23. 6. 2021

Pietní akt u příležitosti 71. výročí popravy dr. Milady Horákové se bude konat 24. 6. v 10 hodin před budovou školy nesoucí její jméno.

 

První letošní akce pro seniory je „turnaj“ v minigolfu. Akce je určena pro ostřílené hráče, ale také pro úplné začátečníky, čtvrtek 24. června od 8:30 na kopřivnickém minigolfovém hřišti u koupaliště.

 

Ve čtvrtek 24. června se koná 17. zasedání zastupitelstva města Kopřivnice. Začíná tradičně v 16 hodin a můžete se jej účastni osobně v 10. patře radnice nebo sledovat živě jak na kanálu KTK nebo prostřednictvím učtu ktklive na kanálu youtube. Následující neděli a pondělí odvysíláme celou diskuzi na našem programu v repríze. Následující příspěvek přiblíží program zasedání.

 

Slevová akce Léto v KTK se týká zvýhodněné nabídky připojení na internet prostřednictvím metropolitní optické sítě. Pokud už internet od naší společnosti máte, můžete využít jedinečné slevy na sadu dekódovacího modulu s kartou. Umožní Vám bezplatně sledovat programový balíček Basic HD, který obsahuje 17 českých programů v HD rozlišení. Akce končí v pátek 25. června 2021

 

Letos jsou plánovány čtyři farmářské trhy a druhý z nich proběhne 25. června v sadu E. Beneše. Nové místo pro trhovce se osvědčilo. V nabídce budou především potraviny od místních pěstitelů. Červnové farmářky nabízí i doprovodný program. Od 9 do 16 hodin bude navíc otevřen světový stan, s informacemi o ekologické stopě, sbírkou brýlí pro afriku a inspirací na téma fair trade. Další trh pak bude až po prázdninách, 17. 9. Do té doby můžete nakupovat zeleninu a ovoce na zelném trhu naproti Tatrovance.

 

Muzeum automobilů Tatra prochází největší změnou své 24 leté historie. Během dubna se zcela vyprázdnila hala s modrou střechou, kde od roku 1997 parkovaly nákladní vozy. Všechny exponáty ze sekce nákladních vozů byly oživeny, postupně vyjely na denní světlo a zamířily do nové výstavní haly či depozitu. Uvolněný prostor by se měl stát novou a originální expozicí osobních vozů. Velká expediční auta stála na svých místech téměř nehnutě od otevření muzea., tedy od 3. října 1997. To se žádný velký úklid či renovace nedala realizovat. Muzeum opustilo 13 exponátů, výstavní síň je prázdná a nyní jsou pro to ideální podmínky. Záchovné práce dostala na starost firma Chalupa a syn. Investorem údržby je Město Kopřivnice společně s tatrou. Práce na ploše o výměře 1800 m2 bude stát cca půl milionu korun. Malíři a natěrači by měli být hotovi do 30. června a pak již se pomalu budou do nového prostoru stěhovat nové staré vozy. Jednu sekci zabere renovovaná tatra 700, která vloni slavila 25 let, byla posledním osobním autem kopřivnické automobilky. Do expozice se dostanou také navrátilci, kteří byli dlouhodobě propůjčeni do jiných muzeí a nyní se vracejí domů.Za necelé čtvrtstoletí tu prošlo přes 2 miliony návštěvníků a je potřeba přilákat do muzea další příznivce motoristické historie, nová expozice tedy musí být lákavá a nabídnout více než jen přeplněnou garáž.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice