25. 3. 2022

Zhasnutí vily upozorní na nutnost ochrany klimatu. V sobotu 26. března se uskuteční celosvětová kampaň na podporu ochrany klimatu Hodina Země. Domácnosti, instituce a další účastníci happeningu v tento den od 20:30 do 21:30 zhasnou světla a vypnou elektrické spotřebiče, aby upozornili na důležitost ochrany klimatu. V Kopřivnici potemní nasvícení Ringhofferovy vily. Před třinácti lety byl v Kopřivnici zaveden energetický management, který nastoluje a kontroluje dodržování opatření zaměřených na snižování energetické náročnosti městských budov. Jedná se zejména o zateplování, výměnu oken, tepelných a světelných zdrojů či regulaci vytápění i osvětlení. Kampaň Hodina Země se poprvé konala v roce 2007, kdy světla vypnulo přes 2,2 milionu domácností a firem v australském Sydney. Další rok se zapojilo na 370 měst a obcí ve více než 35 zemích a kampaň se proměnila v celosvětové hnutí za trvale udržitelný život. Od roku 2010 se koná i v České republice, kde ji vloni podpořilo 145 obcí, 110 organizací a více než 3 000 jednotlivců. Více informací naleznete na www.hodinazeme.cz.

 

Štramberské pyré 4. V sobotu 26. března od 14.00 hod. v Kulturním domě Příbor uskuteční již 4. ročník festivalu mnoha žánrů. Pestrý hudebně-divadelní program, ale především i blízká setkání s velkým S, setkání sousedů a přátel známých i neznámých, zdejších, přespolních i přeshraničních. Vstupné 150 Kč, snížené 80 Kč. Více informací na tel. čísle 736 670 494.

 

Město Příbor pořádá v sobotu 26. března od 15.00 hod. v Městském parku Příbor charitativní koncert na podporu Ukrajině. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na zakoupení potřebných věcí nad rámec potřeb materiální sbírky. Na akci vystoupí příborské skupiny Country skupina Garáž, Comar in the Cube, EVAMORE. Vstupné dobrovolné.

 

Přijďte v sobotu 26. března od 18.00 hod. do Komunitního centra Vlčovjan  společně si zazpívat a ochutnat i zabijačkové speciality. K tanci a poslechu zahraje Honza Kadlubec. Rezervace stolů na tel. čísle 775 210 021.

 

V sobotu 26. března od 19.00 hod. ve společenském sále ZŠ Leoše Janáčka vystoupí kapela Cizinci. Tak neváhejte a přijďte se pobavit nejen na country muziku. Lístky se dají objednat na tel. čísle: 775 334 692, nebo na e-mailu: hudebninykopr@seznam.cz, hospodské sezení.

 

Koncert skauti – benefice kostel – neděle 27. 3. 18:00.

 

ArcadiaTV World je světoznámý televizní kanál zaměřený na cestování. Můžete s námi cestovat do nejzajímavějších, krásných a fascinujících oblastí na celém světě. Čekají na Vás portréty měst a zemí, přírodní krásy i průvodce z cest. Mnoho památek ze světového dědictví UNESCO, dobrodružné dokumenty pro Váš další výlet, dovolenou nebo jen příjemnou relaxaci.

 

České Radiokomunikace ve spolupráci s Českých rozhlasem spustily vysílání rozhlasové stanice UKRAJINSKE RADIO v celoplošné DVB-T2 síti. KTK toto vysílání následně přebírá pro šíření v KTKdigi. Ukrajinský rozhlas vysílá non-stop a posluchačům poskytuje nejnovější informace o aktuálním dění v zemi.

 

Z Pěveckého sdružení Kopřivnice, které v letošním roce oslaví 100-leté výročí svého založení, se během posledního období zformoval ženský pěvecký sbor Cantus Venuste. Název souboru Cantus Venuste- tedy okouzlující zpěv – vybral sbormistr Jiří Najvar, který s kopřivnickými pěvci zkouší již 3 roky. Od ledna se věnuje nové formaci, kterou tvoří 22 žen a dívek. Program koncertu je vybrán s ohledem na velikonoční dobu. Sbor Cantus Venuste se poprvé představí domácímu publiku v kostele sv. Bartoloměje v neděli 3. dubna v 17:30.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice