28. 8. 2015

 

Závodní TATRA zahájí Barum Czech Rallye Zlín. V pátek 28. srpna se na městské rychlostní zkoušce v rámci 45. Barum Czech Rallye Zlín proženou ulicemi TATRA PHOENIX Euro 6 a závodní speciál TATRA 815 DAKAR 2T0R45 Tomáše Tomečka. Stane se tak v rámci slavnostního zahájení jedné z nejvýznamnější českých motoristických akcí. Před samotnou exhibiční jízdou (17.45 – 18.30) budou vozidla celý den k prohlídce u stánku našeho autorizovaného dealera, společnosti ZLINER, na náměstí Práce a to až do páteční půlnoci. U expozice proběhne v 16.00 autogramiáda legendy dakarských rallyeTomáše Tomečka a jako bonus, po celou dobu akce, prodej značkových reklamních předmětů z nového T-SHOPu TATRA.

 

 

Město podpořilo novou zdravotní službu. Město Kopřivnice podpořilo organizaci Andělé Stromu života, která již několik měsíců poskytuje na území okresu Nový Jičín mobilní hospicovou péči. Na novou zdravotní službu pro pacienty v terminálním stádiu života přispěli kopřivničtí radní téměř dvacet tisíc korun. Organizace zahájila činnost v letošním roce na základě poptávky občanů. Mezi její klienty patří zejména lidé trpcí nevyléčitelnými, nejčastěji onkologickými, onemocněními. Mobilní hospicová péče umožňuje pacientům zůstat až do poslední chvíle života ve svém přirozeném prostředí a v kontaktu se svými blízkými, což je velkým přínosem pro všechny zúčastněné. Rodinným příslušníkům navíc poskytuje psychickou podporu v jejich nelehké situaci. Jelikož tento druh zdravotní péče není dosud proplácen z veřejného zdravotního pojištění, je závislý na příspěvcích dárců. Rada města Kopřivnice proto na své srpnové schůzi vyhověla žádosti a věnovala organizaci Andělé Stromu života finanční dar ve výši 19 500 Kč.

 

 

Víkend v Kopřivnici bude patřit pouťovému veselí. Časy dávno minulé vám přiblíží Starodávný jarmark. V dobových stáncích naleznete truhlářské a textilní výrobky, svíčky, přírodní kosmetiku, hračky, šperky, keramiku i občerstvení. O příjemnou atmosféru jarmarku se postará Cimbálovka Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm. Zajímavostí bude tiskařská dílna, která ukáže práci na ručně vyřezávaném dřevěném Gutenbergově tiskařském lisu. O své práci zájemcům popovídá profesionální vojenský sokolník, který vám také zapůjčí dravce pro focení. Nejmenší se mohou zabavit na historickém kolotoči, ti starší si vyzkouší střelbu z praku. Akce probíhá v sobotu od 10.00 do 16.00 hodin v Sadu dr. Edvarda Beneše.

 

Večer před poutí bude tradičně ve znamení hudby. Prostor dostanou hlavně místní kapely – Koprock a Sunar. Chybět však nebude ani speciální host – kapela Poletíme?. Muzikanti se na vás těší v sobotu od 17.00 hodin v centru města.

 

Hudební zážitky nasbíráte také během neděle. Od 15.00 hodin se na prostranství před Kulturním domem Kopřivnice představí místní Městský dechový orchestr a s nimi mažoretky Domu dětí a mládeže. V 17.00 hodin vystoupí skupina Už jsme doma – pět ran do čepice. Vstup volný!

 

 

Loučení s prázdninami se bude konat v pátek 28. 8. 2015 od 19 hodin na hrázi Větřkovické přehrady s kapelou Anděl.

 

 

Historické postavy vypráví svůj příběh. Hrad Hukvaldy nabízí pestrý program každý prázdninový víkend. V sobotu se můžete těšit na akci s názvem Bylo – nebylo. Během kostýmovaných prohlídek s průvodcem na vlastní oči poznáte postavy, které se vážou k historii hradu Hukvaldy. Setkáte se tak např. s hejtmanem Harasovským nebo zbojníkem Ondrášem. Na tuto speciální prohlídku se můžete vydat v 11.00, 13.00, 15.00 nebo 16.30 hodin.

 

 

Větřkovický triatlon. Přehrada Větřkovice v Lubině bude v neděli hostit 6. ročník extrémní sportovní akce. Větřkovický triatlon sestává z plavání (600 m), jízdy na kole MTB (20 km / 10 km ženy) a běhu na 3,5 km. Soutěží se v kategoriích muži, ženy a štafeta. Prezentace účastníků bude realizována od 8.00 do 9.45 hodin, start je naplánován na 10.00 hodin. Propozice závodu a další info naleznete na webu pořadatele.

 

 

Sraz Yorkšírských teriérů. Větřkovická přehrada bude v neděli také dějištěm srazu oblíbených mazlíčků – Yorkšírských teriérů. Od 14.30 hodin bude na programu sčítání pejsků, překážková dráha i živá hudba. Každý pejsek navíc dostane malý dárek. Za špatného počasí se akce ruší!

 

 

Po stopách lovců pokladů. Centrum Kopretina ve Vlčovicích připravilo na sobotní odpoledne zábavnou akci pro děti i dospělé s názvem Po stopách lovců pokladů. Připraveny budou různé soutěžní disciplíny a plno zábavy nejen pro děti. Těšit se můžete na prezentaci hasičské techniky, ukázku zásahu hasičské jednotky i Meruňka cup – „Kýblšpryc“. Za nepříznivého počasí se akce přesune na nový termín!

 

 

Country na chatě Dr. Hrstky. Na Turistické chatě Dr. Hrstky ve Štramberku to opět žije! V pátek od 19.00 hodin si zde kromě dobrého jídla a pití užijete hudební vystoupení v žánru country. O vaši zábavu se postará skupina Astra.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice