28. 3. 2022

DIVADLO: Svaté neřesti, v příboře, představení v kd začíná v 28. 3. 2022 v 17 hodin,  hraje Bořek Slezáček a další…

SEMINÁŘ pro seniory: Jak na tablet a chytrý telefon se koná v Út 29. 3. 2022 od 8:00 – 12:00 zasedací místnost MěÚ Kopřivnice, 2. patro.

 

Talentová soutěžní přehlídka dětských a mladých zpěváků lidové a populární písně školního věku, pořádaná Domem dětí a mládeže Kopřivnice vrcholí.  V úterý 29. 3. 2022  finále koprsatr, kde se představí 10 nejlepších zpěváků začíná v kinosále od 15:30.

 

V Kopřivnici zakotvilo již 214 ukrajinců. Pomoc lidem postiženým válkou na Ukrajině pokračuje, nyní se již daří podporu veřejnosti lépe koordinovat. Pod hlavičkou Katolické besedy v Kopřivnici vzniklo denní centrum pro běžence, kde se jednak mohou setkávat, ale hlavně tu najdou důležité informace pro život v české republice. Za vznikem tohoto centra stojí spolek Máš čas, který koordinovat od počátku další pomoc.

Denní centrum“ pro běžence v katolickém domě připravila Katolická beseda. MAS Lašsko na svém území (Kopřivnicko, Novojíčínsko, Frenštátsko) zpracovává databázi pro pomoc lidem prchajícím z Ukrajiny. Cílem databáze je propojit tady pomoc a podporu tak, aby byla dlouhodobě efektivní. Bývalá galerie ve druhém patře s proměnila díky dobročinným darům v komunitní centrum s nezbytnou pomocí.  Mělo by to být místo, kde se lidé, kteří mají společný osud, mohou setkat, ale zároveň získat veškeré informace.

Veškerá koordinace pomoci, informace o potřebách, nabídky pomoci je koordinována přes webovou stránku www.nasiukrajinci.cz Podrobné informace najdete také na webu města Kopřivnice v záložce Pomoc Ukrajině.

 

Pracovníci firmy Slumeko zahájili komplexní čištění místních komunikací a parkovišť, včetně přilehlých chodníků. Úklid začal v místních částech, kde se obešel bez uzavírek. Od pondělí 22. března se čistící stoje objevily i v Kopřivnici a v dotčených úsecích je po nezbytně nutnou dobu omezeno parkování. Řidiči jsou v předstihu informováni dopravním značením. Automobily, které budou čištění překážet, čeká odtah. Například během jarního úklidu v roce 2019 bylo odtaženo 86 vozidel, o rok později to bylo už 99 a vloni dokonce 108 automobilů.

 

Ve středu 23. března došlo k dalšímu omezení průchodu centra Kopřivnice v místech před prodejnami papírnictví a prodejnou Pepco. Uzavřeno bude také schodiště pod cukrárnou Rimini. Přístup k prodejnám bude možný pouze z hlavního koridoru po náhradní trase a označen směrovými tabulkami. Stavební práce budou nadále postupovat do horní části centra, kde si také vyžádají úpravy přístupů k prodejnám.

 

ArcadiaTV World je světoznámý televizní kanál zaměřený na cestování. Můžete s námi cestovat do nejzajímavějších, krásných a fascinujících oblastí na celém světě. Čekají na Vás portréty měst a zemí, přírodní krásy i průvodce z cest. Mnoho památek ze světového dědictví UNESCO, dobrodružné dokumenty pro Váš další výlet, dovolenou nebo jen příjemnou relaxaci… Objevute svět s ARCADIA TV world

 

České Radiokomunikace ve spolupráci s Českých rozhlasem spustily vysílání rozhlasové stanice UKRAJINSKE RADIO v celoplošné DVB-T2 síti. KTK toto vysílání následně přebírá pro šíření v KTKdigi. Ukrajinský rozhlas vysílá non-stop a posluchačům poskytuje nejnovější informace o aktuálním dění v zemi.

 

Z Pěveckého sdružení Kopřivnice, které v letošním roce oslaví 100-leté výročí svého založení, se během posledního období zformoval ženský pěvecký sbor Cantus Venuste. Název souboru Cantus Venuste- tedy okouzlující zpěv – vybral sbormistr Jiří Najvar, který s kopřivnickými pěvci zkouší již 3 roky. Od ledna se věnuje nové formaci, kterou tvoří 22 žen a dívek. Program koncertu je vybrán s ohledem na velikonoční dobu. Sbor Cantus Venuste se poprvé představí domácímu publiku v kostele sv. Bartoloměje v neděli 3. dubna v 17:30.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice