25. 5. 2012

 

Široká veřejnost města Kopřivnice a okolí má příležitost osobního setkání s profesorem Dr. John Scharffenbergem, abs. Harvard University. Jeho sérii  přednášek v ČR  zahájí v centru Kopřivnice již v pátek 25. května v 18h v Klubu zdraví. V sobotu 26. května bude jeho seminář pokračovat přednáškami  ve 14,00 a v 16h na stejném místě. Jeho speciální přístup mají hlavně nejvíce ohrožené skupiny obyvatelstva civilizačními nemocemi – srdečně-cévními, nádorovými, cukrovkou, vysokým KT atd. 

 

Hudební festival cimbálových muzik na Trúbě: v pátek 25. května proběhne na Trúbě krátký „Hudební festival města Štramberk“, ve kterém vystoupí 3 cimbálové muziky. Těšit se můžete na skupinu Pramínky z Kopřivnice, dále na Javořinu z Rožnova a speciálně i na maďarskou skupinu Péter Tamás és bandája. Počátek vystoupení bude v 18:30 a trvat bude cca hodinu. Za příznivého počasí by akce proběhla pod širým nebem.

 

Ashley Promotion and Stage Box presents DEVIL HATES HEROES –našlapanou párty plnou výborných kapel. Jako vždy bude následovat nespoutaná AfterParty. Akce proběhne 26. 5. v kopřivnickém klubu Cleus. Kapely do 23: 00, afterparty po 23.00 do rána: Today Ashley (ex-todash) – Pop-Hardcore / Kopřivnice *Natáčení scén do nového videoklipu*The Fall Of Ghostface – Metalcore / Opava*The Challenge – pop-punk / Kopřivnice*SPOON dj – break art*Raspber – STU:BASS crew – Dubstep / Drum’n’Bass.

 

 

PROGRAM PŘEHLÍDKY KOPŘIVNICKÁ BEDNA 2012

PÁTEK 25 . 5. 2012
15:00 DRAMATICKÝ KROUŽEK ZŠ heyroVského – DĚTSKÉ DIVADLO Olomouc sál „ČERVENÁ KARKULKA“
DDM Příběh o tom, co se všechno může přihodit, když neposloucháme maminky…

16:20 ÚDIVADLO, divadelní společnost DDM KopŘIVNICE, SOUBOR BERTÍCI – DĚTSKÉ DIVADLO
sál „CANTERVILLSKÉ STRAŠIDLO“
DDM Volná úprava klasického příběhu v roli Bertíků…

17:30 ÚDIVADLO, divadelní společnost DDM KopŘIVNICE, SOUBOR MAlÁ MONSTRA
sál „PŘÍBĚH PANA MARKA“
DDM Pan Marek je vězněm svého osudu a nikdo jej nemůže zastavit …

19:30 ÚDIVADLO, divadelní společnost DDM KopŘIVNICE, SOUBOR VYFIČ – studentské divadlo
SÁL „KOSA“
DDM Kdo jí vládne, vládne celému světu…

20:15 DIVADELNÍ SOUBOR EPICKÝ ZVON – Studentské divadlo Frenštát p/r
MODRÝ „JARMILEK“
SÁL KD Autorské divadlo o vnukovi, který nechce jít do války, i když jeho děda válečný hrdina byl. Rozhodne se proto zavřít do blázince. Pozná doktor, že je normální pacifista?…

21:15 ÚDIVADLO, divadelní společnost DDM KopŘIVNICE, SOUBOR STONOŽKA – studentské divadlo

SÁL „BILL a NEBYL“
DDM Tři kamarádi Bill, Nebyl a Bumbín spolu zažívají roztodivná dobrodružství. Jejich nejdůležitější společnou činností je však popíjení vynikající kávy, u které řeší všechny možné i nemožné situace a bláznoviny…

SOBOTA 26. 5. 2012

10:30 Divadelní soubor ŠTĚK – STUDENTSKÉ DIVADLO opAVA
Sál „PYŠNÁ PRINCEZNA“
DDM Volně, dle klasické filmové pohádky, do jevištní podoby upravil Daniel Kollmann…

11:35 DIVADELNÍ SOUBOR STŘELKY – dětské divadlo ČESKÝ TĚšín
sál „CO by jste třeba do kozy neřekli“
DDM Volné složení příběhů dětí a zvířátek.

13:45 ÚDIVADLO, divadelní společnost DDM KopŘIVNICE, SOUBOR PODIOS AMIGOS – DĚTSKÉ DIVADLO
SÁL „SKŘÍTEK Z BEDNY“
DDM Je fajn, jen tak usnout na oblíbeném místě, probudit se a spatřit skřítka, vydat se na výpravu do říše na druhé straně, zažít neuvěřitelné věci, a potkat zvláštní bytosti…

14:45 DIVADELNÍ SOUBOR ZVON – Studentské divadlo Frenštát p/r
KI NO „S vyloučením veřejnosti“
KDK Slavné drama J. P. Sartra, odehrávající se v pekle. V červnu by se dožil sta let dramatik, spisovatel a filozof Jean – Paul Sartre. V duchu svého chápání lidské existence stavěl hrdiny svých dramat a próz do extrémně vypjatých a mezních situací. Taková je i hra „S vyloučením veřejnosti“, jejíž hrdinové se sejdou na podivném místě, jakoby někým sledováni, a odkázáni jen na sebe a na důsledky svých činů.

16:50 ÚDIVADLO, divadelní společnost DDM KopŘIVNICE, SOUBOR NA ZNAČKY – Studentské divadlo
sál „KŘIČÍCÍ ŽENA“
DDM …„Řeknu vám, co chci, abyste udělali! Chci, abyste popadli ty lopaty a naházely tu hlínu zpátky do díry, co jste vykopaly. A chci, aby jste to udělaly rychle!“ Srdce se mi znovu rozbušilo. Chtělo se mi brečet…

18:00 DIVADELNÍ SOUBOR DÍVčí KVINTA – Studentské divadlo OSTRAVA Sál „DEN RODINY šVORCOVÝch“
DDM Ukázka toho, jak se Váš život může obrátit naruby během vteřiny. Členové rodiny Švorcových byli šťastní do doby, než poznali odvrácenou tvář společnosti.

20:00 DIVADELNÍ SOUBOR SEMTAMFÓR – StudenTské SLAVIČÍN KINO „MUŽ SEDMI SESTER“
KD erotická groteska
Trojice mladých recesistů rozjíždí největší žert svého života.

22:30
SÁL „HAPPENING“
DDM Pouze pro divadelní soubory hrající na přehlídce.

 

MO ČRS Příbor zve sportovní rybáře na rybářské závody určené pro mládež 16 – 18 let a dospělé členy, 26. května 2012 v revíru Sedlnička 1A ve Štramberku. Začátek:     6.30 hod. – presentace a losování míst od 6,00 hod, ukončení ve 12.00 hod.

 

Dne 26. 5. 2012 odpoledne se na letním koupališti v Kopřivnici uskuteční pátý ročník festivalu Šostýnská Venuše. Festival je svým rozsahem a nabídkou doprovodného programu v našem kraji zcela ojedinělý. Program přinese pestrobarevnou přehlídku tanečních vystoupení různých stylů tance (orientálního, moderního, flamenca, flirt dance, stepu, pole dance a dalších), vystoupení bubeníků, ukázky agility a dogdancingu, a další. Festival nabídne divákům tvořivé dílny a workshopy, například taneční, bubenický a capoeiru. Hlavní hvězdou letošního ročníku bude Kateřina Krejčová, vítězka soutěže Bellydancer of the World 2011. Festival organizuje Studio orientálního tance Farridah, ve spolupráci s DDM Kopřivnice a skupinou historického šermu Les Enfants Perdus z Kopřivnice.

 

Překážková dráha vyroste na stadionu  pro motocyklový podnik Kopr enduro extrem. V sobotu 26. května od 13 hodin se zde bude konat 2. ročník akce pro terénní soutěžní stroje. Na ovále vyrostou nejrůznější překážky: klády různě naskládané, pneumatiky z náklaďáků včetně obří, překážka v podobě návěsu kamiónu, podjížděcí branka. Součástí akce by se měl stát i závod pionýrů, kozích dechů či jiných maloobjemových strojů ze sklepů, kůlen a garáží.

 

Slavnostní otevření Muzea loutek ve Štramberku s Milanem Knížákem.  A to 26. května od 12:30 na štramberském náměstí, kde Vás čeká zajímavý program. Samotná expozice bude k vidění v prostorách IC Relax v podhůří Beskyd.

12:30 průvod masek s hudbou po náměstí;

13:00 loutkové představení pro děti- Divadlo Karromato;

13:45 cimbálovka Slanina;

14:30 loutkové představení Divadlo Karromato.

15:00 slavnostní otevření Milanem Knížákem.

 

Neděle 27. 05.2012: Supermotard Czech Republic 2012 – Druhý závod Mistrovství ČR Českého svazu motocyklového sportu. – polygon Tatry.

 

Hrad hukvaldy na víkend  26. a 27. 5.hystá zajímavé pásmo o životě našich předků Slasti a strasti, aneb jak se žilo na hradě.

 

V neděli 27. 5. se v prostorách Jógy v denním životě  chystá jedinečné vystoupení: jihoindický chrámový tanec   BHARATANAT AM v podání Kripy Deví,  spojené s výkladem , ale i s možností vyzkoušet si základní prvky tance v praxi. Od 17.00.

 

Od 19:30 čajovna Mandala – koncert vynikajícího řecko-německého dua Koncert SEA+AIR. Během koncertů hrají oba i na pět hudebních nástrojů najednou, díky čemuž nepotřebují ani kapelu a ani jinak uměle reprodukovaný doprovod.

 

Travesti skupina Screamers, která před lety začínala v Kopřivnici, připravila na pondělí 28. května 19.00 hod., vzpomínkový pořad -15 let v ženských šatech.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice