28. 9. 2020

V den státního svátku v pondělí 28. září bude mimořádně otevřena rozhledna na bílé hoře, a to od 9 do 18 hodin. Vyjdeme tak vstříc těm, kteří chtějí vidět z výšky podzimní město a jeho okolí. Stačí vyběhnout 134 ocelových a 27 betonových schodů, Bude-li hezky, uvidíte až do Ostravy a na nejvyšší vrcholy Beskyd a Jeseníků. Rozhledna bude otevřena ještě měsíc, do konce října.

 

Dům dětí a mládeže v Kopřivnici opět prošel náročnou rekonstrukcí a v úterý 29. září bude v 10 hodin slavnostně otevřen. V návaznosti na energetická opatření, která proběhla v roce 2018, tentokrát následovala rekonstrukce interiéru. „Původně jsme počítali se Dnem otevřených dveří pro veřejnost, ale za současné epidemiologické situace otevřeme dům dětí s vedením města a všemi zainteresovanými pracovníky a odpoledne se uskuteční zahajovací schůzky ke kroužkům,“ uvedla ředitelka DDM Eva Müllerová s tím, že se určitě časem najde příležitost ukázat zrekonstruované zařízení veřejnosti. Zároveň s rekonstrukcí interiéru byly v domě dětí vybrané učebny vybaveny novým nábytkem, hračkami a IT technikou. Vybavení interiéru a s tím související stavební práce a také nová schodišťová plošina byly spolufinancovány z Integrovaného regionálního operačního programu se zaměřením na technické vzdělávání dětí. V DDM tak vznikla nová modelářská dílna, učebna robotiky a kybernetiky, media klub, který je vybaven novými kamerami, s nimiž se budou děti učit natáčet a poté i stříhat videa, pracovat s mikrofonem, moderovat a tvořit filmy.

 

Ve středu 30. září se můžete zapojit ke květinovému dni. Dvacátý čtvrtý ročník sbírky doprovází informační kampaň k prevenci nádorů ledvin a močových cest. Každý dárce obdrží kytičku a leták „Pečujme o své ledviny“.

 

Přednáška Petry Sztuchlíkové, klinické logopedky: Jak u dětí rozvíjením řeči podporovat jejich emoční dovednosti, se chystá ve středu 30. 9. 2020 v 16.00 hod, v pobočce Sever v komunitním Centru Pětka.

 

Ocenění nejlepších sportovců, trenérů, cvičitelů a organizačních pracovníků Kopřivnice Sportovec roku proběhne ve středu 30. 9. 2020 v kině od 17:00 hod.

 

PŘEDNÁŠKA: Rusko: Léto na Sibiři, Kopřivnice, středa 30. 9. 2020, 18:00. Cestovatelský stand up o zemi, kde zítra může znamenat cokoliv, můžete navštívit v kavárně ve Vile Machů.

 

Na prvního října je naplánován Den architektury 2020, v 17 hodin začíná společné setkání s názvem Zmrtvýchvstání. Jsou připraveny Dva brněnské příběhy jako inspirace pro kopřivnické ruiny. Místo konání: Uhelné sklady na ulici Štramberská.

 

Kopřivnická radnice připravila ve spolupráci se zkušenými lektory sociální akademie BN Ostrava kurzy pro rodinné pečující. Ve třech termínech budou prezentována různá témata, a jelikož je kapacita míst omezena, je nutná rezervace míst předem prostřednictvím uvedených telefonů. Kurzy proběhnou v 2. patře místní radnice.

 

Krajský úřad Moravskoslezského kraje určil místa pro lidi, kteří chtějí začátkem října volit nové krajské zastupitele a senátory, ale jsou kvůli koronaviru v karanténě nebo v izolaci. Takzvaná drive-in volební stanoviště zajišťuje ze zákona krajský úřad společně s Armádou ČR, aby se i občané omezení na osobní svobodě kvůli ochraně veřejného zdraví před onemocněním covid-19 mohli zúčastnit krajských a senátních voleb. Drive-in volební stanoviště budou zřízena v každém okrese, hlasovat v nich budou pouze lidé v karanténě nebo v izolaci a výhradně z motorového vozidla. Využít své právo volit nové krajské zastupitele a zúčastnit se 1. kola senátních voleb budou tito lidé moci ve středu 30. září od 7 do 15 hodin. O posty v zastupitelstvu kraje se mezi 911 kandidáty uchází i 18 Kopřivničanů.

Okres Nový Jičín – Vjezd do areálu bývalého Telecomu, Hoblíkova 592/3, Nový Jičín

 

Se Sokolem v kondici – nová klubovna Sokola Štramberk, Zauličí (vedle Sokolovny). VSTUP ZDARMA

čtvrtek 1. 10. 2020     9:00 hod.        Artróza s překvapením 🙂

čtvrtek 15. 10. 2020   9:00 hod.        Nohy v hlavní roli

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice