26. 09. 2012

 

Stále platné upozornění Krajské hygienické stanice MSK:  upozorňujeme občany, aby nekonzumovali alkoholické nápoje z neověřených a neidentifikovatelných balení. Týká se to i vlastních zásob dříve zakoupených, které jsou např. označeny etiketami lahví, v nichž už byl nalezen závadný alkohol, neokolkovaných balení apod. Vyobrazení etiket je možno nalézt na internetových stránkách Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje a Ministerstva zdravotnictví ČR.

 

 

Náboru nových členů z řad studentů základních škol, pro taneční skupinu THARA JUNIOR, která se zabývá různými tanečními formami od klasiky až po moderní tance. Nábor se bude konat ve středu 26. 9. v 15. hodin ve vestibulu kulturního domu v Kopřivnici.

 

 

Ve čtvrtek 27. září bude slavnostně otevřena nová část cyklostezky Z Poodří do Beskyd. Jde o dva stavební úseky, z nichž jeden realizoval Příbor a druhý Kopřivnice. Společná vyjížďka odstartuje v 15 hodin u restaurace Orinoko. V cíli získá drobnou pozornost každý, kdo novou stezku projede na kole, koloběžce, bruslích nebo jiných kolečkách. Pro dobrou náladu všech bude hrát country kapela Cizinci.

Kopřivnická část stezky vede dále podél řeky Lubiny okolo Orinoka a Hončova statku až k místní komunikaci, na kterou se napojuje v Lubině u železného mostu. V rámci kopřivnického projektu bylo vybudováno přes 700 metrů novostavby a dalších 1 700 metrů stezky vede po stávajících komunikacích.  Z Lubiny bude cyklistické propojení Z Poodří do Beskyd pokračovat úsekem do Vlčovic, kde se napojí na projekty mikroregionu Frenštátsko.

 

 

Muzeum Fojtství Kopřivnice zve na přednášku Mgr. Petra Chlebce s názvem Kotouč – hora Olivetská, která bude zaměřena na historii badatelské činnosti na Štrambersku. Cílem příspěvku Mgr. Petra Chlebce je nastínit archeologickou situaci na Kotouči a vystopovat jednotlivé členy zmíněné komunity a vztahy mezi nimi. Přednáška se koná ve čtvrtek 27. září 2012 v 17h v Muzeu Fojtství v Kopřivnici.

 

 

Dne 28. září 2012 v 9.00 hod  se uskuteční na hřišti  ZŠ. M. Horákové v Kopřivnici kvalifikační kolo MČR v malé kopané. Účastní se mužstva: 1.FC Bari  – Oblastní svaz KMK o.s. Kopřivnice, Moravia SHOOTERS – oblastní svaz Osmako Ostrava, Red Bull – oblastní svaz Zábřeh. Postupují 2 nejlepší týmy do čtvrtfinále. Další kvalifikační kola se hrají v Brně, Praze a Příbrami.

 

 

V pátek 28. září 2012 se do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm sjedou sportovní legendy, významné osobnosti kulturního a společenského života i široká veřejnost, aby vzdali poslední hold velkému frenštátskému rodákovi, panu Jiřímu Raškovi. V pátek 28. září zde najde své místo další sportovní legenda – olympijský vítěz z Grenoblu, vítěz turné čtyř můstků a lyžař století pan Jiří Raška. Pietní akt se koná ve 14.00 hodin v Janíkově stodole a následně budou ostatky Jiřího Rašky přeneseny a uloženy na Valašském Slavíně.  

 

 

Od 28. září 2012 jste zváni na Trúbu ve Štramberku, na nové posezení pro návštěvníky areálu, které je nově doplněno o panoramatické popisy malebných výhledů. Tato akce byla spolufinancována z Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji“.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 1. října v době od 08:00 – 14:00  hodin dojde k přerušení dodávky pitné vody na ulici Pod zahradami a Polní, 2. října od 8.00 – 14:00 hodin dojde k přerušení dodávky pitné vody v místní části „Hajmat“.

 

 

1. 10. 2012 – mají senioři svátek, a chystá se pro ně  v Technickém muzeu Tatra v Kopřivnici dárek v podobě levnějšího vstupu do muzea, a to téměř s 50% slevou! Senioři mohou využít tuto nabídku v době od 2. 10. do 6. 10. 2012.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. vám oznamuje, že z důvodu práce na vedení vysokého napětí bude dne 3. října od 7:30 – 13:30 hodin přerušena dodávka elektrické energie v obci Mniší. Oznámení formou letáků v místě vypínání provedou pracovníci energetiky.

 

 

6. 10. 2012 – Přednáška Doc. ThDr. Tomáše Novotného „Zábavné uvedení do judaismu s filmovými ukázkami“, od 17:00 hod., dům U Písařů na náměstí ve Štramberku.

 

 

7. 10. 2012 – Andrzej Biaľka – varhany (Svatováclavský hudební festival), v 15:00 hod., kostel sv. Jana Nepomuckého na náměstí ve Štramberku.

 

 

Kopřivnický rok aktivního stárnutí pro seniory:

 2. 10. 2012 proběhne v Klubu seniorů města Kopřivnice na Sokolovské ul. (na bývalé staré poště) přednáška k problematice finanční gramotnosti s Mgr. Pešatem z Centra pro zdravotně postižené – začátek ve 14:00 hod.

  

10. 10. 2012 od 8,30 hod. ve skautském centru VANAIVAN a na Krytém bazénu v Kopřivncici proběhne „Sportovní den pro aktivní seniory“ – kde si mouhou senioři nejen aktivně zacvičit, zaplavat a zasoutěžit, ale také se dovědí řadu informací z oblasti sebeobrany – jak se účinně bránit a z oblasti reflexní terapie – o aktivní obraně proti bolesti, únavě a stresu.

  

25. 10. 2012 – se uskuteční školení pro řidiče seniory – v 10. patře Městského úřadu v Kopřivnici – začátek je v 15,00 hod.

  

Kopřivnický rok aktivního stárnutí bude zakončen „Seniorským odpolednem“ dne 29. 11. 2012 ve velkém sále  KDK Kopřivnice v 17,00 hod., v jehož rámci proběhne vyhodnocení seniorů, kteří se po celý rok 2012 účastnili jednotlivých akcí v rámci tohoto projektu.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice