25. 6. 2021

Slevová akce Léto v KTK se týká zvýhodněné nabídky připojení na internet prostřednictvím metropolitní optické sítě. Pokud už internet od naší společnosti máte, můžete využít jedinečné slevy na sadu dekódovacího modulu s kartou. Umožní Vám bezplatně sledovat programový balíček Basic HD, který obsahuje 17 českých programů v HD rozlišení. Akce končí v pátek 25. června 2021

 

Letos jsou plánovány čtyři farmářské trhy a druhý z nich proběhne 25. června v sadu E. Beneše. Nové místo pro trhovce se osvědčilo. V nabídce budou především potraviny od místních pěstitelů. Červnové farmářky nabízí i doprovodný program. Od 9 do 16 hodin bude navíc otevřen světový stan, s informacemi o ekologické stopě, sbírkou brýlí pro Afriku a inspirací na téma fair trade. Další trh pak bude až po prázdninách, 17. 9. Do té doby můžete nakupovat zeleninu a ovoce na zelném trhu naproti Tatrovance.

 

Letní večer se skupinou Rebel. 26. 6. od 20:00. Cena: 80 Kč Místo: Před Kulturním domem Mniší

 

Kovok cup – 9. ročník pohárové soutěže mužů a žen v požárním útoku. 26. 6. 2021 ve 14:30, pořádá Osvětová beseda Mniší.

 

Dobročinná výstava soch z písku pod širým nebem na Pustevnách. Od soboty 19.6.2021 probíhá tvorba soch, na kterou se mohou návštěvníci přijít podívat. Sochy by měly být hotové v pátek 25.6. 2021 a výstava bude přístupná veřejnosti denně mezi 8.00-18.00 hod. Pískoles loni vznikl jako dobročinný projekt a jeho téma bylo „Boj proti kůrovci“. V loňském roce se podařilo vybrat za celou dobu výstavy, jež nakonec trvala tři a půl měsíce, 115 000 Kč. V letošním roce jsme se zaměřili na důležitost šelem v přírodě a nutnost jejich návratu do beskydských lesů. Ve spolupráci s hnutím Duha z Olomouce bude letošní výtěžek dedikován na pomoc monitoringu šelem, tvorbu přirozených koridorů či aktivní pomoc proti pytláctví. Záměrem celého projektu je návštěvníky nejen pobavit, ale také vzdělávat. Součástí výstavy bude opět zábavně-naučná stezka, aktivity pro děti, pískoviště a o víkendech budou probíhat nejrůznější workshopy (Lesy ČR, Ostravská univerzita, Hnutí Duha). Dostupnost na Pustevny je zajištěna lanovkou z Trojanovic, kde budou fungovat odstavné parkoviště na Ráztoce.

 

Ve středu 23. června byli v Kopřivnici oceněni žáci devátých tříd, kteří letos končí povinnou školní docházku s vyznamenáním. Pamětní list a zasloužený dárek převzalo z rukou místostarosty Reného Lakomého, garanta za oblast školství, 71 žáků z šesti místních škol. Poděkování obdrželi také jejich třídní učitelky a učitelé.

 

Z Ostravy začal létat spoj do řecké Soluně. Cestující si z ostravského letiště mohou do této destinace zakoupit zájezd nebo samostatnou letenku. Zpáteční letenka je v prodeji za cenu 6 960 Kč a v ceně je příruční zavazadlo i zavazadlo k odbavení. Opatření v Řecku se pomalu rozvolňují, od 21. června došlo k uvolnění některých podmínek pro děti. Cestující při své cestě do Řecka potřebují potvrzení o negativním PCR nebo antigenním testu, případně potvrzení o očkováni nebo potvrzení o prodělání nemoci. Před vstupem musí vyplnit a odeslat elektronicky formulář, poté obdrží QR kód, kterým se prokáže na letišti a při vstupu do Řecka. Všechny podmínky pro vstup obdrží cestující vždy od cestovní kanceláře, doporučujeme také sledovat informace, uvedené na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

 

Muzeum automobilů Tatra prochází největší změnou své 24 leté historie. Během dubna se zcela vyprázdnila hala s modrou střechou, kde od roku 1997 parkovaly nákladní vozy. Všechny exponáty ze sekce nákladních vozů byly oživeny, postupně vyjely na denní světlo a zamířily do nové výstavní haly či depozitu. Uvolněný prostor by se měl stát novou a originální expozicí osobních vozů.Velká expediční auta stála na svých místech téměř nehnutě od otevření muzea., tedy od 3. října 1997. To se žádný velký úklid či renovace nedala realizovat. Muzeum opustilo 13 exponátů, výstavní síň je prázdná a nyní jsou pro to ideální podmínky. Záchovné práce dostala na starost firma Chalupa a syn.

Investorem údržby je Město Kopřivnice společně s tatrou. Práce na ploše o výměře 1800 m2 bude stát cca půl milionu korun. Malíři a natěrači by měli být hotovi do 30. června a pak již se pomalu budou do nového prostoru stěhovat nové staré vozy. Jednu sekci zabere renovovaná tatra 700, která vloni slavila 25 let. Do expozice se dostanou také navrátilci, kteří byli dlouhodobě propůjčeni do jiných muzeí a nyní se vracejí domů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice