2. 9. 2015

 

 

Rallye historických tatrovek zamíří do svého rodiště. V sobotu 5. září budou mít milovníci historických automobilů opět možnost obdivovat v centru Kopřivnice nablýskané veterány. Půjde o domácí tatrovky, které do svého rodiště zamíří v rámci 46. ročníku Mezinárodní Tatra Veterán Rallye Beskydy 2015. Nevšední jízda kolony veteránů odstartuje v 10 hodin na Horní Bečvě, poté zavítá do Kopřivnice a cíl bude mít v Novém Jičíně. Právě jednomu z tamních rodáků je totiž letošní ročník věnován. Na trasu se dle očekávání pořadatelů vydá zhruba 70 veteránů různého data výroby, z toho několik nákladních. Do Kopřivnice dorazí první vozy už před 11. hodinou směrem od Lubiny. Z ulice Záhumenní odbočí na ulici Kpt. Jaroše a kolem sadu E. Beneše projedou za budovu místní radnice, u níž budou plnit soutěžní úkoly. Zde si je budou moci kolemjdoucí zblízka prohlédnout. V Kopřivnici se automobilové krásky zdrží přibližně dvě hodiny, poté zamíří po ulici Štramberské do Štramberka a do cílového Nového Jičína.

 

 

Zástupci vedení kraje a České unie sportu ocenili sportovní naděje. Výprava 172 mladých sportovců letos v červnu úspěšně reprezentovala Moravskoslezský kraj na VII. letní olympiádě dětí a mládeže ČR v Plzni. Za úspěchy na sportovním poli účastníkům olympiády v pondělí 31. srpna 2015 poděkovali zástupci vedení kraje a České unie sportu a předali jim peněžní poukázky a drobné ceny. Sportovci z Moravskoslezského kraje ve věku od osmi do sedmnácti let se utkali se soupeři z ostatních krajů v devatenácti sportovních disciplínách a vyrovnali dosavadní rekord z roku 2007, kdy moravskoslezská výprava vybojovala celkové 3. místo. A právě letos se podařilo tento úspěch zopakovat. V konkurenci 2300 sportovců z ostatních krajů obsadili naši po osmi letech opět celkové 3. místo a domů přivezli 18 zlatých, 15 stříbrných a 17 bronzových medailí. Mezi oceněnými sportovci byli také kopřivničtí házenkáři a plavci.

 

 

Chodník v Mniší bude definitivně dokončen. Přestože nový chodník v Mniší už několik týdnů slouží veřejnosti, oficiálně je stále staveništěm. Stavba, kterou zkomplikovaly neočekávané přeložky inženýrských sítí, by však měla být definitivně dokončena už tento týden. Hlavní práce jsou hotovy již od 18. srpna a v současné době se na chodníku provádějí pouze jemné terénní úpravy a odstraňování nedodělků. Kromě samotného chodníku zahrnuje také vybudování dalšího nasvětleného přechodu, účelové odvodnění komunikace, palisádové zídky a opravy dotčených oplocení. Náklady na druhou etapu činí 4,5 milionu korun a 85 procent způsobilých výdajů pokryje dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

 

Moravskoslezský kraj vystavuje na světové výstavě EXPO 2015. Symbolizuje ho interaktivní bůh Radegast. Moravskoslezský kraj s partnerskými městy Ostravou, Opavou, Frýdkem-Místkem a Karvinou se představí na světové výstavě EXPO 2015, která se koná v italském Milánu. Od 1. do 15. září 2015 bude součástí české národní expozice v části výstavy nazvané Země fantazie. Expozice Moravskoslezského kraje bude slavnostně zahájena na regionálním dni 2. září 2015.

 

 

Od 1. září 2015 je možno zakoupit permanentky na hokejovou sezonu 2015/16. Vstupenky v hodnotě 600 korun jsou k dostání v hokejové prodejně na zimním stadionu.

 

 

Celorepublikový preventivní projekt, Zebra se za tebe nerozhlédne, jehož cílem je upozornit děti na pravidla bezpečného přecházení silnic začal 1. 9. 2015 také v okrese Nový Jičín. Novojičínští dopravní i obvodní policisté od ranních hodin oslovovali nejmenší chodce v blízkosti škol a přechodů pro chodce a upozorňovali je na pravidla bezpečného chování na silnici. V rámci projektu dostali od policistů drobné prezentační dárky s tématikou preventivního projektu. Samotný projekt bude probíhat až do pátku 4. 9. 2015. Jeho součástí jsou také setkání policistů se školáky ve školách s preventivní besedou zaměřenou na silniční dopravu. Jedna z těchto akcí se uskuteční na ZŠ TGM ve Studénce dne 3. 9. 2015.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice