24. 9. 2012

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 25. září v době od cca 08:00 – 14:00 hodin dojde z důvodu opravy poruchy na vod. síti k přerušení dodávky pitné vody v části obce Lubina (nad mléčnou farmou). V dané lokalitě budou rozmístěny letáčky s oznámením. Dne 1. října v době od 08:00 – 14:00  hodin dojde k přerušení dodávky pitné vody na ulici Pod zahradami a Polní, 2. října od 8.00 – 14:00 hodin dojde k přerušení dodávky pitné vody v místní části „Hajmat“.

 

 

 ČEZ Distribuce, a.s. vám oznamuje, že z důvodu práce na vedení vysokého napětí bude dne 3. října od 7:30 – 13:30 hodin přerušena dodávka elektrické energie v obci Mniší. Oznámení formou letáků v místě vypínání provedou pracovníci energetiky.

 

 

Město Kopřivnice Vás zve na seminář „Bludný kruh financí“, jehož cílem bude seznámit účastníky s hlavními zásadami zodpovědného přístupu k vlastním financím. Příchozí se dozvědí například to, jak vybrat vhodnou finanční společnost, jak odhalit různé triky a nebezpečné produkty, jak předejít vlastnímu předlužení nebo jak postupovat v případě problémů se splácením svých závazků. Prostor bude věnován také aktuálním problémům i dotazům účastníků. Seminář se uskuteční v úterý 25. září 2012 od 15:30 hodin v zasedací místnosti č. 266 v 2. patře kopřivnické radnice.

 

 

Dobrovolní hasiči roku 2012: Soutěž, která je určena pro sbory a jednotky sborů dobrovolných hasičů obce, se přesunula do své druhé fáze. Odborná porota vybrala padesátku finalistů. JSDH Kopřivnice soutěží  se zásahem z 1. 8. 2011, 20:35: Dopravní nehoda – vyproštění osob Kopřivnice – K očnímu. Hasiči ze dvou jednotek byli vysláni k dopravní nehodě osobního automobilu, která se stala na lesní cestě vedoucí od rozhledny Bílá hora na silnici mezi Kopřivnicí a Štramberkem. Osobní vozidlo cestou nahoru vyletělo z komunikace do svahu a několikrát se převrátilo. Uvnitř zůstal zaklíněný řidič, kterého museli hasiči vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Poté byl zraněný předán posádce záchranné služby k dalšímu ošetření. Dalším zraněným byl spolujezdec, který se však z vozidla dostal sám a zavolal na místo pomoc. Ještě před zahájením vyprošťovacích prací se muselo vozidlo stabilizovat, protože hrozil jeho další nekontrolovaný pohyb. Hasiči dále zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření. Více info na: https://hasici.koprivnice.org.

Kopřivnice se dostala mezi TOP 5 finalistů MS kraje. Hlasy můžete našim hasičům posílat do 5. října. Podpořte svoje hasiče a hlasujte na internetu nebo pomocí sms!

Internetové hlasování – severní Morava,

nebo SMS: 900 77 06 ve tvaru HASICI SMJ2.

 

 

Kulturní dům Kopřivnice – v úterý 25. září v 19 hodin: 1. představení Divadelního předplatného 2012/2013 – Divadlo FRÍDA Brno: „MEDZI NEBOM A ŽENOU“. Divadelní inscenace nabízí pohled na vztah muže a ženy v jeho proměnách, v ději rozděleném do dvanácti částí, odpovídajícím dvanácti měsícům v roce. Děj poukazuje na různé fáze vývoje vztahu mezi mužem a ženou různých věkových kategorií. Ve hře nalezneme scény a motivy šťastné lásky, hříchu, sexu ale i pochybností o lásce. Režie: Dodo Gombár. Hrají: Martin Trnavský, Diana Mórová, Radim Novák.

 

 

Ve čtvrtek 27. září bude slavnostně otevřena nová část cyklostezky Z Poodří do Beskyd. Jde o dva stavební úseky, z nichž jeden realizoval Příbor a druhý Kopřivnice. Společná vyjížďka odstartuje v 15 hodin u restaurace Orinoko. V cíli získá drobnou pozornost každý, kdo novou stezku projede na kole, koloběžce, bruslích nebo jiných kolečkách. Pro dobrou náladu všech bude hrát country kapela Cizinci.

Příborská část stezky byla vybudována již v loňském roce. Začíná na mostě u příborského vlakového nádraží a pokračuje podél řeky Lubiny až na hranice katastru Příbora a Drnholce nad Lubinou. Úsek je dlouhý celkem 1 400 metrů, přičemž zhruba 800 metrů tvoří novostavba. Náklady na jeho realizaci dosáhly zhruba dvou milionů korun. Na stezku postavenou Příborem navazuje na hranicích příborského katastru úsek realizovaný letos v létě městem Kopřivnice.
Kopřivnická část stezky vede dále podél řeky Lubiny okolo Orinoka a Hončova statku až k místní komunikaci, na kterou se napojuje v Lubině u železného mostu. V rámci kopřivnického projektu bylo vybudováno přes 700 metrů novostavby a dalších 1 700 metrů stezky vede po stávajících komunikacích. Stavba vyšla přibližně na dva miliony korun. Oběma městům se na realizaci cyklostezky Z Poodří do Beskyd podařilo získat dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, které pokryly 85 procent uznatelných nákladů. Z Lubiny bude cyklistické propojení Z Poodří do Beskyd pokračovat úsekem do Vlčovic, kde se napojí na projekty mikroregionu Frenštátsko. Také na tento úsek, který bude vybudován v příštím roce, se kopřivnické radnici podařilo získat dotaci z ROP Moravskoslezsko.

 

 

Muzeum Fojtství Kopřivnice zve na přednášku Mgr. Petra Chlebce s názvem Kotouč – hora Olivetská, která bude zaměřena na historii badatelské činnosti na Štrambersku. Hory odjakživa lákaly pozornost lidí. Výjimkou nebyl ani Kotouč u Štramberku, který vytvářel příznivé podmínky pro osídlení od paleolitu až do středověku. První náhodné objevy byly uskutečněny již v 17. století, kdy na Kotouč přišli jezuité a přejmenovali jej na horu Olivetskou. Od poloviny 19. století se na Kravařsku začala formovat komunita intelektuálů, kteří se zabývali přírodními vědami, především geologií. Do konce století se jejich činnost profesionalizovala a za vzájemné pomoci postupně odhalovali tajemství archeologicky významné lokality Kotouč, která je zároveň stmelovala. Cílem příspěvku Mgr. Petra Chlebce je nastínit archeologickou situaci na Kotouči a vystopovat jednotlivé členy zmíněné komunity a vztahy mezi nimi. Přednáška se koná ve čtvrtek 27. září 2012 v 17h v Muzeu Fojtství v Kopřivnici.

 

 

V pátek 28. září 2012 se do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm sjedou sportovní legendy, významné osobnosti kulturního a společenského života i široká veřejnost, aby vzdali poslední hold velkému frenštátskému rodákovi, panu Jiřímu Raškovi. Jedná se o poctu, která je vyhrazena pouze výjimečným osobnostem Valašska. Na Valašském Slavíně, tomto malém hřbitově obklopující dřevěný kostelík sv. Anny v centru Dřevěného městečka, se nachází například také náhrobek legendárního Emila Zátopka.

V pátek 28. září zde najde své místo další sportovní legenda. Olympijský vítěz z Grenoblu, vítěz turné čtyř můstků a lyžař století pan Jiří Raška. Pietní akt se koná ve 14.00 hodin v Janíkově stodole a následně budou ostatky Jiřího Rašky přeneseny a uloženy na Valašském Slavíně. Město Frenštát pod Radhoštěm a Valašské muzeum v přírodě zve na tuto událost všechny, kdo si Jiřího Rašky vážili a měli ho rádi.

 

 

Najdi si svého sedláka:  setkání se zakladatelem „Komunitou podporovaného zemědělství“, Janem Hendrik-Croppem z Německa se uskuteční 3. října 2012 v Coworkingovém centru VIVA, Horní 1492/55 v Ostravě – Hrabůvce.  Jedná se o první ze šesti setkání na téma šetrné zemědělství v souvislostech – pro spotřebitele, přírodu, krajinu. Někteří s Vás již měli možnost vidět ho a slyšet jeho zajímavé vyprávění o tom, jak spoluzakládal komunitu – v lednu letošního roku v ostravském Cooltour.

 

 

 V Kopřivnici se chystá flattrack. Premiéru americké ploché dráhy, zvané flattrack, chystá na nedělní odpoledne 30. září kopřivnický Autoklub. Na letním stadionu by se mělo představit zhruba třicet převážně českých jezdců, i když o start projevili zájem i cizinci.

„Flattrack se u nás jezdí naplno druhým rokem, jednak mezinárodní mistrovství republiky, ale v Praze se už odjel i závod světové série,“ nastiňuje za organizátory Jaromír Lach. „Současný stav dráhy a mantinelů bohužel neumožňuje jezdit klasickou plochou dráhu, a tak zkoušíme tuto novinku.“ A čím se tato americká varianta liší? Odlišné jsou hlavně motocykly, vycházejí ze sériových, jezdí na benzín, mají jen 19palcová kola a zadní brzdu. V rozjížďce, která se jezdí třeba i na 12 kol, startuje klidně i deset nebo dvanáct jezdců. „Výhoda je, že stroje jsou vyrovnané, na dráze se pořád něco děje,“ doplňuje Lach. V závodě by se měly představit tři kategorie – stroje do roku výroby 1960, do roku 1989 a po něm, nebudou chybět ani americké klasiky Harley-Davidson či Indian. Součástí odpoledne budou i závody padesátek.

 

 

 Městská knihovna Kopřivnice – Týden knihoven:                                     

Pondělí 1. října:

    •  čítárna: výstava fotografií Ludmily Karlíkové: Všudykde  

   •  dětské oddělení: zahájení půjčování Tématických batůžků

   •  čítárna 18:00: promítání dokumentárního filmu Manželka za 50 ovcí

   

Úterý 2. října:

    •  čítárna 16:00: přednáška z cyklu Škola volá – Prevence poruch řeči

   •  Dobrý den pro studenta – zájezd posluchačů Akademie třetího věku do  

      Domu umění v Ostravě

   

Středa 3. října:

    •  čítárna 15:00: zahájení 11. Ročníku Akademie třetího věku – přednáška

      Mgr. Martina Juchelky České hudební baroko

 

Čtvrtek 4. října:

    •  čítárna 18:00: přednáška Relaxace v každodenním životě

 

Pátek 5. října:

    •  dětské a dospělé oddělení: překvapení pro každého návštěvníka knihovny

 

Celý týden 1. – 5. října:

    •  dětské dospělé oddělení výstava knih Zdravý životní styl

   •  dětské oddělení – Malý testík zdravovědy pro děti

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice