29. 4. 2013

 

Zápis ve všech mateřských školách ve městě a v místních částech patřících pod příspěvkovou organizaci Mateřské školy Kopřivnice a v MŠ Polárka při ZŠ 17. listopadu proběhne v úterý 30. dubna od 8:00 do 15:00 hodin.

 

 

Beskyd Model Kit Show po sedmnácté. Takový počet repríz dosáhne úspěšná mezinárodní modelářská výstava a soutěže modelářů v Kopřivnici ve dnech 4. a 5.května letošního roku. Akce se vrací po několika letech do prostor kopřivnického Kulturního domu. Potvrzená je účast modelářů z Polska, Slovenska, Maďarska, Holandska a Francie. Bude možné zhlédnout nejrůznější modely letadel, pozemní vojenské a civilní techniky, motocyklů, automobilů, figurek a celé řady dalších modelů. Současně bude probíhat řada soutěží, kde zejména je výjimečná společná soutěž pořádaná zástupci visegrádské čtyřky pod názvem Poháry EU. Vystavovat svoje modely a s nimi soutěžit mohou i mladí modeláři. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program. Novinkou bude účast železničních modelářů s jejich modely různých železničních seskupení a budou předváděny dálkově řízené modely lodí a ponorek ve vodním bazénu. Chybět nebudou ani dálkově řízené modely pozemní techniky. Zúčastní se klub vojenské historie Slezsko se svými vojenskými veterány a tradičně skupina RATS s možností vyzkoušet si prostředky pro střelbu RSOFT. Tradičně se také zúčastní celá řada modelářských firem a každý, koho výstava osloví, si může pořídit všechno co je k modelaření zapotřebí. Nebude chybět ani venkovní exhibice, která letos bude ve znamení hasičské techniky na vozidlech TATRA.

 

 

S Vámi o Všem? Ovšem! aneb Fórum Zdravého města Kopřivnice. Toto diskusní setkání pro širokou veřejnost se v Kopřivnici uskuteční již popáté a to v pondělí 20. května 2013 od 17:00 ve velkém sále kulturního domu. Hlavním cílem a také výstupem diskuse bude jako v předchozích letech nalezení tzv. Desatera příležitostí Kopřivnice, které navrhnou samotní účastníci akce v různých tématických oblastech. Přijďte také navrhnout, komu nebo na jaký účel by měly být přiděleny dva šeky každý v hodnotě 7.500 Kč. O tom na jaké aktivity budou věnovány se bude rozhodovat samostatně mimo hlasování o 10 P.Přijďte a navrhněte jak tuto částku využít!

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. vám oznamuje, že budou probíhat odstávky vody. Dne 30. dubna od 8:00 – 14:00 hodin dojde k odstávce vody na ulici Dělnické, Na Luhách, na ulici 1. května a Mírové, 2. května od 8:00 – 16:00 hodin na ulici České, Obránců míru a Na Pasekách v místě vyvěšení letáků. Dne 10. května od 8:00 – 14:00 hodin dojde k odstávce dodávky vody v Lubině část Větřkovice směr Haškovec.  Dne 14. května od 7:30 – 14:30 hodin na ulici Dražné, Havlíčkově, Hřbitovní, Husově, Janáčkově, Jiráskově, Komenského, Pabla Nerudy, Palackého, Pod Stadiónem, Tyršově.

 

 

Z důvodu komplexního čištění místních komunikací a parkovišť bude na uvedených ulicích v uvedených termínech dočasně zakázáno stání motorových vozidel. Vozidla nerespektující zákazové značení budou odtažena. Dne 29. dubna v části ulice Francouzské a Osvoboditelů po přechod u Severky, 30. dubna v části ulice Osvoboditelů, 17. listopadu po křižovatku u výměníku po Moravskou a po křižovatku s Družební, 2. května v části ulice Družební po křižovatku s Francouzskou.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností budou přistaveny dle harmonogramu vždy od 15:00 – 18:00 hodin: 30. dubna v Mniší u kulturního domu, 2. května v Mniší u zastávky ČSAD a 6. května v Mniší Spružinky.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 3. – 6. května v Lubině bývalá váha (za kruhovým objezdem), v Lubině na hrázi, v Lubině u mostu, v Lubině nad panelovou (vedle domu s č.p. 437), v Lubině u železného mostu, v Lubině na točně autobusů, v Lubině na rozcestí pod přehradou, Vlčovice u mostu směr Mniší, Vlčovice u KD.

 

 

Svoz sběrných nádob na komunální odpad připadající na den 1. května proběhne ve čtvrtek 2. května. Svoz sběrných nádob na komunální odpad připadající na den 8. května proběhne ve čtvrtek 9. května.

 

 

Ve středu 1. května jste srdečně zváni na tradiční prvomájové putování Pohádkovým lesem. Startovat bude možné mezi 10. a 13. hodinou u Husovy lípy a cílem bude chata Červený kámen. Po cestě Vás čeká spousta zábavy a pohádkových bytostí se soutěžními úkoly, v cíli bude připraveno kolo štěstí, občerstvení a živá muzika.

 

 

Ve stejný den jste rovněž srdečně zváni na Prvomájové bilábilé, které se bude konat od 14 hodin před kulturním domem. Těšit se můžete na koncerty Městského dechového orchestru a skupiny Alfa Orchestra, prezentaci výcviku dravých ptáků, ukázky psích agility, akrobatické vystoupení Guinessova světového rekordmana, divadelní pohádku pro děti, focení pod rozkvetlým stromem a spoustu dalších doprovodných aktivit.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice