25. 7. 2022

V prostorách Knurrova paláce ve Fulneku je nově síň slávy tenistky a tamní rodačky Petry Kvitové s podtitulem „příběh české lvice“. Pro expozici jsou v domě vyhrazena dvě oddělená místa – sál a klenutá komnata ve druhém nadzemním podlaží. Na expozici naváže také v současné době dokončovaná kavárna. V jedné části expozice si návštěvníci mohou prohlédnout tenisové rakety, hráčské akreditace, ale i kousky oblečení. V další jsou pak umístěny dvě vitríny s trofejemi včetně obou wimbledonských talířů. Kvitová s úsměvem přiznala, že dosud byly schovány pod postelí. Za nejcennější vystavené kousky tenistka považuje trofeje z Wimbledonu, který vyhrála v letech 2011 a 2014. Dále si cení finále Australian Open v roce 2019. Vytvoření expozice stálo 4,7 milionu korun. Při budování byl kladen důraz na zabezpečení cenných trofejí i celé expozice. Kvitová je jednou z nejúspěšnějších tenistek české historie. Na okruhu WTA vyhrála 29 turnajů ve dvouhře. Získala také olympijský bronz. S českým týmem šestkrát ovládla Fed Cup. V roce 2011 vyhrála Turnaj mistryň a byla světovou dvojkou. Ve Fulneku vyrostla a žije tam její rodina.

 

Přímé spoje do Hranic využívá víc lidí (KN). Po březnové změně v jízdních řádech se zájem o přímé autobusové spojení k vybraným vlakům do Hranic na Moravě zvýšil. Autobusová linka 927 z Kopřivnice přes Příbor a Nový Jičín do Hranic na Moravě, která navazuje na dálkové vlaky ve směru Praha, Vídeň a zpět, začala jezdit od 1. září loňského roku. Tato linka jezdí díky dlouhodobému společnému úsilí těchto tří měst ve spolupráci s Moravskoslezským krajem jako napojení našich měst na hlavní železniční trať. Kopřivnice za provoz linky od 1. března do 10. prosince platí necelých 306 tisíc korun. Tyto spoje tak mohou lidé využít i k jednodenním nebo i víkendovým výletům do Prahy. Nedělní spoje nového jízdního řádu také stále počítají s ‘navážením’ studentů a zaměstnanců.

Každý spoj je třeba si objednat nejpozději 60 minut před výjezdem z výchozí stanice, a to buď na čísle 773 605 066, nebo v mobilní aplikaci ODISapka. Jedinou výjimkou je ranní spoj z Hranic s odjezdem v 6:30, který nově jede každý pracovní den i bez objednání, a umožňuje tak přímé ranní spojení Nového Jičína s Příborem a Kopřivnicí.

 

Povzbudivá čísla z letiště Mošnov. Roste počet cestujících i přepravený náklad. ​První polovina roku na letišti Leoše Janáčka Ostrava přinesla rekord v přepravě nákladu i návrat silné charterové sezóny. Za prvních šest měsíců roku prošlo branami letiště Leoše Janáčka Ostrava 72 669 cestujících, což představuje meziroční růst o 234 procent (poslední dva roky byly poznamenány covidovou pandemií). Úspěch letiště zaznamenalo také v oblasti carga. V uplynulém pololetí bylo odbaveno 6 983 tun nákladu. Z toho více než 1 200 tun v červnu. Pozitivní provozní výsledky se promítly také do zvýšených leteckých výnosů. Díky tomu ostravské letiště vykazuje za první polovinu roku 2022 ztrátu ve výši přibližně 19 milionů korun, což představuje zlepšení proti loňskému hospodářskému výsledku za stejné období až o 27 procent. Kromě 16 letních destinací v Řecku, Turecku, Bulharsku, Španělsku, Egyptě a Tunisku se z Ostravy létá také na pravidelných linkách do Londýna (2x týdně se společností Ryanair) a Varšavy (5x týdně s leteckou společností LOT Polish Airlines). V případě polského národního dopravce je letový řád nastaven tak, aby cestující mohli s jedním pohodlným přestupem pokračovat dále do destinací v Evropě a Severní Americe.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice