25. 10. 2011

9. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů ve dnech 3. – 6. 11. 2011 v Kině Frenštát pod Radhoštěm, přesný popis všech filmů naleznete na www.mfof.cz.

 

Násilí na stadionu v Novém Jičíně. Sobotní hokejové utkání týmu HC Nový Jičín a HC Havířov bylo ve znamení diváckého násilí. Výtržnosti diváků dosáhly takové úrovně, že před 18 hodinou již pořadatelská služba nebyl schopna vzniklou situaci vyvolanou havířovskými fanoušky zvládnout – a proto přivolala na pomoc policii. Situace na stadionu byla vyhrocená a neukáznění fanoušci komplikovali již tak vyhrocenou situaci přivolaným policistům. Situaci se policii podařilo uklidnit před jednadvacátou hodinou. Na místě zadrželi policisté 3 agresivní osoby, které umístili v policejních celách, s podezřením ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě, a výtržnictví. Další 2 osoby byla předvedeny s podezřením ze spáchání přestupků proti veřejnému pořádku. Policisté nadále vyhodnocují okolnosti protiprávního jednání. V následujících dnech se uskuteční jednání mezi policií a vedením pořadatelského klubu.  

 

Regionální muzeum Kopřivnice ukončuje první fáze projektu „Tatrovky očima dětí“, do kterého jste se přihlásili. Dne 31. 10. 2011 končí možnost inspirativních návštěv muzea a zároveň je to poslední den pro odevzdýní Vámi vybraných výtvorů k nám do muzea. Protože se však jedná o pondělí a tedy zavírací den, budete moci – pokud to nestihnete v příštím týdnu – výtvory odevzdat i v úterý 1. 11. 2011, vždy na recepci muzea. Nezapomeňte každé dílko řádně označit (stačí i z druhé strany) jménem autora, třídou a jménem školy, tak abychom je mohli zařadit do soutěže. Z Vámi doručených cca 20 výtvorů budeme před zahájením výstavy ještě vybírat ty nejlepší, zaručujeme však, že každá škola bude mít své zastoupení a tedy šanci na výhru!

 

Srdečně Vás všechny zveme dne 26. 10. 2011 v 17 hodin do čajovny Magnolie na cestopisnou besedu Stopem po Tanzánii. Ilona Bittnerová představí Afriku očima mladé cestovatelky a nabídne originální výtvarná díla afrických umělců.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice