25. 10. 2019

Hlasování o vítězném KO-Projektu, akci, která bude jako vůbec první podpořena z participativního rozpočtu města Kopřivnice, začalo 10. října 2019. Participativní rozpočet je novinka, kterou město Kopřivnice zavedlo v letošním roce. Pro projekty, které navrhli sami obyvatelé města a které zkrášlí či doplní veřejný prostor v Kopřivnici, vyhradila radnice částku ve výši 500 tisíc korun. Do finále se dostaly čtyři projekty, a to konkrétně vybudování hřiště na společenskou hru pétanque, bezpečnější prostranství za domy Pod Morávií 1164/2-12, vybudování nové hrazdy v Areálu zdraví a výstavba dětského hřiště ve vnitrobloku pod ulicí Javorová. K hlasování o vítězi bude potřeba mobilní telefon. Stačí zadat adresu www.koprivnice.cz/ko-projekty a zde vybrat sekci hlasování. Každý, kdo bude chtít hlasovat, musí znát své telefonní číslo. Po rozkliknutí odkazu jej zadá, poté mu na mobil přijde ověřovací kód a ten je nutné zapsat do k tomu určené kolonky, teprve pak bude hlasující vpuštěn do hlasování. V něm dostane možnost udělit jeden záporný hlas, který ale není povinný, a dva kladné hlasy, které může rozdělit mezi dva projekty nebo dát oba jednomu projektu. Hlasovat bude možné do 7. listopadu letošního roku. Pokud si lidé nebudou jistí postupem hlasování, rádi jim s ním pomůžou v místním Informačním centru, na Senior Pointu nebo na pobočkách kopřivnické knihovny.

 

V sobotu 26. 10. se chystá ve Vlčovicích Drakiáda se sokolníkem. Na poli u kynologického cvičiště, od 13 hodin.

 

Vyzkoušejte již 38. ročník turistického pochodu Po zarostlém chodníčku spadaným listím. Jde o pěší pochod na 15 kilometrů se startem na koupališti v Hukvaldech 26. října od 9.30.

 

Změna termínu koncertu Václava Neckáře. Koncert Václav Neckář se skupinou Bacily „Příběhy, písně, balady“ v KDK je z důvodu nemoci pana Neckáře přesunut ze soboty 19. 10. na pondělí 28. 10. 2019 na 19.00 hodin. Vstupenky zůstávají v platnosti.

 

Charita Nový Jičín přišla s novinkou – dárkovými poukazy pro bezdomovce. Každý, kdo chce lidem na ulici pomoci, může jim prostřednictvím poukázky nazvané „zetko“ věnovat přespání v noclehárně, jehož součástí je i polévka, teplý nápoj a sprcha. Kupón v hodnotě 50 korun lze zakoupit v sídle Charity na ulici Dolní brána 57 a následně ho věnovat člověku bez střechy nad hlavou. Nebo je možné peníze poslat elektronicky na účet Charity a sociální pracovník zetko předá potřebným. Noclehárna byla v Novém Jičína otevřena 1. ledna 2014. Působí v budově města a provozuje ji Charita Nový Jičín. Je v ní 18 postelí pro muže a jeden pokoj se třemi lůžky pro ženy. Otevřena bývá každý den od 18:30 do 6:30 hodin. Pokud uhodí velké mrazy, umožňuje přespání i takzvaně na židličce v denním centru, které při běžném režimu slouží k tomu, aby si zde lidé mohli uvařit jídlo, které si sami přinesou, aby si mohli vyprat, vzít čisté oblečení, umýt se. Denní centrum bývá otevřeno v pracovních dnech od 10:00 do 15:00 hodin.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice