25. 12. 2017

 

Automobily Tatra se budou montovat v Ázerbájdžánu. Dohodly se na tom automobilka TATRA TRUCKS a ázerbájdžánský podnik GANJA AUTOMOBILE PLANT. Projekt, který pomohla zprostředkovat Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora, bude zahájen v průběhu roku 2018, kdy by měly být smontovány v Ázerbájdžánu první desítky vozidel. O záměru společné výroby tatrovek v Ázerbájdžánu podepsaly TATRA TRUCKS a GANJA AUTOMOBILE PLANT memorandum na půdě Velvyslanectví Ázerbájdžánské republiky v Praze za přítomnosti velvyslance Ázerbájdžánu v ČR E. Farida Shafiyeva a předsedy Evropsko-Ázerbájdžánské obchodní komory Davida Snášela. Tatra vyvezla do Ázerbájdžánu již celkem 541 vozidel.

 

V průběhu týdne se ve schránkách obyvatel města Kopřivnice a jeho místních částí začnou objevovat městské kalendáře. Ty na rok 2018, kdy bude Kopřivnice slavit významné výročí, ukážou město z trochu jiného úhlu pohledu. Záběry z takzvané ptačí perspektivy na město Kopřivnici jsou nedílnou součástí kalendáře, který radnice každoročně vydává a zdarma distribuuje do schránek všech svých obyvatel. Během letošního roku byly pořízeny fotografie města, jeho místních částí, památek a zajímavých míst z výšky. Stejně jako v předchozích letech bude kalendář obsahovat seznam kulturních, sportovních a společenských akcí, dny otevřených dveří a aktivity města. Lidé v něm najdou také data zápisů do mateřských a základních škol, termíny splatnosti místních poplatků, harmonogram přistavení velkoobjemových van na komunální odpad. Kalendář pro rok 2018 je na akce bohatší, neboť Kopřivnice právě příští rok oslaví sedmdesát let od svého povýšení na město. Distribuce zhruba desíti tisíc kalendářů začne 20. prosince. Všechny domácnosti v Kopřivnici i místních částech by měly kalendář nalézt ve svých schránkách do konce letošního roku.

 

O tři sta tisíc korun má v příštím roce vzrůst dotace, kterou radnice poskytuje Regionálnímu muzeu Kopřivnice na provoz městských expozic. Návrh rozpočtu stejně jako nová dotační smlouva, kterou budou příští týden projednávat zastupitelé, počítá s částkou 3 miliony korun, posledních šest let muzeum dostávalo na provoz městských expozic sumu 2,7 milionu korun ročně.

 

Tradiční divadelní představení ŽIVÝ BETLÉM s pásmem štramberských lidových koled se připravuje na 26.12.2017 od 15:00 hod. v Národní sadu

 

Klasikou amerického hudebního divadla je muzikál Loď komediantů – ten můžete vidět v kině v úterý 26. prosince 2017 – 17.30 hodin

 

Příbor zve v úterý 26. 12. 2017 na Vánoční show s Elvisem do KD od 19 hod.

 

Komentované prohlídky města Štramberka se uskuteční letos ještě 29. a 30. prosince.

 

Benefiční koncert v podání hudebníků a zpěváků ze Štramberka a okolí. RYBOVA ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ se chystá na 29. 12. 2017 v 16:00 hod. v Kostele sv. Jana Nepomuckého ve štrambu.

 

Kino nabízí 30. prosince 2017 v 15.00 hodin další promítání z cyklu SVĚTOVÉ UMĚNÍ NA PLÁTNECH KIN: Zahrady v umění: Americký impresionismus.

 

Slavnostní zahájení nového roku je plánováno na neděli 1. ledna 2018 v 16.30 hodin před KDK za hudebního doprovodu Silesian Dixie Bandu. V 17 hodin vypukne ohňostroj.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice