24. 7. 2023

Perseidy můžete sledovat 12. 8. 2023 na rozhledně Bílá hora až do půlnoci.

V noci z 12. na 13. srpna 2023 se můžete podívat na tradiční roj „padajících hvězd“. V sobotu 12. srpna bude Rozhledna Bílá hora otevřena až do půlnoci, na cestu na rozhlednu je nutná baterka a výstup na rozhlednu je na vlastní nebezpečí, děti pouze v doprovodu rodičů. Za nepříznivého počasí se akce nekoná. Vstupné je od 20:00 do 24:00 zdarma.

 

Terénní skluzavky v budoucnu zastíní stromy

Minulý  týden byly zprovozněny skluzavky na sídlišti Sever. Jedná se o vítězný Koprojekt předminulého roku, jehož realizaci navrhli a následně i odhlasovali obyvatelé Kopřivnice. Díky dotaci od společnosti RWE proběhne na podzim ještě výsadba stromů, které v budoucnu poskytnou skluzavkám přirozené zastínění. Koprojekty navrhují občané, jenž chtějí zlepšit život nějaké skupiny obyvatel nebo zvelebit určitou lokalitu v Kopřivnici. O předložených návrzích následně mohou hlasovat všichni Kopřivničané a vítězný projekt je realizován, obvykle hned následující rok. „V případě skluzavek vedla k realizaci složitější cesta, neboť při prvních dvou výběrových řízeních jsme obdrželi pouze jednu nekompletní nabídku. Proto naši architekti ve spolupráci s předkladatelem projektu zpracovali konkrétní návrh řešení a ten se stal součástí zadávací dokumentace. V následném třetím zadávacím řízení rozhodla nabídková cena. Realizace se kvůli tomu o rok opozdila,“ vysvětlil Jiří Štěpán s tím, že na základě této zkušenosti došlo letos k úpravě pravidel pro předkládání Koprojektů, aby se situace již neopakovala: „Chceme, aby s námi předkladatelé návrhy konzultovali už před jejich podáním a aby počítali s tím, že 20 procent z předpokládané ceny představují náklady na projektovou přípravu,“ doplnil Jiří Štěpán.Dvě nerezové, 7,5 metru dlouhé, skluzavky byly instalovány na ulici 17. listopadu poblíž domu č. 1233, na uměle vytvořeném kopci, který je v zimě využíván pro sáňkování. Financovány byly z participativního rozpočtu částkou 623 tisíc korun. Kromě toho se městu podařilo získat dotaci ve výši 100 tisíc korun od společnosti RWE, která bude využita na podzimní výsadbu stromů. „V rámci přípravy projektu byla vedena diskuse o možnostech zastínění a rozhodli jsme se pro výsadbu stromů, které budou v budoucnosti poskytovat lokalitě přirozený stín,“ doplnil Jiří Štěpán.

 

Námořnická párty s otevřením nového mola. Další krok k vylepšení rekreačního zázemí na Větřkovické přehradě je hotov. Ve středu bylo na nádrži instalováno nové molo tvořené 17metrovým pontonem a zakončené kruhovou plochou s tříramennou lavicí pro posezení. Slavnostní otevření se uskuteční ve středu 26. července v námořnickém stylu. Děti se mohou těšit na soutěže, skákací hrad a další lákadla. Akce začne ve 13 hodin za účasti hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošky, generálního ředitele společnosti Tatra Trucks Lukáše Andrýska, zástupců Českého rybářského svazu a představitelů města Kopřivnice. Náklady na vybudování mola činí zhruba 1,2 milionu korun a celou tuto částku pokryje dotace Moravskoslezského kraje. Následovat bude doprovodný program, na který jsou zváni zejména všichni malí námořníci a piráti. Ti, kteří přijdou ve stylových kostýmech, se mohou těšit na pěknou odměnu. Připraveno bude několik soutěží, které prověří některé námořnické dovednosti a za jejichž splnění si děti budou moci vyzvednout část pirátského pokladu. Dospělí si budou moci projít rumovou stezku a všichni se  mohou těšit na originální kopřivnické tetovačky. Samozřejmostí bude otevřený bufet a také DJ se spoustou letních hitů. Těšíme se na Vás!

 

V pondělí 24.7. začíná 35. ročník jednoho z největších Discovery eventů s názvem Shark Week. Jde o celotýdenní vysílání zajímavého a vzdělávacího obsahu o žralocích. Letošním ambasadorem je Jason Momoa, který nás žraločím týdnem bude provázet.

 

I letos se musí Kopřivničané připravit na omezení, která si vyžádá tradiční Bartolomějská pouť, a to o víkendu 26. a 27. srpna. Společnost Zdeňka Pflegera na parkovišti u Alberta postaví svůj lunapark, z tohoto důvodu dojde v termínu od 21. do 30. srpna k úpravě přechodného dopravního značení, a z parkoviště bude dočasně jednosměrná komunikace. Vjezd automobilů bude z ulice Kpt. Jaroše a výjezd v místě zásobování u prodejny Albert. Další omezení dopravy bude až o pouťovém víkendu ve dnech 26. a 27. srpna. Z důvodu probíhající rekonstrukce pěší zóny budou prodejní stánky postaveny na parkovišti před městským úřadem, a pro prodejce bez rezervace i na části komunikace mezi parkem E. Beneše a městským úřadem. Ulice Štefánikova zůstane průjezdná, nebude zde možné umístit prodejní stánky, zůstane tedy méně prodejní plochy. Z toho důvodu doporučujeme stánkařům, kteří chtějí na pouti prodávat, aby si včas rezervovali místa. Ve dnech 26. a 27. srpna bude omezeno parkování na ul. Štefánikova před bytovými domy č.p. 1154 – 1156, kde budou umístěny historické vozy. V tomto úseku dojde k omezení rychlosti na 20 km/h a na komunikaci bude zvýšený pohyb chodců.  Zákazníci České pošty, kteří si v sobotu dopoledne přijedou odeslat nebo vyzvednout své zásilky, mohou zaparkovat za budovou MÚ. Návštěvníci poutě, kteří přijedou vozidly, budou směrováni k záchytným parkovištím na ulici Sportovní před halou házené a na ulici Husovu za kachlovkou. O všech změnách v dopravě budou řidiči informováni přechodným dopravním značením.

 

Spouštíme anketu o prioritní revitalizaci veřejných prostranství na Severu. Kopřivnice se aktivně zapojuje do rozvoje a zlepšování místního prostředí a poskytuje obyvatelům možnost přímého zapojení. V červnu se na hřišti Základní školy 17. listopadu konalo důležité diskusní setkání, na kterém se vedoucí představitelé města setkali s obyvateli sídliště Sever, aby diskutovali o plánech a možnostech úprav veřejných prostranství. Toto setkání přineslo mnoho cenných nápadů a připomínek týkajících se konkrétních lokalit, ale i dalších problematických míst a tematických oblastí. V návaznosti na toto setkání se uskutečňuje anketa, která poskytuje obyvatelům možnost vyjádřit svůj názor a ovlivnit rozhodnutí týkající se prioritní revitalizace veřejných prostranství. I ti, kteří se nemohli zúčastnit setkání, mají možnost přispět svým hlasem k rozvoji sídliště Sever, které jim leží na srdci. Anketa se zaměřuje na tři konkrétní lokality, které by měly být předmětem úprav. Obyvatelé jsou vyzváni, aby svůj hlas věnovali té lokalitě, která je podle jejich názoru nejnaléhavější, a měla by být řešena s nejvyšší prioritou. Hlasování bude ukončeno 1. září 2023 ve 12 hodin.

Odkaz na anketu: https://www.munipolis.cz/app/anketa/Sever2023

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice