25. 6. 2020

V den státního svátku v pondělí 28. září bude mimořádně otevřena rozhledna na bílé hoře, a to od 9 do 18 hodin.

 

O víkendu se v Kopřivnici uskuteční nejmasovější akce roku Kopřivnické dny techniky. Osmý ročník v náhradním termínu představí veřejnosti tradičně techniku všeho druhu interaktivním způsobem. Areál akce – kopřivnický polygon – bude v sobotu 26. září a v neděli 27. září veřejnosti volně přístupný od 9 hodin zhruba do 17 hodin. Vstup na akci je pro všechny návštěvníky zdarma, děti do patnácti let mohou do areálu pouze v doprovodu dospělých. Pro motorizované návštěvníky je připraveno bezplatné parkoviště v areálu, pro cyklisty je k dispozici hlídaný prostor pro uložení kol. Změnu zaznamenají pěší z centra města, pro které je příchod z důvodu stavebních prací v prostoru budoucího nového muzea uzavřen. Ke vstupu je možné použít bránu č. 6 od průmyslové brány nebo bezplatnou autobusovou dopravu. Zastávky jsou u polikliniky Therápon 98 vedle parku a v těsném sousedství akce za zkušebním polygonu. Autobusy budou vyjíždět podle potřeby, nejméně jednou za 30 minut. Účastníci Kopřivnických dnů techniky jsou povinni dodržovat pokyny pořadatele a bezpečnostní opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. Dům dětí a mládeže Kopřivnice oznamuje, že z důvodu mimořádného opatření nebude Den otevřených dveří v úterý 29.9.2020. Zájmová činnost pravidelná – kroužky- budou probíhat dle nabídkového letáku beze změn. ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Štramberská 1089 – 1093 dne 6. října od 7:30 – 14:30 hodin.

 

Veřejná sbírka na zachování odkazu zdejšího rodáka Emila Zátopka. Primárním účelem této sbírky je financovat vytvoření a instalaci sochy Emila Zátopka v Kopřivnici, a to v rámci připomínky stého výročí jeho narození v roce 2022. Pokud by se na kontě sbírky nashromáždilo více peněz, než bude potřeba na pořízení bronzové sochy světoznámého olympionika, budou zbylé peníze použity ve prospěch vytvoření nové muzejní expozice Emila a Dany Zátopkových v Šustalově vile. Dárci budou moci do sbírky přispívat několika způsoby. Kromě poukázání libovolné částky na zvláštní bankovní účet u České spořitelny a možnosti složení hotovosti na pokladně městského úřadu budou k dispozici i zabezpečené pokladničky, do kterých lidé mohou peníze na pořízení sochy vhodit. Jedna z nich bude trvale umístěna na informacích u vstupu na kopřivnickou radnici, druhou dárci najdou v Informačním centru města Kopřivnice a třetí bude přenosná a bude přechodně umísťována například v muzeích nebo právě na startu Běhu rodným krajem Emila Zátopka, případně jiných akcích pořádaných městem. Lidé budou moci do sbírky přispívat necelé dva roky, ukončení sbírky je plánováno na 30. červen 2022.

 

Oslavy 100 let skautingu v Příboře. Nenechte si ujít oslavy 100. výročí založení prvního skautského oddílu v Příboře, které potrvají od pátku 25. Září do soboty 26. Září. Těšit se můžete na několik kapel a zpěváků. V pátek 25. září oslavy započnou několika koncerty v rámci tzv. “Skautského rokování”. V sobotu 26. září si na své přijdou hlavně děti. Nejen pro ně bude připravena řada stanovišť se skautskými dovednostmi. Pro ty starší jsou v plánu cestovatelské a další zajímavé přednášky. Večer si pak všichni zazpíváte o slavnostního ohně. Během celého dne pro návštěvníky bude připraven výborný kotlíkový guláš, pivo a další dobroty.

  

Svatováclavské slavnosti. Hradní slavnosti v doprovodu ukázek šermu, volných potyček a vojenského ležení se uskuteční v sobotu 26. září od 10.00 hod. Těšit se můžete ukázky dobového ležení, zbraní a zbroje, ukázky palných zbraní, ukázky chladných zbraní nebo na přehlídku bubeníků a mušketýrský výcvik. Všechna výše uvedená představení probíhají v hradní mottě nebo naproti kaple sv. Ondřeje. Vstup zdarma.

 

Dny rodin 2020. Dny rodiny pokračují, tentokrát na hrad Hukvaldy. Vezměte své děti a navštivte s nimi zdarma hrad Hukvaldy. Zábavný program pro děti a dospělé od 13.00 hod.

 

Komentovaná prohlídka Štramberku. Pojďte se projít po nejzajímavějších místech města Štramberk a to v neděli 27. září. Sraz v 14.00 hod. u kašny na náměstí. Dozvíte se to nejzajímavější z historie města a zjistíte, proč se městečko nazývá „Moravský Betlém“. Poznáte tajemství starobylých zákoutí lemovaných roubenými chalupami. Seznámíte se s tradicí pivovarnictví ve Štramberku. Zjistíte, jak se pečou zaručeně pravé Štramberské uši. Ochutnáte výtečné medové Štramberské ucho. Dozvíte se o energetickém místě ve Štramberku. Vstupné 140 Kč dospělý, 70 Kč dítě do 15 let, děti do 3 let zdarma. S Beskydy Card lze uplatnit 20% slevu.

 

Pěvecké sdružení Kopřivnice pořádá v neděli 27. září od 17.00 hod. v Muzeu Fojtství Kopřivnice. Pro svůj koncert vybralo PSK písně především českých autorů. Koncert bude rozdělen do tří částí. První třetina bude tzv. „na lidovú notečku“ – zazní Ukvalské lidové písně Leoše Janáčka a úpravy lidových písní Antonína Tučapského, který byl stejně jako Leoš Janáček čestným členem PSK. Novinkou v repertoáru jsou nové úpravy písní Jaroslava Ježka, ty zazní v premiéře PSK. Dominantu koncertu tvoří Pocta tvůrcům Zdeňka Lukáše, která zazní v závěru koncertu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice