24. 6. 2022

Zábavné putování za Svatojánským pokladem pro malé i velké děti. Navštivte kouzelnou zahradu s pohádkovými bytostmi. Po splnění všech úkolů děti čeká poklad – sladká odměna. Kreativní tvoření a malování na obličej. Svatojánek proběhne 24. června v 15:30 v zahradě MŠ Kamarád na ulici Frenštátská. Startovné je 30 Kč/dítě.

 

Svatojánská noc Hukvaldy. Hrad Hukvaldy si pro vás připravil v pátek 24. června od 18:30 mystickou noc v doprovodu svatojánských ohňů, šermířských soubojů, strašidelných příběhů a ohňové show. Během večera vystoupí SSŠ Allegros, skupina dobové hudby Rabussa a Histerky.

 

RunTour! Kopřivnice. Proběhněte se s námi v rodišti Emila Zátopka, na jeho zlatých distancích – 5 a 10 kilometrů, v úžasném areálu Tatra Kopřivnice, ve kterém se dostanete i na slavný polygon, kde se tatrovky testují! Novinkou na tomto závodě bude také koloběh, který si můžete vyzkoušet ve dvoučlenném týmu.

Běh se bude konat 25. června a celý závod odstartuje v 9:00 závod nejmladších účastníků. Místo startu i cíle je před Muzeem nákladních automobilů Tatra.

 

720 let Větřkovic.V letošním roce uplyne 720 let od první písemné zmínky o obci Větřkovice, která se v roce 1959 sloučila s Drnholcem a vznikla Lubina. O dvacet let později se stala součástí města Kopřivnice. Oslavy kulatého výročí od první doložené zmínky proběhnou v Lubině v sobotu 25. června mší v kostele sv. Václava ve 12:00. Dále bude pokračovat slavnostním průvodem za doprovodu Městského dechového orchestru na multifunkční hřiště, kde ve 14:00 proběhne křest knihy p. Tichánka.

Vystoupí TK Gradus, děti ze ZŠ Lubina, Duo Angeles, kapela Alfa Band a další. Doprovodný program zajistí T. J. Spartak Lubina, Junák Lubina a Hasiči Lubina. Nebudou chybět ani kolotoče, dětský jarmark, výstava v KD Lubina a bohaté občerstvení.

Vstup je zdarma.

 

Zahájení prázdnin na koupališti Libotín. Zábavné odpoledne na koupališti Libotín. Těšit se můžete na bohatý program, atrakce a soutěžní úkoly. Akce se bude konat 25. června ve 13:00 a tímto bude i zahájena letní sezóna nově zrekonstruovaného koupaliště. Vstup je dobrovolný.

 

Slavnostní žehnání obnovené sochy sv. Jana Nepomuckého v Příboře. Sochu požehná Mons. Antonín Basler, pomocný biskup olomoucký.

Akce se bude konat 26. června v 16:00 na Modelářském hřišti.

 

Závěrečný koncert MHF Leoše Janáčka, Hukvaldy

Účinkující

    Petr Vronský – dirigent

    Severočeská filharmonie Teplice

    Jiří Vejvoda – úvodní slovo

Závěrečný koncert se uskuteční 26. června v 18:00. Místo konání bude v Hukvaldské oboře neboli amfiteátru.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice