24. 5. 2012

 

Moravskoslezští policisté se připravují na zabezpečení hladkého průběhu atletického mítinku Zlatá treta Ostrava, který proběhne v pátek (25. května  2012). Policisté krajského ředitelství budou zajišťovat co možná neplynulejší dopravu a dbát na to, aby nebyl narušen veřejný pořádek. Budou úzce spolupracovat se strážníky městské policie a bezpečnostní agenturou, která má veškeré dění v areálu stadionu na starosti.

Pozor na dopravní komplikace, raději využijte hromadnou dopravu. Stěžejním úkolem bude zajištění co možná neplynulejšího silničního provozu. Je ale potřeba upozornit, že vzhledem ke zkušenostem z minulých let a letošního opětovně očekávaného velkého zájmu veřejnosti nebude doprava v místě plynulá jako v „běžný“ den. Mohou vzniknout i případné kolony vozidel, což je při tak vysoké koncentraci automobilů přijíždějících téměř ve stejnou dobu na jedno místo v podstatě neodvratitelné. Co se týká parkovacích míst pro vozidla, řidiči budou naváděni organizátory a policisty. Stále ale platí, že je preferována městská hromadná doprava před automobilovou. Důležitá informace pro návštěvníky je, že přímo k Městskému stadionu mohou dojet tramvajovými linkami č. 3 a 11, přičemž Dopravní podnik Ostrava a.s. připravuje posílení ve stávající dopravě.

 

Ve čtvrtek 24. května 2012 od 15 hodin se v Muzeu Fojtství uskutečnilo  slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže „Svět dobrodružství a fantazie“ věnované odkazu slavného kopřivnického malíře Zdeňka Buriana. Jelikož se jedná již o jubilejní desátý ročník, probíhá v souvislosti se soutěží také řada doprovodných akcí pro veřejnost. V loňském roce uplynulo třicet let od úmrtí kopřivnického rodáka Zdeňka Buriana. Do projektu k uctění výročí se nakonec zapojily téměř všechny místní školy a výsledkem je soubor zajímavých akcí pro jejich žáky i pro veřejnost. Projekt, který dostal název „Ve stopách malíře Zdeňka Buriana“, zaujal mimo jiné i Nadaci OKD, která jej finančně podpořila padesátitisícovou dotací. Zájemci se mohou stále zapojit do dalších aktivit připravených v interiéru i venkovních prostorách Muzea Fojtství – například 30. května se zde chystá akce, během níž si děti budou malovat na tělo, a 1. června si na stejném místě budou moci všichni zájemci vyzkoušet techniku kašírování. Zároveň běží soutěž o nejoriginálnější návrh mince pokladu pirátů či soutěž ve fotografování. Fotografická soutěž je určena pro děti do osmnácti let, přičemž jejich hlavním cílem je originálním a nápaditým způsobem zachytit místa, která jsou nějakým způsobem spjata se Zdeňkem Burianem. Více informací o jednotlivých aktivitách naleznete na stránkách projektu https://www.fojtstvi.wz.cz/.

 

DNE 1. 6. 2012 BUDE KONTAKTNÍ MÍSTO KTK Z PROVOZNĚ TECHNICKÝCH DŮVODŮ PRO VEŘEJNOST UZAVŘENO. V případě technických poruch volejte 556 821 076.

 

Město ve spolupráci se základními školami hledá zájemce o práci s dětmi v době letních prázdnin v rámci dotačního programu města Kopřivnice. Podpora organizování volnočasových aktivit pro děti a mládež vykazující nízké náklady. Brigáda je vhodná pro pedagogy či studenty. Podmínkou je věk nad 18 let, bezúhonnost a návrh 5denního 6hodinový programu. K dispozici budou hřiště a prostory ZŠ dr. Milady Horákové a ZŠ a MŠ 17. listopadu. V případě zájmu kontaktujte pracovníky oddělení školství, kultury do 4. června 2012.

 

Ve vestibulu radnice byla zpočátku tohoto týdne odstraněna stěna, která oddělovala staveniště od zbytku prostoru. 3. června by měl být dle smlouvy rekonstrukce zcela dokončena. Dílo se pravděpodobně firmě podaří předat dříve. V současné době probíhají dokončovací práce v režii podlahářů a truhlářů. Informace již fungují na novém místě a brzy by se měl vrátit veřejný internet a infopanel o stavu ovzduší. Podatelna městského úřadu, dočasně přestěhována do 5. patra se přesune v první polovině června a občanům se také více přiblíží služby pracoviště CzechPointu, kde bude více prostoru a komfortu pro klienty.

 

Hudební festival cimbálových muzik na Trúbě: v pátek 25. května proběhne na Trúbě krátký „Hudební festival města Štramberk“, ve kterém vystoupí 3 cimbálové muziky. Těšit se můžete na skupinu Pramínky z Kopřivnice, dále na Javořinu z Rožnova a speciálně i na maďarskou skupinu Péter Tamás és bandája. Počátek vystoupení bude v 18:30 a trvat bude cca hodinu. Za příznivého počasí by akce proběhla pod širým nebem.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice