24. 8. 2015

 

 

52 letý muž z Kopřivnice, který se 21. srpna pod vlivem alkoholu pokusil o sebevraždu, byl převezen do léčebny.

 

 

Tři výměníky na ulici Máchově, I. Šustaly a Krátké radnice nabídne k prodeji formou obálkové metody.

 

 

Zastupitelé budou v září projednávat prodej Hájenky na Janíkově sedle.

 

 

Nejdelší a nejtěžší TATRA v historii opustila 17. srpna Kopřivnici, jedná se o podvozek pro speciální vrtnou soupravu, kterou na vozidlo namontuje německý výrobce.

 

 

Na Karvinsku celníci rozkryli nelegální obchod s pervitinem.

 

 

Aukce srazila ceny energií, domácnosti ušetří tisíce. Začátkem srpna proběhla druhá e-aukce na dodávky energií pro domácnosti v Kopřivnici a jejím správním území. Zapojení občané díky společnému nákupu opět ušetří tisíce korun. Radovat se mohou především ti, kdo poptávali levnější plyn – jeho cenu se totiž podařilo vysoutěžit nejnižší za poslední tři roky. Smlouvy s vítězným dodavatelem budou připraveny k podpisu v místnosti č. 165 v přízemí radnice, tedy na stejném místě, kde se občané hlásili k účasti v aukci. Na tomto kontaktním místě se lidé budou moci informovat o konkrétní úspoře jejich domácnosti a v případě zájmu podepsat nové smlouvy. Kontaktní místo bude pro veřejnost otevřeno v následujících dvou týdnech, a to v pondělí (24. srpna a 31. srpna) od 13 do 17 hodin a v úterý (25. srpna a 1. září) od 10 do 14 hodin.

 

 

Tatra vyrobila největší český vůz historie, auto dlouhé 18 metrů. Automobilka Tatra vyrobila v Kopřivnici vůz dlouhý 18 metrů. Má osm náprav, z toho šest řiditelných, a podle mluvčí automobilky Kateřiny Navarové se jedná o největší nákladní vozidlo vyrobené v historii českého automobilového průmyslu. Automobil, jehož cena přesahuje deset milionů korun, je určen pro německou firmu, která na podvozek namontuje vrtnou plošinu. Výroba vozidla trvala asi šest měsíců, neboť se prakticky jednalo o práci srovnatelnou s vývojem nového typu. Motor bude pohánět kola i nástavbu. „I s nástavbou bude vážit 90 tun, výkon bude necelých 1200 koní, na silnici ho elektronika omezí na 600 koní. Vozidlo je homologováno pro pohyb v běžném silničním provozu, maximální rychlost je 60 kilometrů za hodinu, průměr otáčení 60 metrů. Tatra by chtěla každoročně prodat pět až deset kusů takových vozidel. „Toto vozidlo ukazuje nové směřování Tatry, která se chce zaměřit na úzce specializovaná vozidla s výrazně vyšší přidanou hodnotou, než mají sériově vyráběné vozy. Auta podobných rozměrů – raketové nosiče – se podle ní v Evropě vyrábějí pouze v Rusku a Bělorusku. Jejich šířka však neumožňuje provoz po evropských silnicích.

 

 

Podpůrné služby pro rodiče hyperaktivních dětí a autistických dětí v Novém Jičíně. Na rodiny dětí s jakýmkoliv zdravotním znevýhodněním jsou kladeny velmi vysoké nároky. Kde ale hledat pomoc? V okrese Nový Jičín nabízí v tomto roce podporu Rodinném centru Provázek. Spolek Proficio, o.s., který centrum provozuje zpracoval na základě podnětu z pracovní skupiny pro rodinu v rámci Komunitního plánování sociálních služeb dva projekty, na něž získal podporu a mohl tak zahájit sérii aktivit a služeb pro rodiče takto znevýhodněných dětí. Oba projekty ve svých názvech zdůrazňují, že „v tom nejsou rodiče sami“. Projekt pro rodiče dětí s poruchou autistického spektra byl podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. Projekt pro rodiče hyperaktivních dětí Moravskoslezským krajem. Více informací o obou projektech najdete na www.rodinne-centrum.cz nebo volejte vedoucí centra Radce Filipíkové na tel. 725 210 053.

 

 

Antimonopolní úřad rozhodl o tendru na zajištění komunálních služeb v Kopřivnici. Druhostupňové rozhodnutí potvrdilo dřívější rozhodnutí první instance. Zadavatel – město Kopřivnice – podle závěrů Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže postupoval v rozporu se zákonem, když zadávací řízení zrušil. Dodatečné zrušení soutěže je neplatné a vítězem tendru je sdružení .A.S.A. Toto sdružení zvítězilo v konkurenci dalších čtyř nabídek díky nejnižší ceně ve výši 38,9 milionu korun už na podzim roku 2012. Rozhodnutí je podle mluvčího Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže konečné, ale lze jej napadnout žalobou k příslušnému správnímu soudu. Město zřejmě nebude postupovat soudním sporem, o dalším postupu rozhodne Rada města na svém zasedání počátkem září 2015.

 

 

Dopravní omezení ve městě způsobí ke konci srpna tradiční pouť. Ta proběhne o víkendu 29. a 30. srpna, ale už týden předem dojde k uzavření parkoviště u Alberta. K jeho uzavření dojde o půlnoci z neděle 23. na pondělí 24. srpna až do středy 2. září do 18. hodiny, po tuto dobu bude i značně omezeno parkování před samotnou prodejnou. Na základě zkušeností z minulých let dojde od 24. srpna do 2. září k úpravě přechodného dopravního značení na parkovišti u Alberta na jednosměrnou komunikaci. Vjezd aut bude od ul. Kpt. Jaroše a výjezd pro zásobování u prodejny Albert. Další omezení dopravy bude až o pouťovém víkendu. Ve dnech 29.8. a 30.8. bude pro dopravu úplně uzavřena část ulice Štefánikovy, a to od Optiky Gotthardová až ke konci tržnice Pronas, kde budou umístěny prodejní stánky. „Autobusové zastávky u Kauflandu nebudou v těchto dnech obslouženy, objízdná trasa povede po pozemních komunikacích Čs. armády, Záhumenní a Kpt. Jaroše. Motoristé, kteří přijedou do centra Kopřivnice o pouťovém víkendu, mohou k odstavení vozidla využít parkoviště před budovou radnice.

 

 

Valašské divadelní léto 2015: Rychlé šípy – pondělí 24. 8. 2015, 20:00. Valašské muzeum v přírodě – Amfiteátr na Stráni (Rožnov pod Radhoštěm). V rámci festivalu Valašské divadelní léto 2015 a jeho 13. ročníku budete mít jedinečnou příležitost shlédnout nejúspěšnější komedii Slováckého divadla z Uherského Hradiště RYCHLÉ ŠÍPY.

 

 

Prázdninové dobrovolnictví: Pomáháme v chráněném bydlení – úterý 25. 8. 2015.m Prázdninový projekt pro kopřivnickou „náctiletou“ mládež. Akce je určena pro všechny mladé lidi, kteří se chtějí dozvědět více o možnostech dobrovolnické činnosti ve městě Kopřivnice.

 

 

Středa 26. 8. 2015 – Posezení s Irenou Štrbovou: Sebepoznání [přednáška]. Už jsme zasyceni informacemi a přesto si v některých situacích nevíme rady? Nerozumíme tomu, co se nám to zrovna děje a hlavně proč se nám to děje. Povídání na jakékoliv téma, které vás zajímá na vaší cestě SEBEPOZNÁNÍ. 17.00 – čajovna [árt té kafé] Mandala, Kopřivnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice