28. 9. 2012

 

Výstava na Fojtství prezentuje novojičínské legionáře. Přiblížit veřejnosti činnost a osudy legionářů pocházejících z našeho regionu, to je cílem aktuální výstavy v kopřivnickém Muzeu Fojtství. Dočasná expozice dobových fotografií, dokumentů, vyznamenání, součástí výstroje a různých osobních věcí členů československých legií zde bude k vidění až do 4. listopadu.

 

 

V pátek 28. září 2012 se do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm sjedou sportovní legendy, významné osobnosti kulturního a společenského života i široká veřejnost, aby vzdali poslední hold velkému frenštátskému rodákovi, panu Jiřímu Raškovi. Jedná se o poctu, která je vyhrazena pouze výjimečným osobnostem Valašska.

Na Valašském Slavíně, tomto malém hřbitově obklopující dřevěný kostelík sv. Anny v centru Dřevěného městečka, se nachází například také náhrobek legendárního Emila Zátopka.

V pátek 28. září zde najde své místo další sportovní legenda. Olympijský vítěz z Grenoblu, vítěz turné čtyř můstků a lyžař století pan Jiří Raška. Pietní akt se koná ve 14.00 hodin v Janíkově stodole a následně budou ostatky Jiřího Rašky přeneseny a uloženy na Valašském Slavíně. Město Frenštát pod Radhoštěm a Valašské muzeum v přírodě zve na tuto událost všechny, kdo si Jiřího Rašky vážili a měli ho rádi.

 

 

 Dne 28. září 2012 v 9.00 hod.  se uskuteční na hřišti  ZŠ. M. Horákové v Kopřivnici kvalifikační kolo MČR v malé kopané. Účastní se mužstva: 1. FC Bari  – Oblastní svaz KMK o.s. Kopřivnice, Moravia SHOOTERS – oblastní svaz Osmako Ostrava, Red Bull – oblastní svaz Zábřeh. Postupují 2 nejlepší týmy do čtvrtfinále. Další kvalifikační kola se hrají v Brně, Praze a Příbrami.

 

 

MANDALA – 28. září ve 20 hodin:  Povídaly žemuhrály. Spojení funky-popového kytaristy s ostříleným rockerem a death-metalovým nadšencem…

 

 

Svatováclavské hradní slavnosti 28. 9. 2012 – 29. 9. 2012 na Hradě Hukvaldy.

 

 

Restaurace Katolický dům Lubina zve na Předpouťovou zábavu 29.9. Hraje skupina Meteor.

K pouti Nezbytně patří Výstava ovoce, zeleniny, květiny a hub 30. 9.

 

 

V Kopřivnici se chystá flattrack. Premiéru americké ploché dráhy, zvané flattrack, chystá na nedělní odpoledne 30. září kopřivnický Autoklub. Na letním stadionu by se mělo představit zhruba třicet převážně českých jezdců, i když o start projevili zájem i cizinci.

„Flattrack se u nás jezdí naplno druhým rokem, jednak mezinárodní mistrovství republiky, ale v Praze se už odjel i závod světové série,“ nastiňuje za organizátory Jaromír Lach. „Současný stav dráhy a mantinelů bohužel neumožňuje jezdit klasickou plochou dráhu, a tak zkoušíme tuto novinku.“ A čím se tato americká varianta liší? Odlišné jsou hlavně motocykly, vycházejí ze sériových, jezdí na benzín, mají jen 19palcová kola a zadní brzdu. V rozjížďce, která se jezdí třeba i na 12 kol, startuje klidně i deset nebo dvanáct jezdců. „Výhoda je, že stroje jsou vyrovnané, na dráze se pořád něco děje,“ doplňuje Lach. V závodě by se měly představit tři kategorie – stroje do roku výroby 1960, do roku 1989 a po něm, nebudou chybět ani americké klasiky Harley-Davidson či Indian. Součástí odpoledne budou i závody padesátek.

 

 

Malá kopaná: so 29. 9. od 8 do 18 hod. Superpohár, so 6. 10. od 9 do 15 hod. 6. turnaj II. ligy KMK.

 

 

Kopřivnice 2. 10. 2012, 14:00 hod., Klub seniorů města Kopřivnice na ul. Sokolovské (bývalá stará pošta) – Přednáška k problematice finanční gramotnosti s Mgr. Pešatem z Centra pro zdravotně postižené.

 

 

K – GALERIE: Aktuální výstava (do 11. října) Lenka Dobiášová: La femme (Šustalova vila, út – ne 10 – 17 hodin)

 

 

1. 10. 2012 – mají senioři svátek, a chystá se pro ně  v Technickém muzeu Tatra v Kopřivnici dárek v podobě levnějšího vstupu do muzea, a to téměř s 50% slevou! Senioři mohou využít tuto nabídku v době od 2. 10. do 6. 10. 2012.

 

 

Dne 4.10. v době od cca 09:30 – 11:30 dojde z důvodu opravy vod.sítě k přerušení dodávky pitné vody ve Štramberku  na ul.Dražné a Nádražní a v Kopřivnici na ul.Janáčkova.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad jsou přistavovány vždy v pátek dopoledne a odváženy v pondělí dopoledne. Od 28. září – 1. října na ulici České u MŠ a na odstavné ploše na konci ulice, Na Pasekách, na ulici Příborské, Na Luhách, v Lubině Sýkorci, v Lubině za benzinkou, v Lubině na rozcestí, v Lubině u č.p. 282 a 437, u hřiště a u kontejnerů na separovaný odpad.

 

 

 Velkoobjemové vany na objemný odpad budou přistaveny dle harmonogramu vždy od 15:00 – 18:00 hodin. 1. října v Lubině na točně autobusu u pavilonu.

 

 

 ČEZ Distribuce, a.s. vám oznamuje, že z důvodu práce na vedení vysokého napětí bude dne 3. října od 7:30 – 13:30  hodin přerušena dodávka elektrické energie v obci Mniší, dne 17. října  v době od 7:30 – 12:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Dukelské č.p. 1063, 1062, 1061 a 610.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 1. října v době od 08:00 – 14:00  hodin dojde k přerušení dodávky pitné vody na ulici Pod zahradami a Polní, 2. října od 8.00 – 14:00 hodin dojde k přerušení dodávky pitné vody v místní části „Hajmat“.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice