím, že další možnosti investičního charakteru zváží radnice při blížící se aktualizaci Strategického plánu rozvoje města.

Aby se zamezilo blokování parkovišť dlouhodobě odstavovanými vozidly, bude obslužnost zajištěna časově omezeným stáním. Cílem je umožnit parkování lidem, kteří si v centru potřebují vyřídit své záležitosti, navštívit lékaře či nakoupit. „Ve vybraných lokalitách bude možné parkovat s parkovacím kotoučem po dobu maximálně dvou hodin. Týká se to parkovišť u Alberta, před radnicí a poštou, na ulici Štefánikově před Tatrovankou a poliklinikou, na ulici Hanse Ledwinky a částečně u kasáren. Regulace bude platit pouze ve vyhrazených časech, které se budou lišit v závislosti na provozních hodinách přilehlých obchodů a veřejných budov – například před poštou bude regulace platit od 8, u Alberta od 7 a u polikliniky již od 6:30. Po 17. hodině a o víkendech bude parkováni ve většině dotčených lokalit bez omezení, aby je mohli využít lidé z přilehlých domů,“ konkretizoval Richard Petr z odboru rozvoje města.

Aby měli obyvatelé centra možnost odstavit svá vozidla na delší dobu nejen po 17. hodině, přijala rada města také několik opatření vedoucích k intenzifikaci parkování. Jedním z nich je navýšení počtu parkovacích stání na ulici Sokolovské: „Stávající systém jednosměrné komunikace umožňuje částečné stání na jednom z chodníků. Vyznačení parkovacích pruhů by vyšlo zhruba na 40 tisíc korun a vytvořilo by se tím třicet nových míst. Chodník by se sice zúžil na 90 cm, ale to je šířka k průchodu i průjezdu kočárků zcela dostačující. Konečná podoba dopravních změn na ulici Sokolovské však bude ještě projednána s obyvateli této lokality,“ doplnil Richard Petr. Dalších téměř třicet míst vznikne také v okolí radnice, především pak v zadním traktu u bývalé vrátnice Tatry. Nová stání budou sice určena úředníkům, nicméně ti díky tomu uvolní místa na veřejném parkovišti před budovou pro občany a návštěvníky.

Součástí balíku schválených dopravních opatření je také omezení rychlosti a odstavování vozidel delších než 5 m na sídlišti Sever, zakoupení měřícího radaru, instalace dopravního zrcadla v Lubině nebo pořízení speciálního výstražného dopravního značení v blízkosti MŠ Záhumenní a ZŠ Alšovy. Oproti původně plánovanému systému s parkovacími automaty, který měl stát přes milion korun, radnice značně ušetří. Všechna popsaná opatření vyjdou městský rozpočet zhruba na 450 tisíc korun a většina z nich by měla být realizována už letos v létě.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice