26. 8. 2015

 

Nabídka města Kopřivnice na nájem jednoho městského bytu o velikosti 1+2 na ul. Obránců míru 399, č. 7 ve 4. nadzemním podlaží o celkové ploše 72,10 m2. Nabídky tohoto bytu mohou využít pouze stávající nájemci městského bytu v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci musí být pár, mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Minimální nabídka přistoupení k závazku činí 30 000 Kč. Nabídka platí od 12. 8. 2015 do 26. 8. 2015.

 

 

MŠ Pionýrská se naléhavě obrací na rodiče o pomoc s úklidem tříd po rekonstrukci této mateřské školy. Těší se na vás v pracovní dny od 18. – 31. srpna kdykoliv v době od 7:00 – 17:00 hodin. Předem děkují za každou pomocnou ruku. Kontakt na vedoucí učitelku MŠ Pionýrská paní Michnovou je 734 607 685.

 

Město Kopřivnice Vás srdečně zve na závěrečný koncert prázdninového projektu Někdo ven? Koncert kopřivnického zpěváka Voxela se uskuteční ve čtvrtek 27. srpna od 18 hodin před Kulturním domem Kopřivnice. Po koncertu proběhne afterparty s DJ Danielem Sváčkem a v průběhu celého večera bude možné na místě zakoupit míchané nealko drinky. Vstup na akci bude zdarma.

 

Město Kopřivnice a Kulturní dům Kopřivnice Vás srdečně zvou na akce konané v rámci pouťového víkendu v centru města. V sobotu 29. srpna se můžete těšit na Starodávný jarmark v sadu E. Beneše a Bartolomějský večer před kulturním domem. V neděli 30. srpna si nenechejte ujít další kulturní program či projížďky veterány značky Tatra. Bližší informace naleznete na internetových stránkách města nebo na plakátech ve městě. Všichni jste srdečně zváni!

 

Upozorňujeme občany, že již za několik dní bude ukončena sbírka vršků pro nemocnou Adélku. Pokud máte doma plastové uzávěry od PET lahví, můžete je odevzdat na sběrném místě ve vestibulu radnice a přispět tak Adélce na zakoupení speciální pomůcky. Sbírka končí 31. srpna. Děkujeme všem, kdo se do sbírky zapojí.

 

 

Z Kopřivnice vyjela nejdelší a nejtěžší TATRA v historii. Společnost TATRA TRUCKS dokončila výrobu a vyexpedovala nejdelší a nejtěžší tatrovku v historii. Jedná se o podvozek pro speciální vrtnou soupravu, kterou na vozidlo namontuje německý výrobce STREICHER Drilling Technology. Vozidlo pak bude sloužit k průzkumným vrtům i v náročném terénu. Celková hmotnost kompletního vozidla bude přibližně 84 tun. Vozidlo bylo po provedení příslušných zkoušek a testů pomocí dvou jeřábů naloženo na přepravní návěs a převezeno do Německa, kde proběhne kompletace s nástavbou.

 

 

Silnice z Nového Jičína do obce Rybí by se měla už v září začít opravovat. Komunikace, která navazuje na novojičínskou ulici Hřbitovní a vede až ke křížení se silnicí II. třídy číslo 482, je dlouhodobě v havarijním stavu. Stát, kraj ani obce se však nechtěly pustit do její rekonstrukce, protože ani jednomu z nich nepatří. Město Nový Jičín se proto dohodlo s obcemi, jejichž katastrálním územím silnice prochází, že cestu opraví společně. Práce přijdou na 169 400 korun a provede je Správa silnic Moravskoslezského kraje. Rybí na ně přispěje částkou 100 tisíc korun, Šenov u Nového Jičína 50 tisíc korun a Nový Jičín uhradí 19 400 korun. Zároveň bude pokračovat jednání s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje, aby si silnici převzal do svého vlastnictví a dokončil opravy.

 

 

Od září bude v restauraci Mandala probíhat cyklus přednášek s názvem „Víme, co a proč jíme“. Na prvním setkání 22. září v 17:00 ŽIVÉ JÍDLO ANEB DOMÁCÍ FERMENTOVANÉ DOBROTY se dozvíte o živém jídle, jak je můžeme sami doma zpracovat a uchovat, o dobrotách vzniklých fermentací (kvašení, zrání, …) a prakticky si vyzkoušíte i některé recepty. Zaměříme se na vše kysané, kvašené, nakládané a zrající z mléka a ze zeleniny. Připravíme si malou ochutnávku a účastníci si odnesou domů i „kouzelného pomocníka“ do začátků. Přednáší Lenka Voštová – farmářka, sýrařka a zahradnice.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice