25. 2. 2019

Minulý týden se v Abu Dhabí ve Spojených arabských emirátech konal IDEX 2019, jeden z největších světových veletrhů zaměřených na obranné technologie. Mezi vystavovateli se představila i kopřivnická TATRA TRUCKS ve společné expozici se společnostmi holdingu CZECHOSLOVAK GROUP. Hlavním lákadlem tradiční české automobilky na veletrhu IDEX 2019 byl bezesporu zcela nový vůz modelové řady TATRA TACTIC v provedení 4×4, který měl v Abu Dhabí světovou výstavní premiéru a odborná i laická veřejnost měla možnost si jej vůbec poprvé podrobně prohlédnout. Tatrovácká novinka představuje logistické a zabezpečovací vojenské vozidlo střední až těžké hmotnostní kategorie s konvenčním rámovým podvozkem a originálními portálovými nápravami TATRA RIGID. Na veletrhu bylo k vidění vozidlo s podvozkem v konfiguraci 4×4, ale k dispozici bude i provedení 6×6.

 

Společnost ISMM se sídlem v Ostravě, několika závody v Moravskoslezském kraji a více než 350 zaměstnanci, se stala generálním partnerem extraligového Klubu házené Kopřivnice (dále jen KH Kopřivnice). Klub tak nyní nese název KH ISMM Kopřivnice. Myšlenka o navázání spolupráci s extraligovým klubem KH Kopřivnice vznikl před několika týdny, zhruba měsíc poté, ve čtvrtek 21. února, podepsali oba subjekty smlouvu o generálním partnerství společnosti pro současnou a nadcházející sezonu. Propojení s KH Kopřivnice navíc přivítali i zaměstnanci skupiny ISMM, neboť část z nich bydlí v Kopřivnici, a někteří jsou i skalními příznivci házené. Partnerství společnosti nám také přinese finanční stabilitu do rozpočtu klubu.

 

Centrum balsamina na Sokolovské zve maminky kojenců na přednášku s diskuzí Příkrmy – kdy a jak – v pondělí 25.2.2019 v 17:00.

 

Hravý den o Jarních prázdninách – to bude úterý 26. 2. 2019 – od 8 hodin do oběda zve DDM na kreativní tvoření a hraní.

 

V Divotvůrně bude ZDENĚK PÍCL 26. února 2019 od 18.00 přednášet na téma 3. čakra – vnitřní slunce a světlo, osobní hranice.

 

Cyklus Ladislava Cvíčka s názvem Spisovatelé pro radost pokračuje přednáškou o životě a díle Františka Kožíka, 27. 2. v 18:00. ve vile Machů.

 

KDK zve na 4TET s Jiřím Kornem, ve středu 27. 2. 2019. Středa 19.00. Gentlemani v cylindrech opět připravili originální podívanou.

 

Minipárty to je nová zábavná talk show na motivy televizního pořadu Všechnopárty ve středu 27. 2. v kd příbor, od 19 hod.

 

Nový Jičín připravuje území pro výstavbu rodinných domů. V místní části Žilina, v lokalitě Za Školou, by mělo vzniknout 23 stavebních parcel o rozloze od šesti set až po dva tisíce metrů čtverečních. Nyní se zpracovává projektová dokumentace na zasíťování parcel. Jakmile bude hotová, bude mít projektant dva měsíce na to, aby zajistil vydání všech potřebných dokladů pro stavební řízení. Po vydání stavebního povolení se ještě bude muset zhotovit realizační dokumentace. Následovat bude výběrové řízení, ze kterého vzejde stavební firma, která projekt zrealizuje. Pokud se neobjeví nečekané komplikace, zasíťování, jež spočívá ve vybudování kanalizace, vodovodu, veřejného osvětlení, chodníků a komunikace, by mělo začít na jaře příštího roku. Kolaudace díla se předpokládá v závěru roku 2020. V letošním roce by také měla vzniknout studie budoucí podoby lokality Bocheta, za ulicí Tolstého směrem k místní části Loučka, kde se plánuje příprava dalších přibližně 25 stavebních parcel.

 

Žákovskou diskuzi s vedením města Kopřivnice uspořádalo ve středu 20. února v dopoledních hodinách Dětské zastupitelstvo Kopřivnice. Během téměř tří hodin se mohli mladí nejen seznámit s čelními představiteli města, ale také jim sdělit svůj pohled na to, jak se ve městě žije. Program diskuze byl rozdělen do šesti bloků, při kterých se účastníci představili, seznámili během seznamovací hry, ale zejména dostali téměř hodinu na to, aby sepsali a vedení města vzápětí představili to, co by rádi v Kopřivnici změnili a nebo pochválili. Co se týká změn, nejčastěji mladí volali po rekonstrukci a změnách na letním koupališti nebo letním stadionu, žádali o více ploch pro takzvaný street art, hřiště pro parkour, opravu chodníků v parcích anebo zavedení popelnic určených na plechovky. Radnice se bude podněty mladých zabývat, ostatně již na samotném setkání byly účastníkům přislíbeny některé dílčí kroky a změny, které by měly vést ke spokojenějšímu životu mladých lidí v Kopřivnici.

 

Od čtvrtka 14. 2. si můžete zakoupit lístky do kina na nové pokladně přímo před vstupem do kinosálu. Nová pokladna má zvýšit pohodlí návštěvníků kina a zjednodušit prodej vstupenek, když se v kdk koná více akcí nejednu. Nová pokladna u kina přijímá jak hotovost, tak platební karty. Vstupenky se tu budou prodávat třicet minut před každou projekcí na film, který bude zrovna na programu, kromě dopoledních víkendových projekcí a všech úterních. Předprodej bude i nadále probíhat v centrální pokladně.

 

Do 28. února probíhá hlasování o výstavbě posledních deseti RÁKOSNÍČKOVÝCH HŘIŠŤ. V kategorii do 25 tisíc obyvatel je zařazena mezi bezmála 50 obcemi i Kopřivnice. V uvedené kategorii budou vystavěna tři hřiště. O tom, která města se mohou na hřiště v hodnotě 1,5 mil. korun těšit, rozhodne veřejnost v hlasování na webových stránkách nebo facebokové stránce projektu.

 

Místní akční skupina (MAS) Lašsko vyhlásila dotační program Mikrogranty, na projekty k obnovování tradic a řemesel v obcích, k propagaci místních produktů a producentů, zdravého životního stylu, kulturního a přírodního bohatství, i na práci s dětmi a mládeží. V letošním roce bude na projekty zasláno 20 tisíc korun, žádost může podat jakákoli právnická či fyzická osoba z daného území. Plánovaný záměr se musí realizovat v období od 15. dubna od 31. prosince 2019.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice