27. 6. 2022

Uctění památky Milady Horákové se připravuje na úterý 28. 6. 2022 v 11 hodin před ZŠ dr. Milady Horákové

 

Do Kopřivnice se vrací Poslední zvonění. Žáci všech místních základních škol se s devátými třídami rozloučí ve středu 29. června. V sadu eb od 8:30 do 10:15.

 

Noc na hradě Hukvaldy – středa  29. 6. 2022 – Neopakovatelný zážitek, nocování v historickém jádru pod širým nebem, v bývalém vězení nebo dělové baště… 13 h – od 18:30 do 7:30 hodin

 

Emil Zátopek slaví narozeniny! Oslavte je společně s knihovnou a zpestřete si prázdniny plněním řady zábavných úkolů. Čekají na vás vědomostní kvízy, logické hádanky, pátrání v terénu a mnoho dalších překvapení. Bližší informace v knihovně -soutěž Prázdniny s Emilem Zátopkem se hraje od 1. července do 30. srpna.

 

Dvojici rybářů ze štramberka se podařil kapitální úlovek. V pondělí se jim podařilo na větřkách vytáhnout z vody sumce o váze 50 kg a délce 180 cm. Jakub Finger rybaří již více než 15 let, ale v poslední době se specializuje na sumce, u jejich lovu je nutno dodržet přísné regule rybářského řádu. Na těžký boj s dravcem se s Radimem Hanzelkou připravovali více než měsíc. Na bezmála dvoumetrového sumce měli připraveny speciální pruty, místo i techniku, které ovšem zůstávají v utajení. Majestátní tvor se nechal vylákat až téměř necelý metr pod hladinu, kde byl uloven.

 

Pečená žebírka se zeleným pepřem z Gurmánu Sedlnice jsou vítězem soutěže REGIONÁLNÍ POTRAVINY, v kategorii masné výrobky tepelně opracované. Značka Regionální potravina Moravskoslezského kraje je prestižní ocenění udělované Ministerstvem zemědělství ČR. Letos se do soutěže v Moravskoslezském kraji přihlásilo 43 výrobců s celkem 145 produkty. Hodnotící komise udělila 9 značek Regionální potravina. Pro koncového zákazníka je tato značka upozorněním na kvalitu a výjimečnost výrobku.

 

Kopřivnická radnice každý rok oceňuje bezpříspěvkové dárce krve, plazmy a kostní dřeně za jejich hluboce lidský postoj. Letošní slavnostní setkání proběhlo ve středu 15. června v Ringhofferově vile. Oceněno bylo čtyřiapadesát dárců, kteří v loňském roce dosáhli 40, 80, 120, 160 a dalších násobků odběrů. V Kopřivnici a místních částech je v současné době 240 aktivních dárců krve a sedm z nich bylo letos oceněno poprvé. Letošním rekordmanem se stal Petr Macháček, který v loňském roce docílil 280 odběrů. O čtyřicet méně dosáhli Milan Hanzalík a Petr Paseka a dvě stě odběrů už má za sebou Marek Petráš, Libor Raška, Ivana Špačková a Zdeněk Vaculík. Poprvé dostal ocenění i dárce kostní dřeně Martin Urbánek.

 

Štramberk letos slaví 100 let Národního sadu. K této příležitosti je až do konce roku k vidění výstava, která přibližuje události vedoucí ke vzniku této jedinečné a velmi oblíbené lokality, která ukrývá stezku vedoucí ke slavné jeskyni šipka. V atmosféře nadšeného vlastenectví krátce po založení Československa byl vybudován v prostoru Kotouče „Národní sad“, který byl slavnostně otevřen v roce 1922. Tato galerie v přírodě představuje ve formě bust a pamětních desek významné osobnosti českých národních dějin a kultury. Proměny Národního sadu od jeho založení 6. srpna 1922 až do současnosti mapuje výstava, najdete ji ve dvou částech a místech: Kamenné tváře českých osobností jsou k vidění v 1. patře muzea Zdeňka Buriana a Kotouč, hora ztracená v minulosti v 1. patře muzea Šipka.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice