26. 4. 2013

 

Kopřivnice oslaví Mezinárodní den tance. Zatímco minulý víkend v Kopřivnici patřil divadlu, ten následující bude jednoznačně zasvěcen tanci. V neděli 28. dubna jsou všichni milovníci tance srdečně zváni do Kulturního domu Kopřivnice, kde bude možné sledovat soutěž orientálních tanečnic, zapojit se mnoha do tanečních workshopů nebo se zúčastnit natáčení jedinečného videa Harlem Shake Kopřivnice 2013! Na pondělí 29. dubna je naplánováno vystoupení Pražského komorního baletu, které letošní oslavy Mezinárodního dne tance v Kopřivnici důstojně zakončí. Více informací naleznete na www.kulturakoprivnice.cz.

 

 

Filmový klub kina Puls 21. května 2013 uvádí dokumentární, varovný film Šmejdi, který rozkrývá drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Nejdůležitější ambicí filmu Šmejdi je snaha čelit nekalým praktikám osvětou a informováním veřejnosti, se zvláštním důrazem na ohroženou skupinu. Senioři  jej proto mohou zhlédnout zdarma. Mimořádné projekce s besedou s Romanou Mazalovou, autorkou námětu  a psycholožkou, s Ing. Mojmírem Bezecným, ředitelem inspektorátu ČOI, proběhnou v 15:00 a 17:00. Film dále také uvádíme jako součást filmového klubu ve 20:00. Společně s tímto snímkem podporujeme a reklamujeme podpis petice proti „Šmejdům a za zvýšení ochrany seniorů při nekalém předvíděcím a podomním prodeji“.  Petici je možné podepsat v Informačním centru Kulturního domu Kopřivnice, dále v Městské knihovně a na Městském úřadě Kopřivnice.

 

 

Zápis ve všech mateřských školách ve městě a v místních částech patřících pod příspěvkovou organizaci Mateřské školy Kopřivnice a v MŠ Polárka při ZŠ 17. listopadu proběhne v úterý 30. dubna od 8:00 do 15:00 hodin.

 

 

Lašská brána sbírá tipy na výlety. Obce Lašské brány Beskyd se chystají vydat nové propagační materiály a vyzývají ke spolupráci všechny, kdo se rádi procházejí či projíždějí zdejším regionem. Spolutvůrcem připravované mapy se může stát každý, kdo má zajímavý tip na pěší nebo cyklistický okruh okolím Kopřivnice, Štramberka, Příbora a Hukvald. Trasy můžete popisovat slovně nebo vyznačovat jakýmkoliv způsobem, který je Vám blízký. Dobré jsou i poznámky o kvalitě a náročnosti terénu, vhodném typu kola, varování před nebezpečnými místy, doporučení zastávek pro občerstvení, tipy na místa s pěkným výhledem a další informace, které by mohly být pro ostatní výletníky užitečné. Pěší okruhy by měly vést především blízkým okolím Kopřivnice, Štramberka, Příbora a Hukvald, trasy cyklistických okruhů by v těchto obcích měly začínat a končit. Náměty na nové okružní trasy pro vycházky či projížďky na kole je možné posílat do 15. května 2013 na e-mail info@lasska-brana.cz nebo prostřednictvím www.facebook.com/LasskaBranaBeskyd.

 

 

Preventivní projekt novojičínských policistů pro první a druhé ročníky středních škol a učilišť na téma: „Stop násilí“. Esej, úvaha, příběh, max. 3 str. A4. Výtvarné dílo max. rozměr 1x1metr. Prezentaci na CD (powerpoint). Termín odeslání do 30. dubna 2013.

 

 

Město zveřejnilo nabídku na nájem dvanácti městských bytů za podmínky přistoupení k závazku. Čtyři byty 1+3 jsou určeny pro stávající nájemce městských bytů a ostatních osm bytů (1 byt 1+2, 2 byty 0+2 a 5 bytů 1+1) je určeno pro širokou veřejnost. Nabídka platí od 11. 4. 2013 do 30. 4. 2013.

 

 

Dům dětí a mládeže Kopřivnice, 26. 4. od 17:30 – 28. 4. do 10:00: AprilCon –  je setkání lidí, kteří se dokážou pobavit a kteří mají rádi seriály, hry a dračí doupě!

 

 

KULTURNÍ DŮM – 27. dubna v 17.45 hodin Georg Friedrich Händel: Giulio Cesare – přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

 

 

KATOLICKÝ DŮM  – 26. dubna v 19 hodin Hudba – jaro – láska – koncert Komorního orchestru Kopřivnice.

 

 

Direkt ples, 26. 4. 2013 K tanci a poslechu hraje Rock´n´roll band Marcela Woodmana. Netradiční doprovodný program. Přísný zákaz vstupu ve společenském oblečení!

 

 

Klub zdraví chystá sérii zajímavých přednášek. Hlavním hostem bude lékař Jochen Hawlitschek ze Švýcarska. Akce se bude konat 26. 4.-28. 4. v Kopřivnici.

 

 

V pátek 26. 4. 2013 v čajovně Mandala  Djevara (UK) + Keporkak. Jedinečná experimentální směs zběsilého post-hard core / punk rocku a alternativního metalu přímo z Londýna! Support: stoner rock-heavy / noise z Olomouce.

 

 

V neděli 28. 4. v 18:30 propojení čtení s muzikou v Mandale. Hudebně literární pásmo: Almára – Elementy v nás.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice