22. 5. 2012

 

Elektronický katalog sociálních služeb: město Kopřivnice zřizuje či finančně podporuje celou řadu sociálních služeb, které občanům pomáhají při zvládání nepříznivých životních situací. Ucelený přehled těchto služeb a jejich poskytovatelů je nyní všem zájemcům k dispozici v novém elektronickém katalogu na webu města. „Katalog nabízí přehled možností, kde lze hledat pomoc, radu nebo spřízněnou duši v těžkých situacích, do nichž se může dostat každý z nás. Oproti dříve vydaným tištěným materiálům obdobného charakteru jsou hlavními výhodami elektronického katalogu možnost snadného vyhledávání, propojení s mapami, aktivní odkazy na stránky konkrétních zařízení a především neustálá aktualizace dat, kterou provádějí sami poskytovatelé sociálních služeb podle svých potřeb,“ uvedla Blanka Mikundová z kopřivnického odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Katalog obsahuje databázi sociálních služeb poskytovaných nejen na území Kopřivnice, ale také ve Štramberku, Závišicích a Ženklavě. Kromě toho přináší informace o probíhajícím projektu plánovaní sociálních služeb, vyhlášených dotačních programech či důležitých dokumentech. „Přínosem je také možnost anonymního hodnocení jednotlivých zařízení, díky kterému získají poskytovatelé zpětnou vazbu přímo od uživatelů. Touto cestou nám mohou občané rovněž sdělit, jakou další službu by případně potřebovali,“ doplnila Blanka Mikundová. Elektronický katalog sociálních služeb je dostupný na oficiálním webu města Kopřivnice (v sekci Sociální oblast) nebo na adrese www.socialnisluzbykoprivnice.cz.

 

S Vámi o všem? OVŠEM! Město Kopřivnice Vás zve na veřejné diskuzní fórum, které se uskuteční ve středu 23. května od 16:30 hodin v konferenční místnosti v 10. patře kopřivnické radnice. Přijďte debatovat s vedením města a pracovníky radnice o všem, co Vás zajímá. Cílem setkání bude vybrat tzv. 10 P, tedy deset největších příležitostí města, a zároveň rozhodnout o aktivitě, která přímo na fóru získá šek na 15 tisíc korun. Po dobu konání akce bude zajištěno drobné občerstvení i hlídání dětí. Všichni účastníci budou mít rovněž možnost vyhrát některou z pěkných cen.

 

Hudební festival cimbálových muzik na Trúbě: v pátek 25. května proběhne na Trúbě krátký „Hudební festival města Štramberk“, ve kterém vystoupí 3 cimbálové muziky. Těšit se můžete na skupinu Pramínky z Kopřivnice, dále na Javořinu z Rožnova a speciálně i na maďarskou skupinu Péter Tamás és bandája. Začátek vystoupení bude v 18:30 a trvat bude cca hodinu. Za příznivého počasí by akce proběhla pod širým nebem.

 

Slavnostní otevření Muzea loutek ve Štramberku s Milanem Knížákem.  A to 26. května od 12:30 na štramberském náměstí, kde Vás čeká zajímavý program. Samotná expozice bude k vidění v prostorách IC Relax v podhůří Beskyd.

12:30 průvod masek s hudbou po náměstí;

13:00 loutkové představení pro děti- Divadlo Karromato;

13:45 cimbálovka Slanina;

14:30 loutkové představení Divadlo Karromato.

15:00 slavnostní otevření Milanem Knížákem.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice