4. 9. 2015

 

Hokejisté mohou začít trénovat, na zimním stadionu už je led. Pětiměsíční rekonstrukce zimního stadionu skončila podle plánu. Po tlakových zkouškách, které proběhly v první polovině srpna, mohl být systém napuštěn čpavkem a poté zahájen i zkušební provoz chlazení. Práce dokončila firma Hochtief dle schváleného harmonogramu. Ve čtvrtek 27. srpna dopoledne proběhly zkoušky na strojním zařízení, které chladí ledovou plochu. Ty byly bez problémů, a tak v odpoledních hodinách mohla být na betonovou desku stříkána voda, čímž začala výroba ledu. První zápas místních hokejistů ve II. lize uvidí 12. září, kdy se utkají s celkem z Břeclavi. Zdroj: KN.

 

 

Festival medu a písničky třídenní akce pro veřejnost, kterou pořádají kopřivničtí včelaři společně s Regionálním muzeem Kopřivnice, začal ve čtvrtek v areálu muzea Fojtství a přilehlých plochách školy a školky a potrvá do soboty. Čtvrtek byl dnem medoviny, vína a burčáku. Pátek bude dnem perníku a guláše. Dopoledne bude patřit různým soutěžím školáků a také včelařskému jarmarku, představí se školní pěvecké a taneční sbory. Ve 14 hodin vystoupí Pavel Novák se skupinou Family. Po něm mohou návštěvníci od 15 hodin zhlédnout pohádku Včelí královna, od 17 hodin zapěje STK – vokální sdružení Kopřivnice. Sobota je den medu, kdy bude také farmářský trh. V 10.30 hodin se představí kopřivnická talentovaná mládež, odpoledne v 16 hodin zahraje kapela Buty, v 18 hodin začne hrát fulnecká dívčí rocková kapela Young Lighters. Závěr bude patřit od 19.30 hodin kopřivnické hudební legendě, kapele Sunar.

 

 

Taneční centrum RELAX Kopřivnice pořádá 15. září a 16. září od 18:00 do 19:00 Dny otevřených dveří.

V těchto dnech si mohou zájemci o výuku z řad široké veřejnosti bez rozdílu věku prohlédnout zrcadlový sál v přízemí kulturního domu, nahlédnout do výuky a dozvědět se další informace.

 

 

Dlouhé roky v místě bývalé Bezručovy chaty zela jen díra plná sutin. Teď už na stejném místě na vrcholu Lysé hory stojí replika někdejší vyhořelé útulny. Turisté z různých koutů republiky odpracovali na stavbě tisíce brigádnických hodin. Je to nízkoenergetický objekt. Teplo čerpá z pěti hlubinných vrtů, sto metrů hlubokých, vyvrtaných ve skále. V patře je pro ubytování hostů připraveno šest účelně vybavených pokojů, každý z nich má své moderní sociální zařízení. Zajímavostí je, že každé z nich je jiné, protože všechno je z darů. Chodbu osvětlují světlovody, které vedou ze střechy. Kdo nemá peněz nazbyt, může přespat na půdě, na obyčejných matracích. V jednom z pokojů jich je deset, ve druhém šest. Příjemné posezení čeká na návštěvníky na terase i uvnitř chaty. Stylová hospoda s posezením ze dřeva a vedlejší jídelna s výraznými kachlovými kamny přetáhne i návštěvníky z legendárního bufetu Šantán, který stojí hned vedle Bezručovy chaty. K dispozici tu mají audiovizuální místnost, která může sloužit i pro různá školení. První pokusy ukázaly, že zájem škol bude velký. Dokončují se venkovní terénní práce, vše má být hotovo do soboty, kdy se chata dočká slavnostního otevření. Téměř sedmatřicet let poté, co vyhořela. Slavnostní otevření spojené s požehnáním chatě a nové kapličce biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem se uskuteční v sobotu 5. září v 11 hodin.

 

 

SmVak Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 16. září od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v části ulice Dvořákova, Erbenova a Štramberská v místě vyvěšení letáků.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 11. a 21. září od 7:30 – 19:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulic Havlíčkova, Husova, Komenského, Palackého, Pod Stadiónem a Tyršova.

Ve dnech 14. a 23. září vždy od 7:30 – 19:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulic Drážná, Janáčkova, Horečkova, Hřbitovní a Pabla Nerudy, v pátek 4. září od 7:15 – 19:00 hodin v části ulice Záhumení a 10. září od 7:45 – 18:15 hodin v Lubině od č.p. 259, 260 směrem na Mniší.

 

 

Aktivní senior 2015 – Babím létem na kolech – 5. 9. 2015. Cyklovýlet po cyklostezce Bečva z Valašského Meziříčí do Tovačova. Místo konání: parkoviště u hotelu Tatra, Kopřivnice, čas: 6.30 (nakládání kol) / 7.00 (odjezd)

  • pohodový cyklovýlet po nejnovějším úseku cyklostezky Bečva III, který nás dovede z valašských kopců Moravskou bránou až do hanáckých rovin k soutoku Bečvy s Moravou (cca 64 km)
  • historické památky, lázně, jeskyně a mnoho jiných kulturních zajímavostí a pozoruhodných přírodních lokalit podél trasy

Přihlášky zájemců přijímá od 17. 8. do 2. 9. 2015 Městský úřad Kopřivnice, odbor sociálních věcí a zdravotnictví – 2. poschodí, dv. č. 243 – p. Mikulenková, tel.: 556 879 460, e-mail: jirina.mikulenkova@koprivnice.cz

 

 

Vše o pečivu… aneb co se v obchodech nedozvíte – 11. 9. 2015. Přednáška vás provede častokrát neznámým světem pečiva, objevíme složení jednotlivých druhů a těšit se také můžete na ochutnávku a diskuzi nad vybranými druhy pečiva. Přednáší Mgr. Kristýna Malinowská. Místo konání: Centrum Balsamina, Kopřivnice, 18.00 – 19.30

 

 

Netradiční stezka s princeznami – 5. 9. 2015. Zábavné odpoledne se soutěžemi pro děti ve stylu pohádek o princeznách např. trasa s princeznami, princi možná potkáte i draka nebo čerta kdo to ví přijdete a uvidíte, malování na obličej, prohlídka klubovny a další atrakce. Klubovna pionýrů (sraz) – 14.00-17.00

 

 

A po kopřivnické pouti přichází tento víkend pouť v Příboře. Kromě trhovců s nabídkou nejrůznějšího zboží a spousty atrakcí pro děti a dospělé je připraven také koncert Petra Bendeho a Bandu a také cimbálové muziky Grajcar. Koncert se uskuteční v neděli od 16.00 hodin v městkém parku. Dopoledne se na tom samém místě můžete zaposlouchat do swingových melodií v podání Swingového orchestru Bedřicha Pukovce. Ten vystoupí od 10.30 do 11.30 hodin. V rámci pouti můžete dále navštívit výstavu drobného zvířectva, pouliční hudební vystoupení či výstavu Mariánská pouť – plastiky světců ze sbírek muzea.

 

 

Akce s názvem „Gulajšová šou ve Štramberku“ se koná v sobotu od 9.30 hodin na fotbalovém hřišti na Bařinách. Každý, kdo má zájem se pochlubit se svým uměním vaření guláše, nechť se přijde zaregistrovat v době od 8.00 do 8.30 hodin. Od 9.00 do 13.30 hodin pak mají kuchaři čas na vlastní vaření gulášů. Od 14.00 hodin pak přichází čas pro jedlíky, neboť přijde na řadu degustace a hodnocení gulášů. V 18.00 hodin se pak rozjede letní večer s country kapelou Cizinci. V doprovodném programu se můžete těšit na dětské soutěže a reprodukovanou hudbu.

 

 

Guláš Cup se koná v sobotu také v Kopřivnici. Na Bubla city ranči připravují 3. ročník soutěže o nejlepší kotlíkový guláš.

 

 

Sraz Yorkšírských teriérů. Větřkovická přehrada bude v neděli také dějištěm srazu oblíbených mazlíčků – Yorkšírských teriérů. Od 14.30 hodin bude na programu sčítání pejsků, překážková dráha i živá hudba. Každý pejsek navíc dostane malý dárek. Za špatného počasí se akce ruší!

 

 

Country na chatě Dr. Hrstky. Na Turistické chatě Dr. Hrstky ve Štramberku to opět žije! V pátek 4. 9. 2015 od 19.00 hodin si zde kromě dobrého jídla a pití užijete hudební vystoupení v žánru country. O vaši zábavu se postará skupina Astra.

 

 

Turnaj neregistrovaných hráčů – 4. 9. 2015 – 5. 9. 2015 – Tenisový turnaj ve dvouhrách a čtyřhrách. Tenisové kurty, Vlčovice. Losování: dvouhra – 4. 9. v 15.00 hodin. čtyřhra – 5. 9. v 8.00 hodin.

 

 

Rallye historických tatrovek zamíří do svého rodiště. V sobotu 5. září budou mít milovníci historických automobilů opět možnost obdivovat v centru Kopřivnice nablýskané veterány. Půjde o domácí tatrovky, které do svého rodiště zamíří v rámci 46. ročníku Mezinárodní Tatra Veterán Rallye Beskydy 2015. Nevšední jízda kolony veteránů odstartuje v 10 hodin na Horní Bečvě, poté zavítá do Kopřivnice a cíl bude mít v Novém Jičíně. Právě jednomu z tamních rodáků je totiž letošní ročník věnován. Na trasu se dle očekávání pořadatelů vydá zhruba 70 veteránů různého data výroby, z toho několik nákladních. Do Kopřivnice dorazí první vozy už před 11. hodinou směrem od Lubiny. Z ulice Záhumenní odbočí na ulici Kpt. Jaroše a kolem sadu E. Beneše projedou za budovu místní radnice, u níž budou plnit soutěžní úkoly. Zde si je budou moci kolemjdoucí zblízka prohlédnout. V Kopřivnici se automobilové krásky zdrží přibližně dvě hodiny, poté zamíří po ulici Štramberské do Štramberka a do cílového Nového Jičína.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice