31. 8. 2015

 

Kopřivničtí včelaři pilně připravují Festival medu a písničky. Medové slavnosti se letos budou konat v areálu Muzea Fojtství a v Základní škole Alšova od 3. do 5. září. Dopoledne všedních dnů budou určeny dětem ze škol a školek, pro které bude připraveno mnoho zábavy a soutěží. Podvečery a celá sobota budou patřit široké veřejnosti.

Čtvrtek 3. 9. se program bude týkat medoviny, vína a burčáku, nebudou chybět ani vinaři z Moravy.

V pátek 4. 9. bude ve hře perník a guláš.

Sobota 5. 9. bude dnem medu a farmářského trhu.

Během festivalu budou připraveny včelařské přednášky pro začínající včelaře, Kurz chovu matek, Apiterapie a další. Na hudební scéně vystoupí známá populární hudební formace BUTY, Pavel Novák se skupinou Family, Sunar rock, Celiné Bossu, sdružení STK, Cizinci, dívčí roková skupina Young Lighters, OGABA dj Stoupa a další. Více na www.vcelari-koprivnice.cz

 

 

Závodní TATRA zahájí Barum Czech Rallye Zlín. V pátek 28. srpna se na městské rychlostní zkoušce v rámci 45. Barum Czech Rallye Zlín proženou ulicemi TATRA PHOENIX Euro 6 a závodní speciál TATRA 815 DAKAR 2T0R45 Tomáše Tomečka. Stane se tak v rámci slavnostního zahájení jedné z nejvýznamnější českých motoristických akcí.

Před samotnou exhibiční jízdou (17.45 – 18.30) budou vozidla celý den k prohlídce u stánku našeho autorizovaného dealera, společnosti ZLINER, na náměstí Práce a to až do páteční půlnoci. U expozice proběhne v 16.00 autogramiáda legendy dakarských rallyeTomáše Tomečka a jako bonus, po celou dobu akce, prodej značkových reklamních předmětů z nového T-SHOPu TATRA.

                                                              

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu 1+3 o celkové ploše 73,91 m2,  na adrese Kopřivnice Alšova 1143, za podmínky přistoupení k dluhu. Minimální nabídka přistoupení k závazku činí 60.000 Kč. Dále na nájem obecního bytu Alšova 1145 1+1, o celkové ploše 41,11 m2, s minimální nabídkou 30.000 Kč. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 14. 9. 2015 do 16:00 hodin na Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 867 nebo 866.

 

 

Během tohoto týdne uskuteční policisté Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje druhé kolo již tradiční celorepublikové dopravně preventivní akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne“. Tak jako i v předchozích létech budou od 1. do 4. září 2015 dopravní policisté kontrolovat u vytipovaných přechodů pro chodce (zejména těch, které jsou v blízkosti škol a školních zařízení) v obcích a městech našeho regionu. Cílem akce ovšem není v tomto případě represe, ale prevence. Policisté budou předávat informace, a to hlavně dětem, o bezpečném chování v silničním provozu.

 

 

Vernisáž výstavy k 70. výročí založení smíšeného sboru Pěveckého sdružení v Kopřivnici se koná ve čtvrtek 10. září 2015 v 17 hodin v Muzeu Fojtství v Kopřivnici.

 

Lidé z Novojičínska mají možnost získat mikrogranty – dotaci až dva tisíce korun na svůj projekt.

Výzvu na podporu vyhlásila Místní akční skupina Lašsko, která zahrnuje šestnáct obcí novojičínského regionu.

Získané finance mohou žadatelé dále využít na projekty, akce nebo záměry, které přispívají k rozvoji obce či celého regionu. Jako příklad se uvádí podpora tradic a řemesel, místních producentů a produktů, podnikatelů nebo tradičních a kulturních akcí. Zahrnuta je také podpora práce s dětmi a mládeží. Pro získání dotace je nutné vyplnit žádost. Možné je také žádat zpětně o dotaci na projekty, které se uskutečnily už v červenci nebo v srpnu letošního roku. Žadateli mohou být jak členové MAS Lašsko, tak obyvatelé, spolky, podnikatelé, neziskové organizace a třeba i církve. Žádosti se budou sbírat od 1. září až do 15. listopadu tohoto roku. Zdroj: Novojičínský Deník.

 

 

Tři výměníky, které se nacházejí na ulici Máchově, I. Šustaly a Krátké radnice nabídne k prodeji formou obálkové metody. Minimální cena byla stanovena na základě znaleckého posudku či odhadu a pohybuje se od 400 tisíc korun za jeden objekt. Zájemci mohou své nabídky podávat do 30. října a v závěru roku o kupní smlouvě rozhodnou zastupitelé. Podrobné informace jsou na webových stránkách města a úřední desce.

 

 

Vernisáž výstavy: Anna Georgiadu se koná v úterý 1. 9. 2015 v K-Galerie (Kopřivnice) v městském parku.

 

 

Čítárna knihovny KDK zve v úterý 1. září 2015 na výstavu MŮJ DOBROVOLNICKÝ SVĚT, kterou připravila knihovna společně s Dobrovolnickým centrem Adra Frýdek-Místek.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice